Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[tut]Jak zrobić serwer Bukkit pod REKOMENDOWANĄ wersję 1597


Unity3D

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W tym temacie będzie o tym jak zrobić serwer bukkit do Minecrafta 1.0.1 pod wersję Rekomendowaną 1597 .

Jest to uakualnienie tematu "stawianie serwera bukkit " .

 

 

 

Na początek potrzebny jest nam plik serwerowy ,który możecie ściągnąć stąd :

http://tinyurl.com/crd5oqt

 

 

skan :

http://www.virustotal.com/url-scan/report.html?id=9202ce82fd8e432178bfb7ad833e5b68-1324063074

Gdy już pobierzemy z jednego linku plik serwerowy ,tworzymy nowy folder do naszego serwera.Do naszego nazwanego folderu "wrzucamy" plik serwerowy.

Następnym krokiem jest utworzenie nowego folderu tekstowego.

Potem otwieramy plik tekstowy i wklejamy komendę (poniżej) uruchamiającą serwer:

Komenda uruchamiająca serwer:

 

 

Wersja dla systemów Windows 32 bit

 

@ECHO OFF

SET BINDIR=%~dp0

CD /D "%BINDIR%"

"%ProgramFiles%\Java\jre6\bin\java.exe" -Xincgc -Xmx1G -jar craftbukkit-1.0.1-R1.jar

 

PAUSE

 

Wersja dla Windows'a 64 bity

 

 

@ECHO OFF

SET BINDIR=%~dp0

CD /D "%BINDIR%"

"%ProgramFiles(x86)%\Java\jre6\bin\java.exe" -Xincgc -Xmx1G -jar craftbukkit-1.0.1-R1.jar

PAUSE

 

 

 

Komendy uruchamiające do java 7:

 

 

 

Jeżeli ktoś używa java 7 Beta to komenda startowa serwera wygląda tak :

 

@ECHO OFF

SET BINDIR=%~dp0

CD /D "%BINDIR%"

"%ProgramFiles%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xincgc -Xmx1G -jar craftbukkit-1.0.1-R1.jar

PAUSE

 

A dla java 7 Beta z Windows 64 bit tak:

 

 

@ECHO OFF

SET BINDIR=%~dp0

CD /D "%BINDIR%"

"%ProgramFiles(x86)%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xincgc -Xmx1G -jar craftbukkit-1.0.1-R1.jar

PAUSE

 

 

 

Wchodzimy w zakładkę "plik" i szukamy "zapisz jako..."

klikamy i zapisujemy nazwę jako start.bat

i klikamy OK

 

teraz klikamy w start.bat i czekamy aż

 

 

ujrzysz w konsoli napis done......

potem

wyłączasz konsolę komendą STOP .

Wchodzisz teraz w plik server.properties i zaczynasz edytować go do własnych potrzeb.Poniżej przedstawię wam co znaczą poszczególne linijki w server.properties :

 

 

 

allow-nether=true - zezwalaj na nether(piekło/podziemia)

 

level-name=world - nazwa świata/save'a mapy

 

enable-query=true - włączenie kolejkowania do serwera gdy pełny(nie wiem jak to za bardzo działa)

 

allow-flight=true - zewalanie latania na serwerze

 

rcon.password= -uzupełnie jak dowiem się ,że to potrzebne

 

server-port=25566 - port serwera - można zostawić tak jak jest

 

query.port=25565 - "port kolejkowania" nic z tym nie trzeba robić

 

enable-rcon=true - włącza lub wyłącza obsługiwanie serwera z innej maszyny niż tej, na której jest hostowany

 

level-seed= - tu można podać seed mapy

 

server-ip=85.221.155.151 - tu wpisujemy ip maszyny ,na której jest postawiony serwer/hamachi

 

white-list=false - tu można właczyć "białą listę" ,która pozwala grać graczom wyznaczonym w White list.txt

 

spawn-animals=true - spawn'owanie się zwierząt

 

online-mode=false - tu można ustawić czy chcemy mieć serwer tylko dla ludzi z orginalnym minecraftem

 

pvp=true - "gracz przeciwko graczu " pozwala włączyć walkę pomiędzy graczami

 

difficulty=1 - poziom trudności 0 - peaceful 1- Easy itp.

 

gamemode=0 -tryb gry na serwerze 0 - survival 1 - creative

 

max-players=8 - liczba maksymalnych graczy na serwerze

 

rcon.port=25576 - uzupełnie jak dowiem się ,że to potrzebne

 

spawn-monsters=true - tutaj można zmienić czy chcemy potwory true(prawda-tak) albo false(fałszy-nie)

 

view-distance=10 - Dystans widzenia ,który widzą gracze min.3 max. 10 .(jeżeli serwer jest słabszy można zmniejszyć dystans widzenia)

 

motd=Lubie Placki - tutaj wpisujemy jakąś krótką sentencję albo link do strony .Gdy na liście w MC ludzie będą widziać wasze ip to pod ip zobaczą tą sentencję itp.

 

 

gdy ustawisz server properties możesz włączyć serwer i zobaczyć czy działa .

 

Koniec

Opublikowano

Mam takie pytanko, ten bukkit to pod wersję 1.0.0?

Jeśli nie to prosiłbym o pliczek gry.

1.Ta wersja jest pod Bukkita do Minecrafta 1.0.1 .

2.Jakie "pliczki gry" ?

Opublikowano

takich poradników jest masa ...

Jest dużo poradników do starej wersji bukkita.W nowej wersji jest trochę inaczej.

Btw. jest jeden poradnik jak stawiać serwer bukkit na forum,ale nie jest on aktualny.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...