Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]MD5 - Sposób na proste odszyfrowanie kodu [skuteczność 90%)


Krzysztofa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej znalazłem sposób na odszyfrowanie kodu MD5.

Jest on bardzo prosty :)

 

Przykładowo generujemy se kod na tej stronie:

 

http://www.adamek.bi...5-generator.php

 

np: cysio

 

eafe5d16e8e6d639cd8dffc4d2a0d456

 

teraz w google se wpiszcie ten kod :)

 

 

 

5 character md5 password list page #9.195

 

md5pass.com/5/9195/ - Tłumaczenie strony

cysio : eafe5d16e8e6d639cd8dffc4d2a0d456 cysip : ecd8d3c5961742936b66e8c75396a246 cysiq : b7ae8d0c4c6fb29d08ff8be573702e86 .

 

 

 

Nie jest to w 100% pewny sposób, ale w około 90% przypadkach to działa :)

 

Jeżeli nie ma kodu możecie se go złamać tutaj:

 

http://www.md5this.com/

 

potem na google po prostu po wpisaniu kodu pokaże się rozszyfrowany kod :D

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

kiedy ci nobla w dziedzinie kryptologi przyznają za odkrycie?

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Co to za sposób gdzie prawdopodobieństwo odczytania jest praktycznie bliskie zeru gdy do hasła dojdą cyfry

MD5 jest raczej kodem do szyfrowania w jedną stronę i tylko porównując z oryginałem ma się pewność że się właściwie odszyfrowało

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

kiedy ci nobla w dziedzinie kryptologi przyznają za odkrycie?

Nie nie jesteś śmieszny a wręcz odwrotnie żałosny......Poza tym razisz swoją ortografią.

 

A co do tematu to np tym czymś np kodują hasła w pluginach na serwerach minecraft.

 

 

Dostajesz nagrodę Facepalma Miesiąca!

jesusfacepalm.jpg

 

Dostajesz warna spamu miesiąca!

malpao.jpg

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

jak widać nie znasz zasad odczytu haseł i porównywania ich z zawartością baz danych. to wszystko jest tak szyfrowane że nawet administrator nie jest w stanie poznać hasła usera, w większości przypadków odzyskanie hasła jest wręcz nie możliwe dlatego resetuje się hasło a nie odzyskuje

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

No to się popisał ten RMCF1902 jako glob ;). Krzysztofa użył obrazka z fakami i pewnie nie dostał warna :). Nic tylko pogratulować znajomości w Administracji.

 

To, że wyraziłem zdanie nt. tego niby odszyfrowywania i nieprzydatności bo MD5 mało kto używa. Teraz AES + PSK jest najczęściej stosowane, a w planach jest jeszcze lepszy sposób szyfrowania od AES.

 

Skoro GLOB MOD jest żółtodziobem w kwestii kryptologii to niech się zastanowi kilka razy zanim komuś wlepi warna .

jqeuR.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...