Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytania] Kraczki, nowe NPC i ich pozycja.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Mam kilka pytań, bez zbędnego gadania:

 

1) Jak usunąć kraczki z nazw NPC i mobów?

2) Jak dodać nowe NPC, dodać lub zamienić w nich itemy?

3) Jak zmienić pozycję danego NPC?

4) Jak ustawić/zmienic raty serwera?

5) Które sf. lepsze, badara czy sherera? :unsure:

 

Najlepsza odpowiedź zostanie nagrodzona.

 

Pozdrawiam.

:D:D:D
Opublikowano

Może to ci pomoże:

http://www.mpcforum.pl/topic/79411-stworzenie-npc-na-stale-tut-by-mahound/page__hl__mahound

 

Trochę chaotycznie ten tut. napisany ale spróbuję. Dzięki!

 

A co z resztą pytań? :)

:D:D:D
Opublikowano

Witam.

 

Mam kilka pytań, bez zbędnego gadania:

 

1) Jak usunąć kraczki z nazw NPC i mobów?

2) Jak dodać nowe NPC, dodać lub zamienić w nich itemy?

3) Jak zmienić pozycję danego NPC?

4) Jak ustawić/zmienic raty serwera?

5) Które sf. lepsze, badara czy sherera? :unsure:

 

Najlepsza odpowiedź zostanie nagrodzona.

 

Pozdrawiam.

 

1 - Wchodzisz w Navicat --> player --> mob_proto wciskasz ctrl+F wpisujesz ID mooba/npc u ktorego masz "krzaczki" i w kolumnie locale_name zmieniasz na taka jaka powinna byc/taka jaka chcesz miec.

 

2 - Sa 2 sposoby.

 

Pierwszy to przez FTP (latwiejszy):

-logujesz do FTP (nie bede pisal jak bo to chyba oczywiste)

-jesli to sherer to lecisz :

/usr/home/Polish_SF/share/locale/poland/map/<folder z mapa na ktorej chcesz dodac NPC>

-edytujesz/tworzysz plik npc.txt na samym koncu dodajesz linijke:

m[TAB]<kord>[TAB]<kord>[TAB]0[TAB]0[TAB]0[TAB]0[TAB]1m[TAB]100[TAB]1[TAB]<ID NPC>

-zapisujesz i NPC dodany po restarcie serwera.

 

Drugi sposob przez ssh:

-logujesz do consoli

-wpisujesz komende (podaje przykladowa sciezke do folderu z mapa wpisz tak jak ty masz) :

cd /usr/home/Polish_SF/share/locale/poland/map/<folder z mapa na ktorej chcesz dodac NPC>

-nastepnie:

ee npc.txt

-zjezdzasz na sam dol i do konca w prawo wciskasz [ENTER] tworzac nowa linijke

-i wpisujesz dane nowego NPC na tej samej zasadzie co w FTP:

m[TAB]<kord>[TAB]<kord>[TAB]0[TAB]0[TAB]0[TAB]0[TAB]1m[TAB]100[TAB]1[TAB]<ID NPC>

-po dodaniu wciskasz [ESC] --> leave editor --> save changes

-restart serwera i NPC dodany.

 

Zmiana/dodanie przedmiotu do NPC:

 

-Wchodzisz w navicat

-player --> shop_item i dodajesz:

"shop_vnum" - ID sklepu przypisanego do danego NPC w player --> shop

"item_vnum" - ID itemu ktory ma sie znajdowac w sklepie

"count" - ilosc

Pamietaj zmiany zatwierdzac "ptaszkiem" przed zamknieciem okna zeby zapisalo ci zmiany. Res serwera i juz dodales item do NPC.

 

3. Tak samo jak opisalem dodanie poprostu szukasz ID NPC ktorego chcesz przestawic i zmieniasz jego kordy.

 

4. Sa 2 sposoby.

 

Pierwszy to komenda.

Na drop yang:

/priv_empire 0 3 <drop w %> <czas>

Na exp rate:

/priv_empire 0 4 <exp w %> <czas>

 

Drugi to edycja pliku game czego juz mi sie niechce rozpisywac.

 

5. Niema plikow idealnych.

 

szeptq.jpg

 

 

Aktualnie gram metin2.pl

 

Serwer: Syriusz

 

tak3l.jpg

Opublikowano

Dzięki wielkie.

 

Co do zmiany nazwy NPC z kraczkami: Kiedy edytuje pole locale_name dla NPC z vnum 11000 (Strażnik Wsi) i ustawiam locale_name na "Strażnik Wsi" to później locale wygląda tak:

 

mu16W.png

:D:D:D
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...