Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Półautomatyczny generator cobblestone


Hemicro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

 

W tym poradniku pokaże wam jak zrobić półautomatyczny generator cobblestone.

 

Potrzebne nam będą:

- 1x piston

- 1x czerwona pochodnia

- 1x dźwignia

- 1x repeapter

- 1x wiaderko lawy

- 1x wiaderko wody

- trochę materiału do budowy (w moim przypadku jest to stone)

- trochę redstone

 

Ok, czas zabrać się za budowę. Na początku należy wybudować zegar taktujący. Możecie go zbudować po swojemu, ale polecam moją wersje (można w niej ustawić tempo taktowania).

 

Moja wersja wygląda tak:

20111211184731.png

 

 

 

Teraz w wybranym miejscu stawiamy pistona i prowadzimy do niego redstone (najlepiej od czerwonej pochodni w zegarze).

 

Obok pistona budujemy nasz generator. Należy zrobić tak jak na obrazku:

20111211185658.png

 

 

 

Woda ma podpływać pod piston, a nie go zalewać! (Uwaga! Część wody umieściłem pod ziemią aby nie zajmowała za dużo terenu na obrazku).

 

W miejsce czerwonej pochodni obok pistona należy wylać lawę (pochodnia ma tylko wskazywać miejsce, poza lawą nie należy tam nic umieszczać!).

 

Teraz ustawiamy repeater w zegarze taktującym na 4 poziom. Generator jest już gotowy, teraz wystarczy przełączyć dźwignie w zegarze, wziąć do ręki kilof i rozpocząć wydobycie :)

 

Tak powinno to wszystko wyglądać:

20111211185745.png

 

 

 

Generator testowałem na 4 poziomie taktowania, na pozostałych jest spora szansa, że nasz zegar się przepali.

 

Mam nadzieję, że mój poradnik do czegoś wam się przyda :)

 

Do moderacji:

Uprzejmie proszę o zdjęcie % za ostatniego warna ^_^

Można prosić o zdjęcie warna? :(

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...