Przypominamy, że po aktualizacji nie ma już podziału na login i nazwę wyświetlaną, do logowania używać należy nazwy wyświetlanej (nick) lub adres e-mail przypisany do konta użytkownika.

Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej!

Uwaga! Przypominamy, że wraz z aktualizacją forum do zalogowania służy nick Twojego konta. Nowa wersja silnika forum nie korzysta z podziału na login i nazwę użytkownika. 
Twój nick jest loginem, alternatywnie można logować się używając adres e-mail przypisanego do konta.
Za utrudnienia przepraszamy. W razie problemów prosimy o kontakt na [email protected] lub poprzez fanpage forum.

muszekphelka23

[Pytanie] Jak zmniejszyć zużycie CPU

4 posty w tym temacie

Witam

W jaki sposób zmniejszyć zużycie procesora podczas działania skryptu? Gdy mam odpalony prosty skrypt na wyszukiwanie obrazka na ekranie, zużycie mojego CPU wynosi około 50% dla każdego rdzenia a mam ich 2.
Czy da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Nie ogarniam za bardzo architektury Windowsa, ale zdaje mi się raczje, że zużycie wynosi 100% na jednym rdzeniu, zaś 50% "overall", gdyż program pracuje tylko na jednym rdzeniu CPU.

Możesz spróbować pododawać
[code]Sleep(10); [/code]
W niektórych miejscach .

Jednak nie ma możliwości przyśpieszania wykonywania jako takiego. Jedynym rozwiązaniem jest przerzucić się na jakiś język nieinterpretowany [ C++, C#, Java ]
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
nie ma żadnej możliwości
obciążenie we wskazaniach czy na wykresie wynika z czasu w jakim pobierane są dane do wyświetlenia i uśrednione , skrypt obciąża chwilowo na 100% w czasie kliku ms

rdzenie są tylko wirtualne fizycznie to jest tylko JEDEN i ten sam procesor dla obydwu

AutoIt i programy w nim napisane nie obsługują systemów ani procesorów x64 czyli wskazania dla procesorów nie mają znaczenia
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Posty: 0
Tematy: 0
Użytkowników: 0