Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Internet Wifi W Laptopie Dzięki Komórce


C.J

Rekomendowane odpowiedzi

Weteran
Opublikowano

Witam.

Posiadam komórke Nokia C3-00, która ma funkcję Wifi.Mam również laptopa Asus-F5RL ap451.

Podłączam komórke do komputera za pomocą kabla usb.Podłączam się do internetu normalnego (GPRS) dzieki Nokia PC Studio.

I tu moję pytanie, czy mogę jakoś połączyć się z internetem, który odbiore na komórce dzieki Wifi ?

Internet Wifi jest, bo od sąsiadów odbieram sygnał na komórce i wszystko działa.Ale jak zrobić by działało na laptopie?

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem dobrze.

1329036830-U154499.png
Opublikowano

skoro ci odbiera komórka wifi od sąsiadów i działa to dlaczego w laptopie też nie użyjesz sieci wifi ? chyba że nie masz to trzeba dokupić kartę na usb , będzie prościej niz kombinować z ustawieniami telefonu na tego typu połaczenie

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Weteran
Opublikowano

No tu jest dylemat, normalnie na internecie piszę, że te laptopy mają wifi, ale nie wygląda na to.

Dlatego rozwiązanie zostaję komórka..

1329036830-U154499.png
Opublikowano

nie pozostaje ten sposób , bo działa tylko jako modem na USB a nie jako karta na wifi

 

a laptop ma wifi bo nie widzę tego modelu w jakiej ilekolwiek konfiguracji bez karty

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

jakbyś miał superkomputer albo supertelefon to na pewno

 

z telefonów podobne bajerki potrafi robić PDA tylko , choć nie powiem można sie pobawić jeszcze połączenie przez BT ale to takie było by wolne że szkoda zachodu

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Weteran
Opublikowano

Zamykając pierwszy temat, pójdę innym śladem.

 

Jak mogę się upewnić, że posiadam karte wifi?

1329036830-U154499.png
Opublikowano

Jesli to nowy laprotp to 100% masz, a nawet jesli nie masz to dokub sobie takie urzadzenie do usb ktore ci tobedzie sciagalo lepiej niz telefon .

ravensygna.png
Weteran
Opublikowano

Skąd mogę wiedzieć, że na 100% mam ? .... w menadżerze urządzeń jest jakaś karta Atheros.. nie wiem czy to to, ale raczej nie.

1329036830-U154499.png
Weteran
Opublikowano

Karta sieciowa Atheros L2 Fast Ethernet 10/100 Base-T Controller

Typ interfejsu Ethernet

Adres sprzętowy karty 00-23-54-54-BC-A5

Nazwa połączenia Połączenie lokalne

Szybkość połączenia 10 Mbps

MTU 1500 bajtów

Dzierżawa uzyskana protokołu DHCP 2011-10-30 19:36:58

Dzierżawa DHCP wygasa 2011-11-02 19:36:58

Bajtów odebranych 0

Bajtów wysłanych 0

 

Adres karty sieciowej

DHCP 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1

 

Z Everesta mam takie info, mówisz, ż to jest karta wifi ?

1329036830-U154499.png
Opublikowano

nie , to LAN, ale wifi powinna też być , jak nie to nie zainstalowałeś jej wcale

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Weteran
Opublikowano

To tylko jest.Czy jakbym nie miał zainstalowanej to nie była by widoczna wogóle? Nie wiem jak się za to zabrać...

1329036830-U154499.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...