Skocz do zawartości

[PROBLEM]Karta Graficzna

EvorXD

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam problem ,którego typowe odpowiedzi internautów nie rozwiążą. Otóż padają mi sterowniki graficzne karty. Tak znany problem lecz przyczyna inna niż zazwyczaj. Otóż mam nowy komputer kartę graficzną Geforce GTX 570 2048 MB Podczas grania w gry bardziej wymagające używające directx komputer zawiesza się po krótkiej chwili i padają sterowniki ekranu. Uznałbym to za błąd ponieważ dla przykładu F.E.A.R ma zgodność z moją kartą na poziomie nie zalecane. No ale żeby Crysis Warhead mi nie chodził to obraza. Zmniejszałem możliwości karty graficznej podkręcałem ją jednak problem cały czas występuje. Ze statystyk wynika iż użycie karty wynosi wtedy 99% Choćby ustawienia graficzne nie ważne jak badziewne były to i tak wynosi ona 99%. Owszem dłużej pochodzi jednak i tak w końcu się zawiesza. Co do sedna problemu. Dłużej mogę pograć zaraz po włączeniu komputera. Sądzę iż ma to coś wspólnego z pamięcią... Tylko nie wiem którą. Podczas grania w F.E.A.R 3 wyskakuje mi czasem okienko "pamięć zapełniona" i sterowniki robią dead.

Boję się odpalać bardziej wymagające gry ale np jeśli chodzi o gry mmo. Chodzą mi jak na razie wszystkie bez wyjątku jakie testowałem. Np Runes of Magic, Team Fortess 2. Mam nadzieję iż pomożecie mi z tym problemem.

Zmieniałem sterowniki oraz directx. Nie raz odinstalowywałem i instalowałem na nowo. Czyściłem komputer. Sprawdzałem go pod względem wirusów i programów szpiegowskich. Mam aktualny firewall.

Dane:

Zasilacz - XFX Pro 850 wat

Karta graficzna - Geforce GTX 570 2GB

Procesor - 4 rdzeniowy 3.3 GHZ intel core duo i5 -2500k

RAM - 6 GB ramu (3 razy po 2 GB DDR 3 wszystkie są tego samego modelu)

2 Tera bajty dysku twardego

Płyta główna - ASROCK P67 pro 3

System operacyjny 64 bitowy windows 7 ultimate service pack 1

Dodam jeszcze ,że pojemność plików stronicowania wynosi 50 GB

Jeśli nie podałem jakich ważnych informacji to proszę o zwrócenie uwagi.

MAM TO SAMO! (przepraszam za capslock) Jeszcze nie spotkałem się z rozwiązaniem tego problemu, aczkolwiek znajomy informatyk mówił mi, iż może się tak dziać przez zbyt słabe/zepsute chłodzenie karty graficznej, a na pewnym forum przeczytałem, że może to być przez zbyt słaby zasilacz. Jeżeli któraś z moich porad Ci pomoże, to napisz, bo ja nie mam jak przetestować. :P Nie mam zbytnio jak oddać teraz komputer na gwarancję.

zepsute chłodzenie karty graficznej, a na pewnym forum przeczytałem
Chłodzenie się nie może zepsuć, co najwyżej to wiatraczki mogą paść.Zasilacz racezj też nie bo xFX 850w z palcem w dupie uciagnal by 2 takie kompy.

Pozmieniaj ram.Każdy ram wsadź do osobnego slota i sprawdź czy dalej występuje problem.

Sprawdz jeszcze grafike dla pewnosci w jakims serwisie lub u znajomego/kolegi i zobacz czy bedzie sie dzialo to samo. Zobacz czy w biosie nie masz zmienionego taktowania szyny pci-express (domyslnie powinno byc 100MHz) albo jakiejs funckji do oc grafiki (np. w gigabyte cos takiego jest)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [PROBLEM]Karta Graficzna   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...