Skocz do zawartości

[Pytanie] Jak podkręcić procesor

PanTenorek

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie. Jak podkręcić procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+ 2,4Ghz ? Dajcie jakiś łatwy tut bo się na tym nie znam. Oraz jeśli możecie to czy da się i w jaki sposób podkręcić karte graficzną Nvidia GeForce 8500 GT? Z góry dziękuję za pomoc:)

klklgv.jpg

Najlepiej podkręcać przez Biosa ale jak ktoś się nie na to może rozwalić sobie kompa. Dlatego najlepiej użyć programu zrobionego przez firmę AMD program nosi nazwę EasyTune.... Nie ma opcji spalić czego kolwiek... Można w nim podkręcać wszytko CPU RAM grafikę też... .. Jest też taka opcja że on sam podkręci do maksymalnego taktowania.

Masz pytanie? A może jakiś problem? Pisz śmiało na adres: [email protected] odpowiadam zanim zdążysz wysłać email ;)

d3ff9b9a57cb9717a69d7ff7e93e3eb8.jpg

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

Jak nie umie to niech się nie bierze za to bo to nie tylko zwiększanie cyferek ale i napięcia bo jak będzie za małe to się kompa nie włączu a jak będzie miał farta to włączy się ale ze zmniejszonym mnożnikiem.

Ściągnij Easy Tune i w tym programie wszystko ładnie sobie podkręcisz ;) No chyba że chcesz przez Biosa ale to na własne ryzyko.... Zależy to jeszcze od tego o ile chcesz podkręcić Jak tylko trochę no to można i w biose ale jak chcesz widzieć efekty to musisz go mocniej podkręcić....

Masz pytanie? A może jakiś problem? Pisz śmiało na adres: [email protected] odpowiadam zanim zdążysz wysłać email ;)

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

No właśnie w biosie wolę nie grzebać. A powiedzcie mi które EasyTune będzie najlepsze dla mnie, bo ich dużo, a nie wiem czym one się różnią i w ogóle. A więc do mojego procka i karty jaki byłby najlepszy? Jeśli byście mogli to dajcie link do downloadu.

klklgv.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=nqllmsJt4OA

To jest filmik z youtube w opisie są 2 download jeden dla INTELA drugi dla AMD..... Musisz wiedzieć jaki masz procek i wtedy pobierz jeden albo drugi.. Nie mogłem dać skana bo pliki są za duże...

@UP W tym programie masz taki guzik i jak klikniesz na niego to on ci sam podkręci na Maxa ile się da

Ściągłem pod amd i jakoś udało się w końcu zainstalować lecz w tej zakładce Tuner nie mam mozliwości zmany nie ma tego suwaka żeby zwiększyć ani nic. Wiecie może dlaczego?

@edit: a w AMD OverDriver wyskakuje mi coś takiego(od razu daje jaki dokładnie ma procesor)

ss1nl.jpg

klklgv.jpg

Program ci się wg nie odpalił nie może znaleźć chipset'u...... Dziwne.... Ja ten program mam na płytce razem ze sterownikami do płyty głównej...

mi sie wydaje ze program niekompatybilny z chipsetem. Prawdopodobnie ten program nie podziala. Musisz jednak pobawic sie tym easy tune, bo jak widac overdrive nie obsluguje twojego chipsetu.

Moze sciganeles jakas starsza wersje albo cos? Najlepiej podaj zrodlo z ktorego sciagales, bo moze sciagneles starsza wersje a nowsza juz wyszla z obsluga chipsetu na twojej plycie glownej.

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61PME-S2

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+

windows 7 64bity

jakim programem można to podkręcić żeby chipset się zgadzał i się dało?

klklgv.jpg

dołączonym do płyty czyli Easy Tune albo w biosie

tak przy okazji zapytam PO CO PODKRĘCAĆ ? te 3-5% wydajności za przeproszeniem, gówno dadzą w ogólnej wydajności systemu a tylko spowodują szybsze zużycie i możliwość uszkodzenia komputera

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

bo masz szajs nie procesor i nie o twoim komputerze mowa. zresztą kogo to obchodzi co masz i co nie możesz mieć. zamknij sie na dzień dobry i nie zakłócaj toku rozmowy, nie twój temat nie twój problem ...

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

• 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] Jak podkręcić procesor   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...