Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik]Stawiamy serwer aa 2.8.1 na Dedyku- Debian 6.0.


SϒS™

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zanim cokolwiek przeczytasz Wersja 2.8.1 to stara wersja aa mało kto w nią gra , być może jesteś jedną

osobą z niewielu - na dniach dodam uptade (aktualizację) aby z tego poradnika zrobić wersję america's army

2.8.5 <-- wersję na którą staramy zaciągnąć jak najwięcej graczy ! No to teraz czas na temat

 

Cześć . Dzisiaj zaprezentuję Wam jak zrobić własny serwer America's Army 2.8.5 na Systemie Operacyjnym : Debian 6.0

32-Bit (Jezeli ram wynosi mniej niz 3,5GB to system 32bitowy)

Na początek musicie posiadać własny serwer dedykowany bądź VPS (jest to coś jak taki mały s.dedykowany) .

Na serwer aa dla 26 slotów oczywistą rzeczą jest ,iż serwer będziemy stawiać na VPS . Będzie bez lagów !

Pierwszą rzeczą jest zakup serwera ,polecam www.exone.pl.Serwer na którym będziemy pracować ma trzy zalety:

1.)Jest tani - koszt to 19zł - lepiej zrobić własny niż kupić gotowca ,w którym slot = 5zł .

2.)Możemy zakupić serwer za SMS .

3.)Nie musimy mieć 18lat aby założyć konto !

Wykupiliśmy już serwer ,i co teraz ? (teraz na pewno z 6h* będzie się wszystko wgrywało od nich)

Na początek musimy posiadać login i hasło do shh ( przyślą nam na email)

Pobieramy teraz następujące programy :

1.) Putty (KLIK)

2.)WinSCP (KLIK)

Jeżeli pobraliście , i zainstalowaliście już te programy to czas na pierwsze kroki w stawianiu serwera !

1.)Wchodzimy przez WinSCP do naszego serwera

winscp.png

2.)Tworzymy folder home -- prawidłowo utworzony będzie w ścieżce /home

3.)Teraz wchodzicie do waszego serwera poprzez putty

(IP dostaniecie na maila,z uzytkownikiem root i haslem do ssh

To jest ukryta treść, proszę

Logujecie się .. Uzytkownik root ,haslo takie jakie przyszlo wam na mail (do ssh)

Uwaga! Haslo ktore wpisujecie jest niewidoczne !

4.)Teraz trochę komend . Wpisujecie(możecie skopiować i PPM wklejacie..) :

To jest ukryta treść, proszę

Gdy wszystko się zaaktualizuje wpisujecie :

apt-get install screen

Następnie:

To jest ukryta treść, proszę

To jest ukryta treść, proszę

Gratulacje ! Wykonales właśnie to co potrzebne do dalszej pracy =)

5.) Teraz wpisz/wklej :

To jest ukryta treść, proszę

To jest ukryta treść, proszę

Właśnie pobierają się SF2008 (ServerFiles=Pliki serwerowe 2008) dla Twojego serwera AA2 !

Okno pobierania wygląda mniej więcej tak :

Linux-server-download.gif

Gdy już wszystko się pobrało

To jest ukryta treść, proszę

To jest ukryta treść, proszę

To jest ukryta treść, proszę

To jest ukryta treść, proszę

6.) Gratulacje ! Właśnie zainstalowałeś wszystko potrzebne do odpalenia serwera !

7.) Ustawienia dla Serwera ..

1.)Wchodzimy przez WinSCP do ścieżki

To jest ukryta treść, proszę

Szukamy server.ini klikamy PPM ,edytuj :

Konfiguracja :

[Engine.GameReplicationInfo]

To jest ukryta treść, proszę

 

[Engine.AccessControl]

To jest ukryta treść, proszę

[ipDrv.GameSpyQR]

IP= Adres IP Twojego Serwera VPS/dedyka.

 

[DBAuth.DBAuth]

To jest ukryta treść, proszę

Klikacie ctrl+f i szukacie 127.0.0.1 zmieniacie na wasze IP serwera.

 

Zapisujecie plik .

 

Jak uruchomić nasz serwer America's Army 2.8.1

To jest ukryta treść, proszę

To jest ukryta treść, proszę

TypSerwera =Mamy 2 typy

1.)Global = Widać w zakladce ''Internet''

2.)Lan = dołączamy poprzez ''Lan'' W klientcie aa 2

Mapa.aao=Wpisujemy tutaj mapę na której chcemy aby nasz serwer się uruchomił

Mapy mamy w /home/aops-lnxded-2.8.1/Maps

Przykładowy wpis uruchamiający nasz serwer :

./server-bin Global Pipeline.aao -nohomedir ini=server.ini log=LogName

Więcej straci ten co to wszystko liczy...

Wigilia 24 Grudnia 2011 ROK SϒS™ Obchodzi 14 Wigilię w Swoim Życiu..

Życzę wszystkim wesołych,pogodnych świąt ,tym czasem ja kończę zabawę w forumowanie i idę

z D&G'em polować na łanie =)

Opublikowano
Na początek musicie posiadać własny serwer dedykowany bądź VPS (jest to coś jak taki mały s.dedykowany) .

 

Przecież ktoś może sobie zainstalować Debiana i na swoim pc to postawić, bądź skorzystać z plików windowsa, czego nie polecam, z oczywistych powodów.

po drugie, vps to nie mały s. dedykowany. Różnica między nimi jest taka, że ten drugi mamy na wyłączność, a ten pierwszy dzielimy z innymi, przez co czasem parametry mogą być wyższe (podawane w rubryce: "Parametry maksymalne") lub niższe ("Parametry gwarantowane").


 

Opublikowano

@Destrukt wiem to ale dla ludzi którzy nigdy nie mieli styczności z takimi rzeczami , poco zamącać im głowy =)

Pozniej i tak do tego dojdą ;)

Tak owszem można , może opiszę jak bede miał czas jak stworzyć serwer na hamachi =)

Więcej straci ten co to wszystko liczy...

Wigilia 24 Grudnia 2011 ROK SϒS™ Obchodzi 14 Wigilię w Swoim Życiu..

Życzę wszystkim wesołych,pogodnych świąt ,tym czasem ja kończę zabawę w forumowanie i idę

z D&G'em polować na łanie =)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...