Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[pytanie]Czy windows xp będzie działał poprawnie na laptopie...


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocnik
Opublikowano

Witam,

 

Mam windowsa xp home edition 32 bit orginalny z cd-key - na płytce

Mam tez laptopa z windowsem 7 64 bit wersja chyba home orginał

 

a i jak mam procka 64 bit to bez problemy mogę zainstalować system 32 bit's tak ?

 

I teraz pytanie czy jak usunę partycję z win 7 i zainstaluje win xp to czy będzie on

współpracował z podzespołami kompa tzn czy będę musiał ściągać sterowniki osobno czy

same się zaktualizują, jeśli muszę to zrobić ręcznie to czy mam je ściągnąć przed instalacją czy po.

 

I mam jeszcze jeden problem jestem trochę zielony w tych sprawach ale nie wiem jak

ustawić żeby tą płytkę botowało tzn żeby się włączała instalacja przed uruchomieniem

 

Bo jak mam PC to wiem jak a w laptopie się nie mogę połapać,

Biosa włączam F2 laptop Samsung R530...

 

Sorki za ort :)

Opublikowano (edytowane)

Witam,

 

Mam windowsa xp home edition 32 bit orginalny z cd-key - na płytce

Mam tez laptopa z windowsem 7 64 bit wersja chyba home orginał

 

a i jak mam procka 64 bit to bez problemy mogę zainstalować system 32 bit's tak ?

 

 

 

W procesorach z rodziny x64 zaimplementowano kompatybilność wsteczną

Pozwala ci to na uruchamianie programów 32bitowych w środowisku 64 bit (czy jakoś tak)

W skrócie tak

 

 

I teraz pytanie czy jak usunę partycję z win 7 i zainstaluje win xp to czy będzie on

współpracował z podzespołami kompa tzn czy będę musiał ściągać sterowniki osobno czy

same się zaktualizują, jeśli muszę to zrobić ręcznie to czy mam je ściągnąć przed instalacją czy po.

 

Będziesz musiał sam pobierać stery,jeżeli po instalacji będziesz miał dostęp do internetu to pobieraj po instalacji w starszych komputerach po świeżej instalacji trzeba było wgrywać sterownik do karty sieciowej,więc jak masz starszy komputer to pobierz przed i na usb czy gdzie tam chcesz

 

I mam jeszcze jeden problem jestem trochę zielony w tych sprawach ale nie wiem jak

ustawić żeby tą płytkę botowało tzn żeby się włączała instalacja przed uruchomieniem

 

Poszukaj w boot i ustaw bootowanie z płyty powinno to wyglądać jakoś tak :

To jest ukryta treść, proszę

 

 

Bo jak mam PC to wiem jak a w laptopie się nie mogę połapać,

Biosa włączam F2 laptop Samsung R530...

 

Sorki za ort :)

Edytowane przez TruthHurts

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...