Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak sformatować Twardziela przez BIOSa?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie, bo zamierzam zmienić Windowsa i skasować tego co mam aktualnie, więc chce całkowicie wyczyścić dysk twardy aby skasowało wszystko. Kolega mi podpowiedział że istnieje możliwość całkowitego formatu dysku poprzez BIOS i mam pytanie czy ktoś takie coś robił i mógłby podpowiedzieć jak to sie robi bo w biosie zielony jestem :)

Kochanie wróciłem :yay: 
Nie no, żartuje.

Chociaż...

Opublikowano

Nie lepiej zrobić to podczas instalacji windowsa ?

Będzie się pytał czy sformatować dysk ;)

Ostatnio instalując Windowsa nawet nie spytał i zostawił wszystkie pliki prawie ;D

 

I mam jeszcze jedno pytanie, nagrałem obraz z windowsem na płyte ale jakby system mi tego nie czyta, i z tego co wiem to musze zmienić bootowanie w biosie na DVD i mam pytanie jak to zrobić? ;D

Kochanie wróciłem :yay: 
Nie no, żartuje.

Chociaż...

Opublikowano

Splinter pewnie z poziomu systemu wkladales plyte.

 

Ustaw w BIOS'ie, zeby plyta byla bootowana jako pierwsza. Nastepnie wloz plyte i zrestartuj komputer. Potem powinno ci wyskoczyc "nacisnij przycisk aby zbootwac". No i wtedy jak ci sie wlaczy masz menu formatowania,

 

Moze obraz nie ma bootsectora? Czym to nagrales?

Opublikowano

Splinter pewnie z poziomu systemu wkladales plyte.

 

Ustaw w BIOS'ie, zeby plyta byla bootowana jako pierwsza. Nastepnie wloz plyte i zrestartuj komputer. Potem powinno ci wyskoczyc "nacisnij przycisk aby zbootwac". No i wtedy jak ci sie wlaczy masz menu formatowania,

 

Moze obraz nie ma bootsectora? Czym to nagrales?

 

 

Aha ok rozumiem dzięki :D

PS: Tamtego windowsa miałem od koleżanki więc nie wiem czy miał ale myśle że sobie poradze jak nie , to mam gugle w fonie, dzięki za pomoc ;D

Kochanie wróciłem :yay: 
Nie no, żartuje.

Chociaż...

Opublikowano

nawet jeśli taka opcja jest dostępna formatu w biosie to sobie odpuść , chyba że chcesz dysk od razu wywalić do śmieć

 

instalka formatuje albo nie formatuje dysku tylko na życzenie tego kto instaluje system

 

jeśli nie masz potrzeby to zainstaluj nawet z pod systemu drugi obok starego , a dopiero potem skasować stary system

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...