Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak Postawić Porządny Serv od podstaw [Arcemu 2.4.3]


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Wszystko postaram napisać się językiem prostym dla przeciętnego czytelnika...

 

Użyjemy bazy danych WhyDB222 i ArcEMU rev1041

================================

Zainstalujcie NET.Framework 3.5 - Pretorian

================================

1)Pierw pobieramy Emulator...

Wybór jest duży, ale polecam ArcEMU, mimo że "ascent" jest równie dobry, miałem z nim jednak problemy i odechciało mi się go totalnie... -_-

 

 

link do pobrania [ArcEMUrev1041] ---> http://www.qsave.info/ajwpbppjkii8

 

ÂŚciągacie to a następnie wypakowujecie w folderze, w którym chcecie mieć server, a raczej pliki z których go odpalicie:P

 

2)Czas na bazę danych, ja proponuje WhyDB222, gdyż jest do niej dużo revów, a ekipa dużo pracuje nad udoskonaleniami tejże bazy...

 

link do pobrania [WhyDB222] ---> http://filebeam.com/...4a0affd37db6a12

 

ÂŚciągacie, i zostawiacie chwilowo w spokoju:)

 

3)Pobieranie i instalacja MySQL

 

Link do pobrania ---> http://dev.mysql.com....html#downloads

(tu musicie poradzić sobie sami:P Ponieważ nie wszyscy używają tego systemu operacyjnego co ja, czyli Windows XP SP3, jak macie XP to ściągacie: "Windows ZIP/Setup.EXE (x86)"

 

Następnie instalujecie pobrany program, po instalacji zapyta się Was, czy chcecie skonfigurować MySQL- zatwierdzacie.

 

Dalej robicie tak jak na 3 obrazkach pod tym linkiem:

http://www.mmowned.c....etup-pics.html

 

Hasło róbcie jakie chcecie, ale ja osobiście polecam "root" :)

 

Poźniej załadują się takie 4 rzeczy i nie będzie żadnych problemów, no chyba że używaliście wcześniej repacków :P Ale nie będę pisał co wtedy, gdyż w sumie sam nie wiem, a ja jestem pedantem i po prostu zreistalowałbym system

 

4)Instalacja SQLyog

 

Wszyscy używają darmowej wersji, która starcza, ale my jesteśmy Polakami, więc używamy wersji płatnej (tylko z nazwy )

 

Link do pobrania ---> http://rapidshare.co...SQLyog.rar.html

 

 

Instalujecie i odpalacie.Wyświetli się Wam okienko, klikacie na górze na "NEW" i wpisujecie jaką nazwę chcecie (ja dałem "ArcEMU") Dajecie user name i hasło, wpiszcie tam 2x root , no chyba że w MySQL daliście inne hasło-wtedy musicie wpisać tam hasło, takie jak to, które wpisaliście przy instalacji MySQL. :)

 

Klikacie "connect"...

 

Następnie prawym myszki klikacie na root@localhost i dajecie "Create Database" i robicie bazę o nazwie "world", następnie powtarzamy operacje i robimy bazy "character" i "logon".

 

5)Załadowanie baz danych.

 

Klikacie na "world" (prawym myszki) i klikacie "Restore From SQL Dump", teraz znajdujecie waszą rozpakowaną przez WinRAR'a bazę WhyDB222 i klikacie "extract".(to zajmie trochę czasu...)

 

teraz to samo z bazą "character" i jak już dacie "Restore From SQL Dump", szukacie pliku "SQL" dla tejże bazy, która znajdziecie w folderze w którym na początku wypakowaliście ArcEMU.

 

U mnie wygląda to tak:

 

D:\Server\sql_update

 

wchodzicie w "sql_update" i importujecie pliczek "character_structure", to zajmie kilka sekund.

 

Po załądowaniu, klikacie "done" i prawym myszki na "logon" znów "Restore From SQL Dump" i tym razem w "SQL_update" szukacie "logon_structure" importujecie i klikacie "done". Teraż możecie wyłączyć program.

 

6) Instalacja Navicata

 

 

link do pobrania---> http://navicat.en.softonic.com/

 

Instalujecie... (podobnie jak z SQLyog, instalacja bardzo łatwa)

 

 

7) Konfiguracja servera

 

 

Wchodzicie w plik w którym wypakowaliście ArcEMU, teraz wchodzicie w folder "configs"

 

otwieracie notatnikiem "arcemu-logonserver" i tam szukacie:

 

1)

 

<LogonDatabase Hostname = "localhost"

Username = "root"

Password = "ascent"

Name = "logon"

Port = "3306"

Type = "1">

 

I kolumne "Password = "ascent"" ,zmieniacie na Password = "root" (no chyba że użyliście innego hasła w MySQL przy instalacji- to wtedy wpisujecie to inne hasełko (logiczne huh^^)

 

2)

 

<Client MinBuild = "8606"

MaxBuild = "8606">

 

MaxBuild zmieniacie z 8606 na 9999

 

3)

 

 

<LogonServer RemotePassword = "ascent"

AllowedIPs = "127.0.0.0/24"

AllowedModIPs = "127.0.0.0/24">

 

"ascent" zmieniacie na co chcecie innego, albo pozostawcie bez zmiany (ja polecam zmienić...)

na np. "HujCiWDupePanieHaxx0r" (nie zapomnijcie zmienionego hasła:) )

 

Następnie wchodzicie w "arcemu-realms" nadal w folderze "configs"...

 

I znajdujecie:

 

<Realm1 Name = "Wasza nazwa servera"

Address = "127.0.0.1 lub IP Twojego Netu:8129"

Icon = "PVP"

Population = "1.0"

TimeZone = "1">

 

Jak chcecie aby był to server tylko dla was, to w "Address" wpisujecie (a raczej pozostawiacie) "127.0.0.1", a jeśli chcecie aby był to server także dla Twoich znajomych, to wpisujecie swój IP netu, który znajdziecie na http://www.pokapoka.pl/ . numer który wyświetli się Wam,podmieniacie za "127.0.0.1", czyli coś w tym stylu:

 

<Realm1 Name = "WoW,Sex and Rock&Roll"

Address = "78.88.156.191:8129"

Icon = "PVP"

Population = "1.0"

TimeZone = "1">

 

albo: (jeśli grać chcecie sami)

 

<Realm1 Name = "WoW,Sex and Rock&Roll"

Address = "127.0.0.1:8129"

Icon = "PVP"

Population = "1.0"

TimeZone = "1">

 

 

Zapisujecie i wychodzicie.

 

Czas na "arcemu-world"

 

znajdujecie:

 

<WorldDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "ascent" Name = "whydb" Port = "3306" Type = "1">

<CharacterDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "ascent" Name = "logon" Port = "3306" Type = "1">

 

i podmieniacie na:

 

<WorldDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "root" Name = "world" Port = "3306" Type = "1">

<CharacterDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "root" Name = "character" Port = "3306" Type = "1">

 

powtarzający się 2x"Passworld = "root" ,będziecie musieli zastąpić "Password = "wasz pass użyty w MySQL"", jeżeli użyliście innego, niż ten zalecany przeze mnie:)

 

 

W tym samym pliku znajdujemy:

 

<Server PlayerLimit = "100"

Motd = "info które zobaczy każdy kto wbije na Twoj server"

SendStatsOnJoin = "1"

EnableBreathing = "1"

SeperateChatChannels = "0"

CompressionThreshold = "1000"

QueueUpdateInterval = "5000"

KickAFKPlayers = "0"

ConnectionTimeout = "180"

RealmType = "1"

AdjustPriority = "0"

RequireAllSignatures = "0"

ShowGMInWhoList = "1"

MapUnloadTime="0"

LimitedNames="1"

UseAccountData="0"

AllowPlayerCommands="0"

EnableLFGJoin="0"

TimeZone="0">

 

 

 

 

Większość nie istotne, ale fajnym bajerem jest to info które każdy nowy widzi,który wbije na server:) Polecam wpisać coś od siebie:P Player Limit to chyba oczywiste... jak dajcie "10" zamiast "100" to 11 osoba, chętna do gry, będzie musiała poczekać :P

 

Warning:

 

Nie bawcie się konfigami, jeżeli nie wiecie od czego są :)

 

 

Niżej znajduje się:

 

<Rates Health="1"

Power1="1"

Power2="1"

Power3="1"

QuestReputation="1"

KillReputation="1"

Honor="1"

PvPTimer="300000"

ArenaQueueDiff="150"

Compression="1"

XP="1"

QuestXP="1"

RestXP="1"

ExploreXP="1"

DropGrey="1"

DropWhite="1"

DropGreen="1"

DropBlue="1"

DropPurple="1"

DropOrange="1"

DropArtifact="1"

DropMoney="1"

Save="300000"

SkillChance="1"

SkillRate="1"

ArenaMultiplier2x="1"

ArenaMultiplier3x="1"

ArenaMultiplier5x="1">

 

Jest to konfiguracja pod server globalno-podobny, jeżeli chcecie, aby zabicie 1 moba dawało natychmiast 70 lev. to wystarczy "XP="1"", zastąpić XP="1000000", ale jak tak robicie, to zmieńcie także:

 

SkillChance="1"

SkillRate="1"

 

na...

 

 

SkillChance="50"

SkillRate="50"

 

(jedno uderzenie w moba przez postać gracza, da mu 50 skila do broni więcej itd.)

 

Jak money dacie z 1 na 100, to moby/bosy/NPC będą dawać 100x więcej złota niż jak to ma miejsce na serverach blizzlike'owych.

 

btw.Ogólnie większość prosta do zajarzenia, nawet dla 12 latka ^^

 

 

 

 

Niżej znajdziecie:

 

<LogonServer DisablePings = "0"

RemotePassword = "ascent">

 

Jak wcześniej zmienialiście pass, to teraz tu musicie go powtórzyć, czyli na przykład:

 

<LogonServer DisablePings = "0"

RemotePassword = "HujCiWDupePanieHax0r">

 

nie możecie tego pominać Jak zresztą większości tego, o czym piszę :)

 

Zapisujecie i wychodzicie...

 

 

 

Tworzenie konta

 

odpalacie Navicata, łączycie się z baza danych (podobnie jak w SQLyog)

wchodzicie w bazę "logon", klikacie 2x i po prawej macie 2 kolumny, wchodzicie w "accounts" i klikacie mały krzyżyk czarny na dole...

 

Dodaliście nową kolumnę... czas ją wypełnić...

 

acct- numer konta (1 konto- wpisujecie "1")

Login- nazwa konta (np. Zawisz)

password - hasło do konta

encrypted_password - pomijamy, koniecznie!

gm- wpisujecie "az" jeżeli ma to być konto admina, jeżeli GMa to od 1 do 3 (GM z 2 levelem ma więcej uprawnień od 1 itd.)

flags - pozostawiamy "0" jeżeli jest to konto bez dodatku TBC, jeżeli jest one z dodatkiem (99% przypadków) to wpisujemy w tabelkę numerek "8".

 

resztę pozostawiamy bez zmian:)

 

Wychodzimy z programu...

 

9)Start servera i logowanie

 

Wchodzimy w folder z plikami serverowymi (ArcEMU), odpalamy:

 

arcemu-logonserver.exe

oraz

arcemu-world.exe

 

Czekamy aż się załaduje i minimalizujemy (bądź i nie jak Ci nie przeszkadza^^)

 

Wchodzimy w folder z WoWem, wchodzisz w "realmlist" i tam masz realm do Twojego obecnego serva na którym grywasz (nie ten Twój) np.

 

set realmlist logon.wowscape.net

 

zamieniasz go na:

 

set realmlist 127.0.0.1

 

Jeżeli jest to server, na którym będziesz grał samemu:) I o ile w plikach konfiguracyjnych "configs" użyłeś też tego lokalnego IP.

 

Jeżeli wczesniej używałeś w configach, już IP zewnętrznego, to teraz musisz go tu przepisać ofc.

 

set realmlist zewnętrzny IP (z http://www.mojnrip.pl/)

 

np.

 

 

set realmlist 78.88.156.191

 

 

Zapisujesz i wychodzisz.

 

Odpalasz grę, logujesz się na własnym servie, hasłem i loginem który sam robiłeś za pomocą programu Navicat.

 

10) Cieszysz się własnym serverem i byciem adminem (czy kim tam chciałeś )

 

 

 

UWAGA:

 

Jeżeli użyłeś wewnętrznego IP, to wystarczy że zrobisz konto swojemu znajomemu, dasz mu swój realmlist i już gracie we 2! Co do lagów, to powiem że ja mam net 1 MB, i w 12 graliśmy przy największym lagu kolegi 88 ms:)

 

 

 

 

~~~~Inne, bardzo przydatne ale nie niezbędne~~~~

 

1)Maps i Vmaps

 

Są to dwa najcięższe (najwięcej MB) pliki, z których może korzystać Twój server.Wcześniej nie miałem czasu, więc je pominąłem...

 

Linki do pobrania->

 

Maps - Podobnie jak z Vmaps (czytaj niżej).Poradnik w "tools"

 

Vmaps -->http://rapidshare.com/files/151114872/Vmaps.rar.html (uwaga: to samo można znaleźć także w najnowszym revisionie ArcEMU w folderze "tools")

 

 

UWAGA:To o czym teraz piszę , robiłem jakieś 4 miesiące temu, więc ledwie to pamiętam:P Więc jak coś będzie nie tak, albo jakiś znawca w tej dziedzinie zauważy bląd- to pisać

 

Pobieracie ten mały pliczek, teraz kopiujecie z niego "vmapextract_v2" i ten 2 do folderu "enGB" (albo nieco innego, jak np. używacie Amerykańsko języcznego WoWa, to wtedy będzie enUS (chyba:P nie wiem bo nie używałem) folder znajdziecie w folderze "Data" w folderze z WoWem :) Wklejacie tam rozpakwoaną WinRAR'em zawartośc pliku "Vmaps" pobranego z rapidshare.

 

Następnie odpalacie "vmapextract_v2" i zaczęło się 15-X min. czekanie (w zależności od waszego komputera)jak już operacja dobiegnie ku końcowi, odpalacie ten 2 pliczek "vmap_assembler", teraz w folderze tym, szukacie folderu z Vmapami o nazwie "buildings" (jakoś tak^^) i zmieniacie jego nazwę na: "vmaps" i wycinacie/wklejacie to do folderu z Waszym ArcEMU (tam gdzie macie pliki do odpalenia server arcemu-world.exe itd.

 

To na tyle, mam nadzieje że będzie działać, a jak coś nie tak, to zajmę się tym dokładniej:P

 

Zapewne stawiacie teraz pytanie, po co to właściwie? A po to, żeby NPCe nie przełaziły przez ściany i żeby działało wszystko jak należy (np. blink, bez tego nie działa wogóle)

 

btw.Jak to zrobicie, to macie już server fest

 

 

~~~~Najnowsze pliki~~~~

 

Linki do pobrania biorę z http://www.ac-web.or....3-warpnpc.html , więc jak ktośby chciał być jeszcze bardziej na bieżąco z plikami serverowymi, to zapraszam :)

 

WhyDB223-->http://www.qsave.info/r1keqm3dbhr8

WhyDB224-->http://www.qsave.info/l67mhence2fu <--- Najnowsza baza!

 

 

 

ArcEMU rev1167 -->http://www.qsave.info/11977fynb36t

ArcEMU rev1412 -->http://www.qsave.info/ecvfu5oloskl

ArcEMU rev1545 -->http://www.qsave.info/6is9vr4ff8z5 <--- Najnowsze EMU, a zarazem ostatnie pod 2.4.3

Edytowane przez acemen
Opublikowano

Widać piękny RIP, skoro linki nie działają.

userbarwb.png

 

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

 

Nie bój się wystąpić przed szereg, potem może być już za późno.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ludzie, w google sobie tych programów znaleźć nie potraficie?

@TOP Jak twój poradnik to gratulacje, wszystko piknie

Daj + a dostaniesz dżinsy ;)

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...