Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

nagrywanie plików 7/10GB na płytę...


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam.;]

Nadszedł czas czyszczenia komputera z plików.. niektóre pliki są ważne ważą około 5/7GB... chciałbym je nagrać na płytkę.. i tu nastaje problem. Są płyty na które zgram te pliki +5GB ? jeżeli nie co mam zrobić by taki plik dajmy 8GB , podzielić na dwie płytki ? Jakiego programu muszę użyć by to nie wiem ściąć czy coś ? :P

z góry dzięki za odpowiedź ;)

banner-celtic.gif

Zapraszam na mój profil yt.

www.youtube.com/haaczykk

na którym 'vloguje'

rozmawiam między innymi o sporcie konkretnie o piłce nożnej i nie tylko!!

subskrybujcie !

oraz zapraszam na stronkę fanów Celticu Glasgow:

Opublikowano

Ma np. 20 plików po 7GB i będzie je nagrywał na pendrive? Chyba z 10 musiałby mieć. Pomyśl trochę :s

 

@Top

Płyty DVD dwuwarstwowe, te 8 czy 9GB. A jak nie, to dzielisz pliki 7zip'em(bez kompresji) na party o odpowiedniej wadze, którą sam ustawiasz(np. DVD 4.7GB)

ek0nlf.png
|Postwrriter|ExModMapleStory|
By
Miyoshi.

 

Moze aktywnosc nie powala ale smialo mozna go nazwac wzorem dla nowych userow.Tak

Opublikowano

są dwu i jedno warstwowe o tej samej pojemności tylko różnej gęstości zapisu , zwykle używa sie SS DL ( jedno warstwowej o podwójnej gęstości ) albo DS SL ( dwuwarstwowej i normalnej gęstości zapisu )

 

SS SL to najzwyklejsza płytka dvd używana na codzień: jednostronna, o normalnej gęstości zapisu

 

zresztą na płytkach kupowanych w opakowaniach wszystko pisze , oznakowanie i kody płytek są też na niej wydrukowane wyraźnie wraz z pojemnością

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Winrarem rozdziel

Today I’m gonna love my enemies

 

Reach out to somebody who needs me

 

Make a change, make the world a better place

 

’Cause tomorrow could be one day too late

Opublikowano

jak widzę nie widzicie różnicy w rozdzieleniu czy przeniesieniu dużego pliku od nagrania go na nośnik , on chce nagrać płytkę i jej potem używać

 

film na Blu-ray tak samo podzielicie na pliki żeby przenieść ? trzeba być naprawdę głupcem by bawić się potem w składnie wszystkiego do kupy kiedy taki film ma od 30-60Gb

zawsze taniej dokupić zewnętrzny dysk niż wydać na płytki

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

A po co na płyty ??? Pendrive kosztuje teraz grosze np. takie 8GB około 40-50 zł zależy gdzie a można znaleźć i taniej ( ja dałem 48zł) jak się dobrze trafi... Pendrive lepszy bo ci się potem jeszcze przyda a wątpię że będziesz latał do kogoś z płyta po coś, będziesz to musiał robić przez program ( nie potrzebna strata czasu ).... Pyk pendrive w USB i już kopiuj / wklej i koniec....... kup PenDrive albo może od dzielny dysk od razu xD

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

Opublikowano

Ale jeżeli ma np. kilkadziesiąt takich plików(i musi je nagrać od razu), to musi kupować kilka, jak nie kilkanaście takich pendrive'ów. A taki dysk przenośny kupi za 150zł i ma spokój, nie musi wydawać kasy na te wszystkie pendrive albo płyty.

 

jak widzę nie widzicie różnicy w rozdzieleniu czy przeniesieniu dużego pliku od nagrania go na nośnik , on chce nagrać płytkę i jej potem używać

 

film na Blu-ray tak samo podzielicie na pliki żeby przenieść ? trzeba być naprawdę głupcem by bawić się potem w składnie wszystkiego do kupy kiedy taki film ma od 30-60Gb

zawsze taniej dokupić zewnętrzny dysk niż wydać na płytki

Co za problem kliknąć na jeden plik i dać "wypakuj"? Ja jak mam jakieś duże pliki i nie mieszczą się np. na jedną płytę lub pendrive, to dzielę je na party 7zip'em i tyle. Żadnych problemów później z łączeniem.

ek0nlf.png
|Postwrriter|ExModMapleStory|
By
Miyoshi.

 

Moze aktywnosc nie powala ale smialo mozna go nazwac wzorem dla nowych userow.Tak

Opublikowano

Używany dysk mu wystarczy. Może od jakiegoś kumpla kupić 100GB za ~50zł, a poza tym może się w przyszłości przydać do transportowanie większej ilości danych. Dysk ma chyba 2 wady w porównaniu do pena, mniej poręczny i nie taki odporny.

//Zakaz gifów-Dektored

Opublikowano

Na takie coś jest odporny, co innego jakbyś tym plecakiem rzucił wtedy igła mogła by porysować dysk. Ale z tego co wiem to noe dyski mają zabezpieczenie przeciwko temu i jak nie ma zasiania to igła jest blokowana.

 

Do autora bierz dysk przenośny, ewentualnie pożycz od kolegi wewnętrzny zgraj pliki i później z powrotem do siebie.

Opublikowano

Na pendrive nie zrzucisz bo ma za maly rozmiar alokacji (chyba ze bys siedzial i laskawie dzielil w party do 3gb max)

tutaj masz tabelki co do pendrivów:>

FAT

 

 

 

Rozmiar dysku Rozmiar klastra Liczba sektorów

--------------------- ---------------- -----------------

512MB lub mniejszy 512 bajtów 1

Od 513MB do 1024MB (1GB) 1024 bajtów (1KB) 2

Od 1025MB do 2048MB (2GB) 2048 bajtów (2KB) 4

2049MB lub większy 4096 bajtów (4KB) 8

 

 

NTFS

 

Rozmiar dysku Rozmiar klastra Liczba sektorów

--------------------- ---------------- -----------------

Od 4097MB do 8192MB (8GB) 8KB 16

Od 8193MB do 16384MB (16GB) 16KB 32

Od 16385MB do 32768MB (32GB) 32KB 64

Większy niż 32768MB (32GB) 64KB 128

 

 

Plyty to nie najlepszy pomysl:> Latwo moga sie uszkodzic:)

Najbardziej oplacalne sa dyski( na dane) HDD 1TB+ 7200rpm

//pornografia

Opublikowano

co za problem przekwaterować z plikami pena na NTFS albo formatować go od razu w ntfs

 

jedyny problem będzie z urządzeniami innymi bo nie wszystkie czytają NTFS

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Spakować winrarem i nagrać na płytę. Najlepszy według mnie sposób.

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...