Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[pytanie] czym sie różni serwer hamachi od dedykowanego?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

hej

mam dwa pytania:

 

1.mam zamiar zrobić serwer metin2 na plikach badara: http://www.mpcforum.pl/topic/387565-tutdl-pliki-serwerowe-by-badar/ (bądź na jego podstawie + moja edycja)

sprzęt mam w miarę dobry jak na serwer dla mnie lecz zależy mi na serwerze 24/7.

i tu moje pytanie czy lepsze będzie postawienie serwera hamachi czy na zasadzie dedyka?

prosił bym o tutorial na temat konfiguracji itp plików serwerowych (gotowych) np plików badara.

2. czy na tej zasadzie polega tworzenie plików od podstaw?

+ instalujemy system operacyjny FREE BSD

+ dodajemy baze danych mysql

+ i co jeszcze? proszę o pomoc

;]

Opublikowano

Różnica pomiędzy hamachi, a dedykiem jest taka, że hamachi potrzebuje sieci do połączenia się z serwerem, natomiast za dedyka trzeba płacić, ale nie potrzebuje on mieć założonej sieci.

Co do pnkt. 2 to tak, w obydwóch przypadkach robi się to samo.

Opublikowano

Roznica jest tak jak @Up.

Ale serwer hamachi robisz na swoim kompie ze swoimi parametrami.

Na dedyku im wiecej zaplacisz tym lepsze paramtry.

Parametry dedyka przykladow to ram 16gb i lacze np. 1GB/s

 

Co do pkt. 2 robi sie to samo ;)

Opublikowano

no dobrze ale co do pkt drugiego:

ma ktos poradnik jak zrobic idealnie samemu pliki serwerowe? czyli np:

dodac teraz baze danych i co i jaki wybor itp.

lopatologicznie prosil bym bo ja takiego nei moge znalesc;]

 

@edit: ja chce zrobic albo czyjeś skonfigurować tak jak się konfiguruje pliki na dedykach bądź zrobić pliki tak jak się robi na dedykach=hamachi i skonfigorwac jak na dedyka bo podobno hamachi itp strasznie ramu żre ;d

;]

Opublikowano

ale tak Twoim zdaniem co trzeba zrobic zeby postawić taki serwer? ogolnie od poczatku do konca? bo ja mam na oku pliki badara < liink w 1 poscie> ale chce miec go skonfigurowanego jak na dedyku nie na hamachi

;]

Opublikowano

lol. Przecież dedyk a hamachi nie różni się właściwie plikami, poza tym, że dedyk to maszyna fizyczna i serwer korzysta z niej nie używając twojego komputera.masz setki tutów jak robić serwer.


 

Opublikowano

A więc tak.. Po pierwsze nauczmy się odróżniać pliki serwerowe od maszyny wirualnej z bsd na których już są pliki serwerowe. Na hamachi masz od razu cały system zainstalowany, z mysql apache itd. Na dedyku musisz to sam zrobić, ale sama konfiguracja plików serwerowych jest taka sama. Wyjątkiem jest, że na dedyku nie trzeba robić nic w sysinstall, wpisywać /etc/rc.d/netif (broń panie boże :) ) itd.

sygna.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...