Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik]Jak poprawnie wgrać mapę na sf2010R !


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześc , ostatnio widziałem że pewien user dodał poradnik jak dodać mapę na sf2010R.

To jest ukryta treść, proszę

Niestety. ! Większości (szczególnie tym co mają w koordach 0) wyskakiwał błąd :

To jest ukryta treść, proszę

Było to spowodowane tym że mapa została źle dodana do : settings.lua

W settings.lua piszemy bez ostatnich 2ch zer .Kiedy mapa ma kordy : 9999900 9999900 to w

setting.lua będzie to add_goto_info("new", 0, 11, 99999, 99999) .; a w atlasinfo + 2x0 bo jak sie nie doda

tych 2ch nowych zer to wywala z gry . (czyli dla kordów 9999900 9999900 będzie to 999990000 999990000)

No to teraz jak powinno wyglądać wgrywanie mapy :

1.Nową mape wrzucamy do germany/map nadajemy chmody 0777 (wlasciwosci/uprawnienia)

2.Wchodzimy w Index i tam szukamy najmniejszego Indexu (nr.mapy) !! tak najmniejszego !!

3.Wchodzimy w game /i edytujemy config :

To jest ukryta treść, proszę

 

Index mapy dodajecie jako pierwszy , np nasz index to 12 dodajecie go do Map allow:

To jest ukryta treść, proszę

 

Shutdown -r now czy tam reboot. I mapa dodana do serwera . Jak chcecie mi podziękować to możecie dać PLUSA.

PS: dziękuje FunkIt za dodanie swojego tuta ,dzięki czemu udało się wykryć błędy .Jeden krok do przodu w stronę Dobrego Priw jutra =)

Opublikowano (edytowane)

czyli jednym słowem

To jest ukryta treść, proszę

 

dokładnie jeśli masz kordy 0 to poprostu nie dodajesz dwóch zer tylko poprostu wszędzie piszesz 0 np:

1623400 0 - teleportujesz sie przez /warp 16234 0

Edytowane przez Yakusho
xd2ne.jpg

Opublikowano

Na twoim miejscu,opisał bym to dużo bardziej szczegółowo.

Bo jak jakiś zielono ma zrozumieć "zmieniamy chmody 0777" pomyśl logicznie..

 

 

Jak ktoś nie umie wykonać tak prostej czynności jak nadanie chmod'ów 777, nie 0777 Oo.

 

To niech się lepiej za tworzenie serwera nie bierze, i zostawi informatykę "safotofcom" [....]

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

@Sherer nic trudnego wpisujesz /go nazwamapy i np na tej mapie /warp 100 100 i po teleportacji pisze : goto kord .,kord są to inne koordy niz wpisane 100 . 100 - są to kordy wlasnie do ustawienia w quescie gdzie ma go tepac . sorry za MPCika no ale musialem :)

Opublikowano

Jak ktoś nie umie wykonać tak prostej czynności jak nadanie chmod'ów 777, nie 0777 Oo.

 

To niech się lepiej za tworzenie serwera nie bierze, i zostawi informatykę "safotofcom" [....]

 

Badar pobierz se WinSCP to tak jest 0777 o.O i to jest traktowane jako 777

w Filezilli podobnie tylko że pisze ci na pasku na górze o.O

 

 

Panu dziękujemy kolejny rip możliwe że 1 ale nie zaznaczam + bo skorzystam

393.jpg

Opublikowano

Na sf2010 nie da się dodać nowej mapy ,do sf owszem ale do klienta nie bedzie czarny ekran , trzeba wtedy podmienić za jakąś mapę w klientcie ..

temu tak jest bo w 2010 jest gdzies indexowanie zakodowane(nie index,ani atlasinfo) gowno to da ;p

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...