Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Jak zmienić kolory i tytuły rang w swoim kliencie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak zmienić kolor?

 

Potrzebne programy:

- File archiver

- Notepad++

 

1. Rozpakowujemy plik: "root" z folderu pack, znajdującego się w metinie (na samym dole jak to zrobić)

2. Otwieramy plik "colorinfo"

3. Zmieniamy według własnego uznania kolorki

5. Pakujemy root.

 

Zmieniamy kolor

 

1. Otwieramy plik "colorinfo"

2. Znajdujemy sobie kolor na stronie

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

3. Kopiujemy kolor RGB i zmieniamy go w pliku

 

 

Jaka linijka za to odpowiada?

 

CHAT_RGB_TALK = (255, 255, 255) - Normalny Chat (normal. kolor biały)

CHAT_RGB_INFO = (255, 200, 200) - Info na chacie (normal. kolor czerwony)

CHAT_RGB_NOTICE = (255, 230, 186)

CHAT_RGB_PARTY = (0, 255, 228) - Grupa (normal. kolor błękitny)

CHAT_RGB_GUILD = (253, 255, 124) - Gildia (normal. kolor żółty)

#CHAT_RGB_GUILD = (231, 215, 255)

CHAT_RGB_COMMAND = (167, 255, 212)

CHAT_RGB_SHOUT = (167, 255, 212) - Wołaj (normal. kolor zielony)

CHAT_RGB_WHISPER = (74, 225, 74)

 

CHR_NAME_RGB_MOB = (235, 22, 9) - Kolor nazwy potworka

CHR_NAME_RGB_NPC = (122, 231, 93) - Kolor nazwy NPC

CHR_NAME_RGB_PC = (255, 215, 76)

CHR_NAME_RGB_PK = (180, 100, 0)

CHR_NAME_RGB_PVP = (238, 54, 223) - Kolor nicku przeciwnika podczas PvP

CHR_NAME_RGB_PARTY = (128, 192, 255) - Kolor nicku osoby z Grupy (PT)

CHR_NAME_RGB_WARP = (136, 218, 241)

CHR_NAME_RGB_WAYPOINT = (255, 255, 255)

 

CHR_NAME_RGB_EMPIRE_MOB = (235, 22, 9)

CHR_NAME_RGB_EMPIRE_NPC = (122, 231, 93)

CHR_NAME_RGB_EMPIRE_PC_A = (157, 0, 0)

CHR_NAME_RGB_EMPIRE_PC_B = (222, 160, 47)

CHR_NAME_RGB_EMPIRE_PC_C = (23, 30, 138)

 

 

 

 

TITLE_RGB_GOOD_4 = ( 0, 204, 255) - Ranga rycerski

TITLE_RGB_GOOD_3 = ( 0, 144, 255) - Ranga szlachetny

TITLE_RGB_GOOD_2 = ( 92, 110, 255) - Ranga dobry

TITLE_RGB_GOOD_1 = (155, 155, 255) - Ranga przyjazny

TITLE_RGB_NORMAL = (255, 255, 255) - Ranga neutralny

TITLE_RGB_EVIL_1 = (207, 117, 0) - Ranga agresywny

TITLE_RGB_EVIL_2 = (235, 83, 0) - Ranga nieuczciwy

TITLE_RGB_EVIL_3 = (227, 0, 0) - Ranga złośliwy

TITLE_RGB_EVIL_4 = (255, 0, 0) - Ranga okrutny

 

 

Kolor zmieniamy kopiując ze strony, którą wcześniej podałem wartości po kolei np:

TITLE_RGB_EVIL_4 = (Tutaj wklejamy wartość R, tutaj G, tutaj B ) - Ranga okrutny

 

JAK ROZPAKOWAĆ PLIK ROOT:

 

1. Ściągnij filearchiver

 

To jest ukryta treść, proszę

 

scan

 

To jest ukryta treść, proszę

 

2. Rozpakuj go i wklej do C:\\Documents and Settings\nazwa(u mnie Wojtek)

3. Otwórz plik RootExtract.xml przez notatnik lub innny edytor tekstowy

4. Zmień w plik według poniższego przykładu:

 

<Buildfile version="1.1">

<!--

 

I'm using this file to extract root.epk

 

 

If you want to extract the root pack file using this XML you need

to do the following steps:

1. Replace "D:\Games\METIN2\" with your Metin2-Installation directory.

(Normally this is "C:\Programme\Metin2_Germany")

2. Open CMD (Command Line Interpreter)

3. Run "m2 RootExtract.xml"

4. Be happy

-->

<Action type="extract" archivePath="Ścieżka do metina\pack\root(np.D:\Metin2\pack\root)" outputPath="Source" extractAll="YES" createXML="YES" xmlPath="RootPackGen.xml" />

</Buildfile>

 

 

5. Zapisz i przeciągnij RootExtract na wcześniej wklejony plik "m2"

6. Poczekaj aż root się wypakuje (wtedy zniknie to czarne okienko)

7. Gotowe! plik Game znajduje się w folderze source, który jest w

To jest ukryta treść, proszę

 

JAK SPAKOWAĆ PLIK ROOT:

 

I Spos.- Przeciągnij plik RootPackGen, który został wcześniej wygenerowany (przy wypakowywaniu) na "m2" i poczekaj aż zniknie czarne okienko

II Spos.- Wejdź w start > uruchom > wpisz cmd > wpisz: m2 rootpackgen.xml i poczekaj aż plik się wypakuje

 

Teraz zmieniamy nazwe rangi

 

Najpierw musimy wypakować pliki z ''locale_pl.eix'' oraz z ''locale_pl.epx'' ;) Potem musimy usunąć je z naszego klienta.

 

I teraz tak:

1. Wchodzimy do:

To jest ukryta treść, proszę

2. Szukamy w nim wyrazu "PVP_LEVEL0" powinno to wyglądać następująco:

To jest ukryta treść, proszę

3. I zmieniamy nazwy rang jak nam się żywnie podoba :P

 

PVP_LEVEL0 Rycerski

PVP-LEVEL0 Rycerski

PVP_LEVEL1 Szlachetny

PVP_LEVEL2 Dobry

PVP_LEVEL3 Przyjazny

PVP_LEVEL4 Neutralny

PVP_LEVEL5 Agresywny

PVP_LEVEL6 Nieuczciwy

PVP_LEVEL7 Złośliwy

PVP_LEVEL8 Okrutny

 

Zmieniamy na:

 

PVP_LEVEL0 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL1 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL2 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL3 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL4 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL5 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL6 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL7 Twoja Nazwa

PVP_LEVEL8 Twoja Nazwa

 

Mam nadzieje ze komuś się przyda ;] Zakaz kopiowana na inne fora bez mojej zgody.

sygnlamborginipro.png


Filmy z Metin2.PL Solar s26


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...