Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak Stworzyć Cubboida


Ahmedcreep

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Jak Stworzyć Cubboida:

1. Wpisz komendę /item 271, lub //wand - otrzymasz siekierkę, którą będziesz wszystko robił.

Woodaxe.png

2. Zaznacz teren (Przekontną), PPM początek i LPM koniec.

3. Teraz wpisz komendę: //expand 100 100 up, następnie /region define miasto [nick_właściciela]( Najlepiej swój nick jeśli jestś właścicielem serwera, jeśli nie to wpisz jego nick).

Właśnie Stworzyłeś Cubboida Na Miasto!

 

 

A Tak dajesz działkę jakiemuś graczowi:

 

1. Zaczynamy od zaznaczania terenu i wpisania //expand 100 100 up.

2. Wpisujemy /region define nazwa_działki [nick_gracza]

3. /region setparent [nazwa_działki] miasto

 

Cubboid z działką dla gracza został właśnie stworzony!

Edytowane przez Ahmedcreep

Jeżeli poszukujesz listy ID przedmiotów Minecraft, komend WorldEdit, to zapraszam do mojego poradnika!

 

 

25hmxok.png

Opublikowano

Dwie sugestie ode mnie:

Primo. Komedę //expand 100 100 up można zastąpić //expand vert, która automatycznie zaznacza cuboida max góra, max dół.

Secundo. Istnieje prosta możliwość dopisania kogoś do cuba miasta, bez obawy o to, że okradnie on działki znajdujące się na nim. Wystarczy przy robieniu cuba na działkę zamiast komendy /region setparent użyć /region priority <id malego cuba> <1>. W tym układzie mala działka staje się ważniejsza niż cuboid miasta i tylko gracz dopisany do niej ma na niej prawa. Oznacza to, że jeśli ktoś jest dopisany tylko do cuba miasta to nie może nic zrobić na małej działce w przeciwieństwie do stosowania parentów. Komenda ta przydaje się też wtedy, gdy w miejscu gdzie chcemy założyć cuba na działkę znajdować się będzie ona na dwóch cubach głównych.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...