Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Klasowy i odpowiedzi dla początkujących


mati9622

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1.Początek

-Po przeczytaniu tego tematu będziecie bardziej ogarnięci niż ja sam xD

-Wiem że jest baaardzo długi ale przeczytać warto.

-Najpierw należy ściągnąć grę

http://www.runesofmagic.com/pl/download.html

-Następnie wybrać klienta 8g lub 4,5g

Różnią się one jedynie grafiką i dźwiękiem smile.gif

 

 

2.Wstęp

-Runes of Magic to najlepsze MMO( Massively Multiplayer Online ) jakie znam i do tego darmowe.

-W Runes of Magic lvl( Poziom ) nie wbija sie expiąc (zabijając stworki) tylko robiąc Misję.

-W tej chwili jest ich ponad 3 tysiące.

-Najwyższy lvl jaki jest to 70 lvl

-Gra jest rozbudowana pod każdym względem

3.Tworzenie Postaci

 

Tu można zobaczyć sobie jak to mniej więcej wygląda.

http://www.youtube.com/watch?v=3tGqoZbIjWo"]http://www.youtube.c...h?v=3tGqoZbIjWo

 

-Najpierw należy zastanowić się nad rasą.

Mamy do wyboru dwie Elf i Człowiek

I teraz Pytanie czym się one różnią!!!

Odpowiedź!! Dwiema cechami

 

Wyglądem

 

oraz zróżnicowaniem klas!!!!

 

Elf

 

Wojownik Atak Fizyczny

Łotr Szybki Atak Fizyczny

Zwiadowca Atak Fizyczny na Odległość

Mag Atak Magiczny Na odległość

Druid Buff(Buff to postać która ma skille(umiejętności) do pomocy np regeneruje hp(tzn życie)Bardzo przydatne!!!

Strażnik Atak Fizyczny

 

Człowiek

 

Rycerz Atak Fizyczny + Buff

Wojownik Atak Fizyczny

Łotr Atak Fizyczny

Zwiadowca Atak Fizyczny na Odległość

Mag Atak Magiczny

Kapłan Buff

 

W zależności od tego jaką mamy klasę mogą one zakładać rożne typy ekwipunku!!

 

Strażnik

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny-Może

Sztylet-Może

Różdżka

Topór Jednoręczny-Może

Broń obuchowa

Miecz Dwuręczny-Może

Laska Dwuręczna-Może

Topór Dwuręczny-Może

Młot Dwuręczny

Łuk

Kusza

Amunicja

 

Zbroja

Szaty-Może

Ubranie-Może

Skórzana-Może

Kolcza-Może

Płytowa

Tarcza

 

Druid

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny

Sztylet

Różdżka-może

Topór Jednoręczny

Broń obuchowa-może

Miecz Dwuręczny

Laska Dwuręczna-Może

Topór Dwuręczny

Młot Dwuręczny

Łuk

Kusza

Amunicja

 

Zbroja

Szaty-Może

Ubranie-Może

Skórzana-Może

Kolcza-Może

Płytowa

Tarcza

 

Wojownik

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny-Może

Sztylet-Może

Różdżka-Może

Topór Jednoręczny-Może

Broń obuchowa-Może

Miecz Dwuręczny-Może

Laska Dwuręczna-Może

Topór Dwuręczny-Może

Młot Dwuręczny

Łuk

Kusza

Amunicja

 

Zbroja-Może

Szaty-Może

Ubranie-Może

Skórzana-Może

Kolcza-Może

Płytowa

Tarcza-Może

 

Rycerz

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny-Może

Sztylet

Różdżka

Topór Jednoręczny

Broń obuchowa-Może

Miecz Dwuręczny-Może

Laska Dwuręczna

Topór Dwuręczny

Młot Dwuręczny-Może

Łuk

Kusza

Amunicja

 

Zbroja

Szaty

Ubranie-Może

Skórzana-Może

Kolcza-Może

Płytowa-Może

Tarcza-Może

 

Zwiadowca

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny-Może

Sztylet-Może

Różdżka

Topór Jednoręczny

Broń obuchowa

Miecz Dwuręczny

Laska Dwuręczna

Topór Dwuręczny

Młot Dwuręczny

Łuk-Może

Kusza-Może

Amunicja

 

Zbroja

Szaty

Ubranie-Może

Skórzana-Może

Kolcza

Płytowa

Tarcza

 

Łotr

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny-Może

Sztylet-Może

Różdżka

Topór Jednoręczny

Broń obuchowa

Miecz Dwuręczny

Laska Dwuręczna

Topór Dwuręczny

Młot Dwuręczny

Łuk

Kusza

Amunicja-Może

 

Zbroja

Szaty

Ubranie-Może

Skórzana-Może

Kolcza

Płytowa

Tarcza

 

Mag

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny

Sztylet-Może

Różdżka-Może

Topór Jednoręczny

Broń obuchowa

Miecz Dwuręczny

Laska Dwuręczna-Może

Topór Dwuręczny

Młot Dwuręczny

Łuk

Kusza

Amunicja

 

Zbroja

Szaty-Może

Ubranie-Może

Skórzana

Kolcza

Płytowa

Tarcza

 

Kapłan

 

Ekwipunek

 

Broń

 

Miecz Jednoręczny

Sztylet-Może

Różdżka-Może

Topór Jednoręczny

Broń obuchowa-Może

Miecz Dwuręczny

Laska Dwuręczna-Może

Topór Dwuręczny

Młot Dwuręczny

Łuk

Kusza

Amunicja

 

Zbroja

Szaty-Może

Ubranie-Może

Skórzana

Kolcza

Płytowa

Tarcza-Może

 

Nikt za was nie podejmie decyzji jaką postać wybierzecie jako główną, każda specjalizuje się w czymś innym

i jest w miarę łatwa w opsłudzę każdy ma również inny gust.

Ja mogę was jedynie naprowadzić

 

Postacie Magiczne Postacie Fizyczne

 

-Najlepszym przyjacielem Maga jest laska dwuręczna oraz szata.Ma perfekcyjne skille obszarowe atakuje kilku przeciwników naraz z daleka a charakteryzuje się tym że przeciwnik ginie nim zdąży do niego dobiec

 

-Najlepszym przyjacielem Kapłana jest laska jednoręczna oraz tarcza wraz z szatą Ma perfekcyjne skille leczące i chodź ma praktycznie 1 skill atakujący i dwa takie pośrednie to praktycznie dobrze rozwnięty kapłan działa tak że te obrażenia które zada ci przeciwnik, regenerują się....Jest to najlepsza postać lecząca w grze i nie tylko dla siebie ale i dla drużyny.Jego buffy nie tyczą się jedynie leczenia ale i

 

-Najlepszym przyjacielem Druida jest laska oraz szata.Jest odpowiednikiem kapłana skille mają podobne lecz wdg mnie kapłan lepiej leczy !!!

 

-Wojownika najlepszym przyjacielem jest dwuręczny miecz oraz kolcza zbroja.Atakuje z bliska i ma bardzo silne skille w jednego przeciwnika

 

 

-Rycerza najlepszym przyjacielem jest jednoręczny miecz wraz z tarczą oraz zbroja płytowa.Podobnie jak wojownik atakuje zbliska ale ma za to świetwnego skilla do życia i najczęściej robi

 

 

za tanka bo ma bardzo dóżo hp.

 

 

-Strażnika najlepszym przyjacielem jest najczęściej topór oraz zbroja kolcza.Ma ciekawe buffy oraz silne ataki w zwarciu.

 

-Łotra najlepszym przyjacielem są sztylety oraz zbroja skórzana.Przede wszystkim ma skille służące do zabijania

:D

 

-Najlepszym przyjacielem zwiadowcy jest łuk a zbroja skórzana.Atakuje na odległoś i również ma ataki przeznaczone do zabijania ale

niestety potrzebuje strzał albo przynajmniej kamieni

 

I zaznaczam ze nie bez powodu zaznaczyłem Rycerza i Stażnika na pół

 

 

4.Rozpoczynamy grę

 

W zależności od tego jaką rasę wybraliśmy zaczynamy w zupełnie innych miejscach oczywiście potem w Varnas (wielkie miasto i zarazem forteca) drogi elfów i Człowieka się z chodzą!!!

 

Obojętnie jaką rasę wzięliśmy zasady są takie same!!!

Na początek klikamy przycisk ,,M"

Wyskoczy nam Mapa taki jakby kursor który się rusza jak chodzimy to my smile.gif Musimy podążać do wykrzyknika gdy już doniego dojdziemy klikamy na npc(postać która daje nam misje)0

i wyskoczy nam okienko klikamy na nazwę misji myślę że każdy się domyśli gdzie to kliknąć.

Czytamy ja uważnie akceptujemy ją poniżej i wykonujemy!!!.

Jeżeli weźmiemy jakąś misję i zapomnimy jej treść klikamy ,,L,,

Istnieje też takie coś jak okno szypkiego startu dodaje się do niego rózne misje które teraz wykonujemy czasem uruchamia się ono automatycznie jeśli jednak nie obok nazwy misji możemy zaznaczyć ją ptaszkiem

co z powoduje dodanie misji ,,interface" po prawej stronie.

Po ukończeniu misji wracamy do adresata(osoba która zleciła misję).

Jeśli jest jakiś problem ze znalezieniem jakiegoś ,,npc" można nacisnąć L znajdujemy i otwieramy misje klikamy prawym na nazwę npc i klikamy śledź.Opcje ,,idź do" odradzam bo czasem się buguje.

Jeśli gdzieś utkniemy klikamy ,,esc" i ,,zgłoś utknięcie" przez co teleportuje nas do najbliższego teleportu :)

 

Za misje otrzymujemy

-doświadczenie

-punkty talentu(punkty talentu są nam potrzebne do rozbudowywania skilli otrzymujemy je za :lvl, zabijanie stworków,misje)

-Itemy(bronie,naszyjniki,tarcze,zbroje,runy,miksktury,pierścienie i wiele innych)

 

5.Wyruszamy w Świat Taborei(Cała kraina po której będziemy się poruszać w czasie gry)

W końcu dobijemy dziesiąty lvl.

Biegniemy do Varanas

Następnie przekraczając brame po lewej stronie mostu zobaczymy kobiete w niepieskiej szacie otoczoną błekitną aurą.

Traktujemy ja jak NPC teleportujemy się do auli klas i możemys osbie wybrać DRÓGĄ KLASĘ

 

Możemy wykazać się pełną wyobraźnią najważniejsze jest tylko to by na postać drugorzędną nie brać MAGA

A jeśli gracie solo to na drugorzędną polecam K

 

Wybieramy sobie jaką chcemy postać tylko

Uwaga Jak wcześniej czytaliście różne postacie mogą zakładać rożne ekwipunki a więc jeśli mamy maga i rycerze to niema mowy byśmy grali na jednym ekwipunku.

Musimy zakupić dwa ekwipunki a jeśli zakupimy dwa ekwipunki to w związku z tym musimy wydać dużo więcej Golda(tutejsza waluta )smile.gif

Jeśli nie chcemy być rozrzutni podam kilka dobrych Połączeń

 

Rycerz-Wojownik

Mag-Kapłan

Mag-Druid

Łotr-Zwiadowca

Strażnik-Druid

Strażnik-Rycerz

 

Powyżej macie takie pdst a poniżej podam opisy różnych połączeń i Jakby ktoś mógł wspomóc bo tutaj nie ma zamieszczonych połączeń z Strażniekiem oraz Druidem.

 

 

 

Wojownik

 

 

Wojownik/Łotr(Świetny DPS) - dodatkowy dmg fizyczny, przydatny bonus do zręczności, przydatna subkasa gdy szybko schodzi nam rage.

 

Wojownik/Zwiadowca - przydatna postać do lurowania, całkiem niezły DoT dmg, przydatny bonus do zręczności.

 

Wojownik/Mag - postać przydatna to lurowania, gdy kończy nam się rage mamy dodatkowo manę, żadnych przydatnych bonusów do statystyk.

 

Wojownik/Kapłan - świetna postać do levelowania solo dzięki możliwości leczenia, dodatkowy zbiornik z maną, żadnych przydatnych bonusów do statystyk.

 

Wojownik/Rycerz- dodatkowa obrona, postać z dużą ilością HP i bonusem w statystykach do siły, dodatkowy zbiornik na manę.

 

 

 

Łotr

 

 

Łotr/Wojownik - dodatkowy dmg fizyczny, bonus do życia i siły.

 

Łotr/Zwiadowca(polecam) - znakomity dmg, bonus do ważnych statystyk, dodatkowy DoT i energy bar,

 

Łotr/Mag - zwiększa zasięg walki na dystans, brak ważnych bonusów do statystyk,

 

Łotr/Kapłan - dobry rogue do gry solo dzięki możliwości samoleczenia, jednak brak bonusów do statystyk

 

Łotr/Rycerz - dodatkowa obrona, zwiększony poziom życia i bonus do siły,

 

 

 

Zwiadowca

 

 

Zwiadowca/Wojownik(polecam) - dodatkowa obrona (jednak jest to mało istotne u scouta), bonus do życia i siły

 

Zwiadowca/Łotr(polecam) - najlepszy dmg w grze, gdy poziom energii scouta jest niski dostajemy zadajemy dodatkowe obrażenia fizyczne,

 

Zwiadowca/Mag - najlepszy zasięg walki na dystans, gdy poziom energii scouta jest niski zadajemy dodatkowe obrażenia w walce na odległość.

 

Zwiadowca/Kapłan - bardzo dobre połączenie jeśli chodzi o granie solo, normalny dmg scouta + leczenie, dobrze nadają się na mass-killing mobów, niestety żadnych bonusów do statów.

 

Zwiadowca/Rycerz - dodatkowa obrona, bonus do siły i życia.. niezbyt udane połączenie.

 

 

 

Mag

 

 

Mag/Wojownik - mały bonus do dmg fizycznego, bonus do hp.

 

Mag/Łotr - mały bonus do dmg fizycznego, bonus do zręczności.

 

Mag/Zwiadowca - dodatkowe obrażenia typu DoT, bonus do zręczności.

 

Mag/Kapłan(moje połączenie) - najsilniejsze czary w grze o dużym poziomie obrażeń, leczenie, bonusy do inteligencji i many.

 

Mag/Rycerz - dodatkowa obrona dla maga, bonus do życia.

 

 

 

Kapłan

 

Kapłan/Wojownik - dodatkowa obrona i dmg fizyczny, przydatne połączenie podczas lvlowania solo, niezbyt przydatne w party, bonus do życia.

 

Kapłan/Łotr - niewielki dodatek do dmg fizycznego, ale przez to obrażenia AoE słabsze w porównaniu z subklasą scouta, bonus do zręczności.

 

Kapłan/Zwiadowca - dobry healer, DoT ze scouta zwiększa obrażenia, dobry wybór dla kogoś kto chce leczyć, ale także "na boku" zadawać trochę obrażeń, dodatkowy przydatny bonus do zręczności.

 

Kapłan/Mag (choć to wbrew mojej zasadzie to ot jest jedyny wyjątek Jest to naprawdę dobra postać)- najlepszy build leczący w grze, subklasa maga daje najważniejsze priestowi statystyki - bonus do wiedzy i many.

 

Kapłan/Rycerz - dodatkowa obrona, postać dobra do leczenia i odporniejsza na zadawane obrażenia niż powyższy build.

 

 

 

Rycerz

 

 

Rycerz/Wojownik - zwiększa obrażenia oraz poziom życia, dobra postać dla kogoś niezadowolonego z podstawowego dmgu knighta.

 

Rycerz/Łotr - dodatkowe obrażenia fizyczne, przydatny bonus do zręczności.

 

Rycerz/Zwiadowca(polecam) - Dobry build do lurowania, dodatkowe skille DoT, bardzo dobry tanker, przydatny bonus do zręczności.

 

Rycerz/Mag - dobry do lurowania, lecz niezbyt dobre połączenie ze względu na ten sam zbiornik many, bonus do poziomu many.

 

Rycerz/Kapłan(polecam) - najbardziej defensywny build, trudny do zabicia, całkiem dobry do levelowania, bonus do many.

 

Jak to mówią w NASA powinno wystarczyć.Teraz możecie ruszyć w wirtualny świat odkrywając tajemnice taborei i zarazem kształtować wyobraźnię.

 

,,Pamientajcie.Nie siedzieć dłużej niż dwie godziny hehe"

 

 

 

 

Skille

 

Jeśli chodzi o skille to zwykle należy samemu wybierać co jest dla każdego z osobna dobre.

Ale mogę was w pewien sposób nakierować. To może od myślników.

 

-maxuje się skille pomocnicze czyli tzw. buffy(dają one np więcej:hp[Życia] /ataku[dmg]/Więcej inteligencji [int}itd. Więcej o skrótach dalej.

-ważny jest też czas działania tych skilli, jeśli trwają one 1 lub więcej minut to warto w nie inwestować

jeśli mniej to takich skilli zwykle używa się na bossy.

-Należy również spoglądać na czas działania...nie które skille choć trwają minute to ładują sie 6 min.

-Najlepsze buffy długo trwałe trwają zwykle od 10 do 15 min.

-A jeżeli chodzi o skille do atk[ataku] to tuja już wasze pole do popisu :D

 

Moge jedynie podać w jakie skille wdg. mnie warto inwestować u maga

 

-kula ognia

-Płomień

-Burza z piorunami (ten skill udostępnia się dopiero po wbiciu 50 lvl i jak się rozwinie bodajże ładunek elektryczny do 15 lvl)

-Ognista wiedz

-Wietrzna wiedza ale to w end game (czyli jak się dobije 50 lvl i najważniejsze skille bendą rozwinięte)

-Mądrość

-Oczyszczający ogień

-i to na tyle dla maga są jeszcze takie skille jak np studnia energii które można maxować ale kiedy już te najważniejsze skille są.

 

ps: może użytkownicy pomogą opisać na inne postacie na potrzeby mpc forum a ja bende dopisywał ich nicki w prawym dolnym rogu

bendą to osoby które pomagały w stworzeniu wszechstronnego poradnika.

cenić bendę różne uwagi itp ale najbardziej zależi mi na tym w co wartu inwestować w innych postaciach. :D

 

Skille Elitarne

Każdy z nich możemy dostać na 15,20,25,30,35,40,45,50

Żeby je dostać najpierw trzeba zdobyć certyfikat nauczania.Najłatwiej i najtaniej go zdobyć na wybrzeżu okazji (certyfikaty od 15 do 35)

a potem na Xawierze od (35 do 50)

Uwaga. Żeby oddać certyfikat nauczania obie postacie muszą być na poziome tego certyfikatu czyli żeby nauczyć sie elitki na 15 lvl

przykładowo mag/kapłan muszą mieć min. 15 lvl oczywiście morze być więcej.

 

Polecam również te stronę.

Macie tam opis skilli elitarnych

http://www.theromwiki.com

 

 

Ulepszanie

 

1.W Runes of Magic ulepszamy kamieniami rafinacji można je kupić za darmo w Varanas albo w sklepie z przedmiotami.

Ulepszać można zwykłymi kamieniami do +6

A z item shopu(sklepu ze przedmiotami) nawet do +12 ale musi być promocja na te kamienie bo zwykle ich nie ma

Czym wyższy poziom tym większe obrażenia zadajecie a czasem wleci nawet jakiś bon.!!

Odradzam bonowanie na niższych lvl ponieważ na początku bardzo szybko wchodzą lvl i żal tracić goldy.

 

Bonowanie.(dodawanie różnych dodatkowych ,,pomocy" do uzbrojenia.

Na przykład

 

+800 pż

 

+90 inteligencja itp.

 

dokonujemy tego za pomocą

RUN

 

lub kamieni

Kamieni Many najlepiej poziom 4 lub 5

 

najlepsze stopnie to tak zwane stopnie w hd czyli powyżej niemalże wszystko powyżej 100

 

na przykład

 

laska iluzji

 

118 int

800 pż

118 mądrości

840 pe

 

a tera jak się stopniuje należy przede wszystkim mieć doładowany transmutator.

 

otwieramy go w dolnym panelu w interface ekwipunku myślę że jak poszukacie to znajdziecie :D

 

po otwarciu musi wsadzić do środka 3 kamenie many tego samego stopnia

oraz jakiś item(zbroja,skrzydła,kolczyki broń tera tylko klikacie i koniec.

 

 

itd....

Stopniowanie.(tierowanie)

W runes of magic istnieje coś takiego jak stopniwanie

np laska osłabienia

stopień 2

 

450 atak fizyczny

780 atak magiczny

np laska osłabienia

stopień 4

 

600 atak fizyczny

920 atak magiczny

 

Jest różnica prawda!!smile.gif

Tego dokonujemy również za pomocą kamienia many..

Taki jaki poziom Kamienia many taki będzie poziom ulepszonego przedmiotu.

 

Teraz jak zrobić Kamień Many +4.

Jeśli chcemy zarobić bierzemy przedmiot świecący na fioletowo up 50 lvl najlepiej.

wkładamy go wraz z kamieniem fuzji do transmutatora.

I tak go robimy!!!.

Jakość Kamienia Many 4 zależy od jakości przedmiotu z jakiego go wykonano oraz zależy od kamienia fuzji.!!

Aby zrobić Kamień Many +5 wkładamy 3 kamienie many +4 do transmutatora bez kamienia fuzji

Aby zrobić Kamień Many +6 wkładamy 3 kamienie many +5 do transmutatora bez kamienia fuzji.

Itd...

:D

 

 

Dura,

 

HD, LD, Młotkowanie - Dura określa wytrzymałość przedmiotu, jeśli spadnie poniżej 40 przedmiot traci statystyki, jeśli przekroczy swoją maksymalną wartość lub ma powyżej 100 to dodaje +20% do wszystkich atrybutów i statystyk w przedmiocie. Przedmioty mające powyżej 100 (w praktyce od 102 wzwyż) maksymalną określa się jako HD (High Durability), zaś resztę jako LD. By "wymusić" przebicie się z wytrzymałością ponad maksimum i osiągnąć bonusy z HD używa się Złotych Młotów do Napraw - dają 200% maksymalnej dury, czyli się je młotkuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ze wszelkimi pytaniami piszcie na privie lub po prostu poniżej :D

 

 

Skróty/Określenia

 

 

1.Instancje

- FA-Wiedźma, Opactwo - Opuszczone Opactwo

- BG-Hrabia - Krwawa Galeria

- NoM - Lustra - Nekropolia Luster

- IDK - Krasnale - Ruiny Królestwa Lodowych Krasnoludów. Ta instancja ma tryby dla graczy na 35 i 50 poziom, numer oznacza jaki jest to poziom, tak więc IDK50 oznacza tą instancję na 50 poziom.

- PS - Pasper - Kaplica Paspera

- CL-Cyklopy, Cyce - Nora Cyklopów

- KS-Kalin - Kaplica Kalina

- TT -Jaskinia Skarbów

- VN - koszmar - Koszmar Varanas

- HoTO - Serce Oceanu

- Or - Źródło

- HoS - Aula Ocalonych

- Wodny - smok - Jaskinia Wodnego Smoka

- Ognisty - smok, Gestero - Nora Demonicznego Smoka

- ZS - Forteca Zurhidonu

- HoDL, DL, DS - Aula Władcy Demonów

- DoD - Lochy Dalanis

- WA, Warnoken, Arena - Arena Warnoken

- RT, Raksha (czasem przez niektórych pisane z błędami) - Świątynia Rakshy. Dodatkowe określenia dotyczące tej instancji dotyczą poziomu trudności w tej instancji, np. RT dia oznacza diamentowy poziom trudności.

- KT, Kawak - Grobowiec Kawaka

- GC, Grafu - Zamek Grafu. Poziom trudny jest określany jako GCh lub GC hard.

- SC, Sardo - Zamek Sardo

- 7H, To7H, TotSH, ToSH, SH, T7H, TSH (jeny, ile możliwych skrótów ma ta instancja...) - Grobowiec Siedmiu Bohaterów

 

 

2. Specyficzne przedmioty

- SoF - Miecz Strachu

- Karmazynowe, Karmazyny - przedmioty za 200 Łusek Phiriusa. Nazwa pochodzi od statystyk Karmazynowych, które w owych przedmiotach się znajdują.

 

3. Eventy

- Eventy - Misje publiczne odbywające się co określoną ilość czasu w których można zdobyć nagrody w postaci, zwyke w postaci Pradawnych Pamiątek. Numer przy evencie oznacza kanał na którym się event znajduje, tak więc S2 będzie się odbywało na kanale 2.

- T, F, K, B, M, S, Y - to są skróty odnośnie konkretnych eventów. W celu ich zrozumienia zapraszam do przeczytania tego poradnika.

 

1d) Ekwipunek i ulepszanie

- Plus, Plusowanie - określa poziom rafinacji przedmiotu, widać go w nazwie, np. Miecz Przykładowy +3. Maksymalny poziom to +12. Dodawanie plusów to plusowanie.

- Dura, HD, LD, Młotkowanie - Dura określa wytrzymałość przedmiotu, jeśli spadnie poniżej 40 przedmiot traci statystyki, jeśli przekroczy swoją maksymalną wartość lub ma powyżej 100 to dodaje +20% do wszystkich atrybutów i statystyk w przedmiocie. Przedmioty mające powyżej 100 (w praktyce od 102 wzwyż) maksymalną określa się jako HD (High Durability), zaś resztę jako LD. By "wymusić" przebicie się z wytrzymałością ponad maksimum i osiągnąć bonusy z HD używa się Złotych Młotów do Napraw - dają 200% maksymalnej dury, czyli się je młotkuje.

- Tier, Tierowanie - czyli Stopień w przedmiocie, podnosi atrybuty w przedmiocie. Podnoszenie tieru to tierowanie. Przedmiot lub kamień many o np. tierze 5 określa się jako T5, tierze 6 T6 itp.

- PFS, purify - Oczyszczony Kamień Fuzji

 

4. Statystyki

- patt/matt - atak fizyczny/magiczny

- pdam,pdmg / mdam,mdmg - obrażenia fizyczne/magiczne

- pdef/mdef - obrona fizyczna/magiczna

- str - siła

- dex - zręczność

- sta, stamina - wytrzymałość

- int - inteligencja

- wis - mądrość

- kryt, crit - obrażenia krytyczne/szansa na obrażenia krytyczne

- hbp - punkty wzrostu mocy uleczania

- HP - punkty życia

- MP - mana

- rage - szał

- dps - obrażenia na sekundę. Mogą dotyczyć broni lub całej postaci.

 

str-atak fizyczny

int-atak magiczny

wis-obrona magiczna,poziom many

sta-obrona fizyczna,poziom życia

dex-Zwiększa celność fizyczną,Szanse uników,Atak Fizyczny

 

5. Klasy (Skrót - nazwa - rola opisana w 1j)

- W - Wojownik - DPS, offtank, W/K tank

- S - Zwiadowca - Single Target DPS

- M - Mag - AoE DPS, CC

- R - Łotr - Single Target DPS

- K - Rycerz - Tank (każda klasa z rycerzem w subklasie staje się także offtankiem)

- P - Kapłan - Healer (za wyjątkiem P/W będącym dpsem i offtankiem, z kombinacji niebędących P/K można również robić DPSów)

- D - Druid - Healer lub DPS

- Wd, N - Strażnik - DPS, offtank, Wd/W tank

 

6. Podział Przedmiotów

- Master loot - przedmioty rozdaje jedna, wyznaczona osoba

- Groop loot/kostka - przedmioty rozdawane są przez losowanie

- Need, Greed, Pass - Przy rozdawaniu przy użyciu kostki są to poziomy

"priotytetowości". Oznaczają kolejno Potrzeba, Chciwość, Rezygnacja, i w tej kolejności przedmioty są rozdawane (need > greed > pass).

- Ninja - osoba która bierze przedmioty (needuje), choć nie powinna, to nie są przedmioty dla niej, nie będzie używać i needuje na sprzedaż.

 

7. Krainy

Logar - Wyjące Góry (czasem strefę się określa od nazwy "stolicy" tak dla wygody, tak samo Varanas, Dalanis)

Varanas - Srebrne Źródło

WC, Łkania - Wybrzeże Łkań

SL, Dzikie - Dzikie Ziemie

AV, Wulkan - Wulkan Aotulia

THH, Dalanis - Wzgórza Grzmiącego Kopyta

SJF - Południowa Knieja Janost

NJF - Północna Knieja Janost

 

8. Waluty

gold - złoto

dias, d, dia- diamenty

k - tysiące (1k = 1,000)

kk - miliony (1kk = 1,000,000)

memorki, mentosy, memo - Pradawne Pamiątki

żetony, phiriusy - Żetony Phiriusa

łuski - Łuski Phiriusa

energie - Energia Sprawiedliwości

 

9. Role

Dps - postać zadająca obrażenia. AoE Dps oznacza specjalistę od obrażeń obszarowych, Single Targer Dps oznacza postać zadającą najwięcej obrażeń na 1 celu.

Heal, healer - lekarz, jego zadaniem jest utrzymywanie członków drużyny przy życiu.

Tank - jego zadaniem jest "branie na klatę" obrażeń przeciwników.

Offtank - postać nie będąca głównym tankiem, lecz gdy zabraknie głównego może go zastąpić

CC - jego rolą jest "kontrola tłumu", czyli ogłuszanie, unieruchamianie przeciwników.

 

10. Zachowania i gesty

- Skakanie - to sygnał gotowości. Gdy wszyscy już są gotowi do bicia bossa to skakanie w miejscu daje znak że się jest gotowym. Skakanie ma również funkcję "lagobójczą", gdyż podczas skoku zmusza serwer do pokazania naszej prawdziwej lokalizacji gdy mamy lagi.

- Siedzenie - przeciwnieństwo skakania, nie jesteśmy gotowi, odeszliśmy na chwilę od komputera. Siedzenie także przyspiesza regenerację many i hp. Jest także używane jako metoda by nie zmienić wyglądu w minigierce z goblinami .

 

 

 

Instancje

Są organizowane rajdy(tworzy się drużynę i jedzie-) na tak zwane instancje gdzię dropia(wylatują) o wiele lepsze przedmioty niż normalnie.

Są tam bossy które bardzo ciężko zniszczyć dlatego jeździ się tam w grupie)

Oczywiście jeśli ma się odpowiedni dóży lvl i eq(ekwipunek) to można instancje solować tzn. iść samemu.

Uwaga-Każda instancja ma jakiś wymagany lvl lub niektóre potrzbują, żeby wykonać jakąś misje.

 

Przykład(HoTo)- Żeby wejść na tę instancje należy dostać błogosławieństwo tronu wody a zanim się je dostanie to trzeba przejść naprawdę sporo misji.

Nie wszystkie misje są związane z tronem wody.

 

 

 

 

Pare Dodatków..

Uwaga by dokonać zakupu specjalnych przedmitów ze sklepu z przedmiotami należy kupić diamenty za prawdziwą kasę.

Dlaczego pytacie.

Ponieważ ta gra utrzymuje się właśnie z takich ,,micro płatności"

 

Jakie przedmioty polecam hmm....

-Na pewno przyda się jakiś wierzchowiec na stałe

-Na początku żal ale potem warto odżałować na kamienie rafinacji

-Talon na misje dzienne na motylkach

 

Jeśli nie kupujecie diasów przez frogster. Można je zakupić od innych graczy jednak jest to dość ryzykowne.

Jeśli jednak chcecie to najlepiej zapytać albo ludzi z gildii albo poprostu na świecie czy można danej osobie zaufać.

 

Diasy można też zdobyć wymieniając je w Varanas niedaleko ,,ah" przy skrzynce pocztowej .

Można dokonać 3 wymiany dziennie.Jedna kosztuje 100k(100000 gold) i otrzymujemy wtedy 5 diamentów.

 

 

 

Dużo ludzi prosiło mnie oten temat dlatego poprawki zamieszczać bendę stopniowo!!!grafiki itp

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania proszę zadać na pewno ja albo użytkownicy MPC forum z chęcią na nie odpowiedzą.

Jeżeli nie macie ochoty na drożdżówkę możecie za złotówkę kupić 1 mln golda na allegro heh.Tylko uwaga czasami możesz zostać zbanowany sposób??

Zakładacie drugie konto i za kasę kupioną na allegro kupujecie items i wysyłacie pocztą do swojej postaci.Wtedy wykrywalność spada do zera smile.gif

 

 

Odradzam grę samemu.Najlepiej grać przykładniej z kolegami z klasy lub znależć sobie kolegów w grze. Najlepiej znaleźć sobie jakąś porządną gildię.

Najpierw jednak trzeba dobić co najmniej 50 lvl wtedy jakaś gildia was przyjmie :D

Ja osbiście gram na polskim serwerze Cath który polecam.

Jeśli szukacie gildii to polecam te dwie

-Oviso

-Dragonedge

:)

 

 

 

 

 

Gdzie Expić

Jeżeli chcecie przechodzić grę fabularnie to proszę bardzo.Jeżeli jednak zależy wam na expie i chcecie szybko dobić 50lvl

To musicie wcisnąć K i polecieć na te obozy do których możecie się teleportować oczywiście oprócz Logar.

Na początek proponuje Hefner ale najpierw trzeba dobić bodajże 20 lvl

Dwa tygodnie i macie 50 lvl:) a czasami nawet prędzej.

Proszę również w tych obozach robić Questy za Monety Phirusa Ponieważ bo potem możecie se nie dać rady.

Można wykonać 10 takich misji.

Należy również zrobić instancje gobliny raz na dzień.Otrzymuje się za doładowanie transmutatora.

Potem robimy już tylko queście na motylach.Żeby to sprawniej szło na strefie piszemy ,,motyle" lider nas zaprasza i jeżeli ktokolwiek z grupy zabije

motyle to nam go zaliczy w queście(misji)

Uwaga ważne by być w pobliżu tych motyli bo jak będziemy za daleko to nie zaliczy oraz ważne by być na tym samym ch co reszta lub przynajmniej

większa część pt(drużyny)

 

Addons

Jak się je dodaje

 

-Ściągacie z strony poniżej interesujący was addon.

-Wypakowujecie go na pulpit

-Potem otwieracie główny folder RunesofMagic i tworzycie w nim folder o nazwie interface

-W nim tworzycie folder addons

-Do niego wklejacie folder wypakowany na pulpit

-Tak robicie z każdym addonem

 

 

 

 

W grze są jeszcze tzw addony np skórki w grze itd.

Tu macie stronę z nimi

http://www.curse.com/addons/rom

 

Polecam

-advenced action house(ah)[dzięki temu łatwiej się wyszukuje przedmioty]

-group invite(jak się jest liderem w grupie na motylach to uruchamiamy go i jak ludzie napiszą na strefie motyle to on ich automatycznie zaprasza.

kiedy pobieżecie jakiegoś addona to zamieszcze inst.

-Tworzycie folder w głównym folderze z grą o nazwie interface

-Wewnątrz tworzycie folder o nazwie addons

-i do tego folderu wklejacie wszelkie addony.

 

 

Jak Zarabiać

 

Zbieranie Surowców

 

Czyli po prostu wydobywanie drewna, zbieranie roślin robienie z tego mikstur itd.

Osobiście nie polecam tego sposobu!!!

 

Zbieranie Mięsa Cerbera

 

Biegamy na Xawiere aż za obóz pierwszej linii i zabijamy Cerbery. Z nich wylatuje mięso cerbera.

Cena z jedną sztukę wacha się od 3,5k do 5k.

Jest to na niskich lvl ze słabym eq najlepszy sposób na zarobek.

Cerbery mają 50 lvl ale zabić je można spokojnie z 45!!!

 

Statowanie

 

Jeśli sami nie możemy biegać jeszcze na instancje powyżej 50 lvl to zbieramy ekipe i biegamy

na Hos/rt/zs/dl/HoTo itd.(określenia wytłumaczone w dziale ,,Skróty/Określenia"

Tam dropimy przedmioty ,,świecące się" na Fioletowo i robimy z nich kamienie many +4.

gdy uzbieramy robimy +5/+6/+7 i tak aż do +8/+9/+10

kamień many +8 kosztuje 5kk.

kamień many +9 kosztuje 12kk

natomiast kamień many +10 kosztuje od 20kk do 40kk

Staty można też otrzymać z przedmiotów za Łuski czy Memorki.

 

 

Hacki

 

Decyzja o ich użytkowaniu należy do każdego z osobna.

Najważniejsze by nie zepsuć gry innym

 

Bot na złote jaja działający

[url="http://www63.zippyshare.com/v/77575561/file.html"]http://www63.zippyshare.com/v/77575561/file.html[/url]

 

Instrukcja

 

-wypakowujecie sobie Bota gdzieś np na pulpit

-wchodzicie w folder ; Zlote_jajo/sripts/Rom/devtools

-otwieracie nowe okno wchodzicie w główny folder z grą potem jeśli nie macie tworzycie folder interface

-w nim tworzycie addons

-teraz folder ingamefunctions zawartym w folderze devtolls kopiujecie do folderu addons.

-tera otwieracie folder Zlote_jaj/scripts/Rom/profiles

-zamieniacie plik o nazwie nick postaci na nazwę postaci którą będziecie zbierać złote jaja.

(nie chodzi mi oczywiście o login xD)

-Teraz włanczacie gre

-logujecie sie

-biegniecie na farme milerów

-podchodzicie do npc który daje wam misje na złote jaja

-Włączacie bota

-potem piszecie komendę rom/bot

-klikacie enter

-czekacie i potem klikacie delete czasem trzeba kilka razy kliknąć

-potem wpisujecie numer przy którym jest funkcja jaką chcecie

żeby wasza postać ją wykonywała.

-zbieranie jajek jest chyba pod 26 więc wpisujecie 26 potem enter i wasza postać zaczyna zbierać złote jaja.

 

Wy morzecie sobie zminimalizować okno gry i obejrzeć se jakiś dobry film :D

 

 

A co do pytań typu:czy istnieją hacki na golda,diasy,expa i tego typu sprawy to odpowiadam kategorycznie

 

 

Chyba że ktoś ma łep jak sklep i włamujemy się do frogstera xD

 

 

 

 

 

News w Runes of Magic !!!

 

-Błąd w nowym patchu Runes of Magic.

Objawia się to problemami z połączeniem z serwerem lub po prostu internet ,,gubi" łącze.

Nie objawia się to na każdym komputerze.

Wszystko zależy od rodzaju sieci.

 

-120% więcej diamentów.Ta promocja pojawia się mniej więcej 2 razy w miesiącu więc trzeba korzystać

 

-Score for more-ta kampania trwa już jakiś czas.Ci którzy jeszcze nie zarejestrowali się, niech to zrobią jak najszybciej.

Promocja ta polega na tym że zdobywa się punkty za:lvl,za zalogowanie(uwaga za zalogowanie dostaje się jednorazowo 5 pkt.Wylogowanie

i zalogowanie ponowne nic nie da :D) Więcej na stronie

http://www.scoreformore.net/frontend?0&pk_campaign=web

 

 

-Konkurs Chata Wuja Freda

 

 

Do 24.02.2012 roku należy zamieścić w stosownym wątku na oficjalnym forum gry krótki opis swojej przygody w świecie Taborei

 

Zwycięzca ma szanse na otrzymanie poniższych nagród.

 

* Zestaw wirtualnych przedmiotów do wykorzystania w grze;

* Maskotkę małej śmierci;

* Pudełko z grą Runes of Magic (the Winter Edition);

* Wydanie „Ślimaczych opowieści” z autografem;

 

Oprócz tego nagrodą główną będzie zilustrowanie najlepszej i najciekawszej przygody przez autorkę komiksu.

 

Nie pozostaje nic innego jak brać się do roboty

 

Więcej na stronie

http://www.runesofmagic.com/pl/news,id7743,konkurs_chata_wuja_freda.html

 

 

Pomoc

 

Ja osobiście gram na serwerze Cath.

Mój nick to Riktorius. Jeśli potrzebujecie pomocy na instancjach do 35 lvl i w misjach jakiś to z chęcią pomogę!!!

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tuta/gry/misji itd to również służę pomocą. Najlepiej piszcie w godzinach 16/17 w tedy jestem po

dniówkach i przed ,,zs i dl"!!! :)

Wypowiadajcie się również poniżej by temat się utrzymał!!! i że bym też ja, mógł go udoskonalić :D

Każdy kto przyczyni się do udoskonalenia tuta zostanie wypisany poniżej w ,,alei sław".

Temat długo był nie aktywny ale nie dawno wziąłem się za nie go by wam pomóc !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie News i jeszcze więcej możecie znaleźć na oryginalnej stronie Runes of Magic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuje Za pomoc.

 

Gryzem-Praktycznie sam zrobił cały dział z ,,Skróty i Określenia"

:)

Wielki Szacun.

Odie22-Pouczył w sprawie działu tworzenie postacie, chodź cały napisany był w pełni przeze mnie

:D

Postujcie żeby ten temat się utrzymał dzięki temu ludzie nie bendą robili tyle tematów:D

Wszystkie tu działy są napisane przezemnie lub z pomocą powyższych użytkowników.

baqss-,,poprawił dział Wyruszamy w Świat Taborei" i chodziło tu głównie

o połączenia klasowe.Były one pisane przez mojego kolegę.

Poprawki były cenne choć nie wszystkie słuszne.

Poprawiłem osobiście wdg.mojego uznania...

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

ekhm

 

skąd to skopiowałeś? :D

 

masz plusa, chociaż przysiągłbym że gdzieś to widziałem

Hmm powiem tak informacje zasięgałem z internetu jak czegoś nie pamiętałem a resztę z głowy tekst nie jest skopiowany :) dodam jeszcze parę informacji heh

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

mnóstwo błędów ortograficznych...

Przepraszam poprawi się laugh.gifA przy okazji to morze być dowód że pisałem to sam i jeden dział napisał jeden z użytkowników :DSkróty i Określenia

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jako poradnik dla nowych mi się podoba, ale kilka uwag:

 

Strażnik-Rycerz nie możliwe elf-człowiek

DRÓGĄ KLASĘ mały ortograf ;d

DRUID

Sztylet-Może niemoże

Topór Dwuręczny-Może niemoże

Miecz Dwuręczny-Może niemoże

Topór Jednoręczny-Może niemoże

Różdżka może

Broń obuchowa może

Miecz Jednoręczny-Może niemoże

 

tutaj masz spis http://www.runesofmagic.com/pl/classes,druid.html tak samo do all klas jest

 

Gdzie Expić

Jeżeli chcecie przechodzić grę fabularnie to proszę bardzo.Jeżeli jednak zależy wam na expie i chcecie szybko dobić 50lvl

To musicie wcisnąć K i polecieć na te obozy do których możecie się teleportować oczywiście oprócz Logar.

Na początek proponuje Rei ford a potem Hefner.

Dwa tygodnie i macie 50 lvl:) a czasami nawet prędzej.

Proszę również w tych obozach robić Questy za Monety Phirusa Ponieważ potem możecie se nie dać rady.

 

obóz reinfort jest słaby, na heffner uzyskamy dostęp po nabiciu 20lv na obu klasach i zrobieniu Q w auli oka mądrości, Q na phiriusa można robić wszędzie najlepiej motylki na xavierze bo to najlepsza pod względem expa dzienna ( nawet z tych mapek typu czerwone wzgórza ), a i lvl jest ograniczony aktualnie - 67, ale niedługo chyba 70 bo widziałem nową mapke na wowmapie 4.0.4 ;d

 

@edit i jestem za jego podklejeniem

BestiariuszSignature.png
Moje aktualne zajęcia:

  • Spolszczanie Wikipedii RoM-a
  • Nadzorowanie addonów: pbInfo, ComeOnIn, GridCliqueIt, RuneCraft, SlashAFK, nkCooldown
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Refresh Z updatowany temat

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

mam pytanie gdzie mozna nabyc te kamienie rafinacji??

<iframe id="baneriframe" src="//imgsu.com/?clr=ECAF69&pptoken=1PDJX74VSIP8H" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none;background-color:#ECAF69;overflow:hidden;width:770px;height:240px;"></iframe>

 

Opublikowano

Kamienie rafinacji możesz kupić w Varanas w mieście zachodnim. Idziesz do pokojówki czy jak ona się tam nazywa(ta co domu cię przenosi) mijasz ją i tam jest 3 npc'ów klikasz na tego po środku i masz ;).

 

Nie wiem czy robić kapeć/mag czy kapeć/rycek doradzi ktoś?

//nie podajemy reflinków


Opublikowano

Ja bym dał Kapłan/Mag. Choć nie jestem zwolennikiem dawania Maga na subke a co do wypowiedzi ,,wuferst" to czytanie nie boli!!!.

Wszystko opisane jest w dziale Ulepszanie. Piszcie tylko jak czegoś niema napisanego i ogólnie piszcie czy wam się temat podoba itd.

Jeśli Wytłumaczyć wam coś to piszcie bez wahania na pewno odpowiem.Zależy mi na tym żeby ulepszać ten temat żeby każdy znalazł w nim odpowiedź na swoje pytanie

które dotyczy oczywiście Runes of Magic

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

Heh zrobiłem maga, wbiłem 10 lv zrobiłem kapłana ma 7 lv lecz teraz jakoś chce zobaczyć jak się gra roque ;) właśnie tworze postac temat dobry lecz mogł by byc lepszy

sygnature.png

Opublikowano

Kamienie rafinacji możesz kupić w Varanas w mieście zachodnim. Idziesz do pokojówki czy jak ona się tam nazywa(ta co domu cię przenosi) mijasz ją i tam jest 3 npc'ów klikasz na tego po środku i masz ;).

 

Nie wiem czy robić kapeć/mag czy kapeć/rycek doradzi ktoś?

 

Kiedys w to gralem jak max byl 67lv. Rogue/Rycek

 

Nie wiesz jak lepiej grac? To Ci powiem, Mag/Kapłan.

Taka postac jest najlepsza pod wzgledem magii, Magiem bijesz ile wlezie a jednoczesnie sie leczysz skillami kaplana.

 

@UP

Jesli masz zamiar zrobic Rogala to wez jako druga klase Rycka ;) Przyjemnie bedzie Ci sie expilo, chociaz nie wiem jak Tobie bedzie ale mi bylo dobrze :P

Opublikowano

Lepiej na Rogala na 2 klasę zwiada, lepsze dmg i będą cie często chcieli na insty :).

//nie podajemy reflinków


Opublikowano

Chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwość podpięcia tego tematu.Myślę że by się przydał !!!

a co do powyższej wypowiedzi zgadzam się w 100% ale żeby go brali na insty musi mieć jeszcze przyzwoite eq

oraz nie byle jaki lvl!!!

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

Widze że wiekszość ludzi wypowiadających sie tu nie ma najmniejszego pojęcia o grze :)

@mati9622. to co piszesz nijak przenosi sie na gre, chyba że pisząc poradnik miałeś na myśli granie tylko i wyłącznie samemu co równa sie z nieosiągnięciem niczego :)

 

 

co do klas,

 

Wojownik

 

 

Wojownik/Łotr - dodatkowy dmg fizyczny, przydatny bonus do zręczności, przydatna subkasa gdy szybko schodzi nam rage.

 

Wojownik/Zwiadowca - przydatna postać do lurowania, całkiem niezły DoT dmg, przydatny bonus do zręczności.

 

Wojownik/Mag - postać przydatna to lurowania, gdy kończy nam się rage mamy dodatkowo manę, żadnych przydatnych bonusów do statystyk.

 

Wojownik/Kapłan(polecam) - świetna postać do levelowania solo dzięki możliwości leczenia, dodatkowy zbiornik z maną, żadnych przydatnych bonusów do statystyk.

 

Wojownik/Rycerz(polecam)- dodatkowa obrona, postać z dużą ilością HP i bonusem w statystykach do siły, dodatkowy zbiornik na manę.

 

Wojownik z subką Łotra osiągnie najwieszku DPS, elitki i skille Łotra wspomagają Combo Woja i dają nam niezłe bonusy

Ostatnimi czasami dobrze sprawuje sie Wojownik/Mag ubrany pod Matt (atak magiczny) nosząc ubrania i laske

Najgorszą rzeczą jest wybrac Kapłana, nikt nie gra takim połączenie :s podobnie jest z Rycerzem...

 

 

Łotr

 

 

Łotr/Wojownik - dodatkowy dmg fizyczny, bonus do życia i siły.

 

Łotr/Zwiadowca(polecam) - znakomity dmg, bonus do ważnych statystyk, dodatkowy DoT i energy bar,

 

Łotr/Mag - zwiększa zasięg walki na dystans, brak ważnych bonusów do statystyk,

 

Łotr/Kapłan - dobry rogue do gry solo dzięki możliwości samoleczenia, jednak brak bonusów do statystyk

 

Łotr/Rycerz - dodatkowa obrona, zwiększony poziom życia i bonus do siły,

 

Tylko tutaj moge sie z tobą zgodzić,

 

 

Zwiadowca

 

 

Zwiadowca/Wojownik - dodatkowa obrona (jednak jest to mało istotne u scouta), bonus do życia i siły

 

Zwiadowca/Łotr(polecam) - najlepszy dmg w grze, gdy poziom energii scouta jest niski dostajemy zadajemy dodatkowe obrażenia fizyczne,

 

Zwiadowca/Mag - najlepszy zasięg walki na dystans, gdy poziom energii scouta jest niski zadajemy dodatkowe obrażenia w walce na odległość.

 

Zwiadowca/Kapłan - bardzo dobre połączenie jeśli chodzi o granie solo, normalny dmg scouta + leczenie, dobrze nadają się na mass-killing mobów, niestety żadnych bonusów do statów.

 

Zwiadowca/Rycerz - dodatkowa obrona, bonus do siły i życia.. niezbyt udane połączenie.

 

Zwiadowca/Łotr zadaje mizerny DPS ;) i jest na szarym końcu 'najlepszych DMG'ów w grze'. To połączenie nie ma za zadanie zadawania obrażeń ale narzucania buff'ów nab Bossa obniżających jego atak jak zarówno obrone.

Jeśli chcecie zwiadowcą iść w obrażenia polecam Strażnika, ewentualnie Wojownika.

 

 

Mag

 

 

Mag/Wojownik - mały bonus do dmg fizycznego, bonus do hp.

 

Mag/Łotr - mały bonus do dmg fizycznego, bonus do zręczności.

 

Mag/Zwiadowca - dodatkowe obrażenia typu DoT, bonus do zręczności.

 

Mag/Kapłan(moje połączenie) - najsilniejsze czary w grze o dużym poziomie obrażeń, leczenie, bonusy do inteligencji i many.

 

Mag/Rycerz(polecam) - dodatkowa obrona dla maga, bonus do życia.

 

Mag/Kapłan.. połączenie dobre tylko na dwa bossy w całym świecie Taborei :)

Największe obrażenie zadamy z subklasą Wojownika, skille elitarne wiekszaja nam Kryta i Matt

Subklasa Rycerza nie nadaje sie do gry.

 

 

Kapłan

 

Kapłan/Wojownik - dodatkowa obrona i dmg fizyczny, przydatne połączenie podczas lvlowania solo, niezbyt przydatne w party, bonus do życia.

 

Kapłan/Łotr - niewielki dodatek do dmg fizycznego, ale przez to obrażenia AoE słabsze w porównaniu z subklasą scouta, bonus do zręczności.

 

Kapłan/Zwiadowca - dobry healer, DoT ze scouta zwiększa obrażenia, dobry wybór dla kogoś kto chce leczyć, ale także "na boku" zadawać trochę obrażeń, dodatkowy przydatny bonus do zręczności.

 

Kapłan/Mag (choć to wbrew mojej zasadzie to ot jest jedyny wyjątek Jest to naprawdę dobra postać)- najlepszy build leczący w grze, subklasa maga daje najważniejsze priestowi statystyki - bonus do wiedzy i many.

 

Kapłan/Rycerz - dodatkowa obrona, postać dobra do leczenia i odporniejsza na zadawane obrażenia niż powyższy build.

 

 

Z Zwiadowcą - dobre leczenie,

Rycerzem - przeżywalność

 

 

Rycerz

 

 

Rycerz/Wojownik(polecam) - zwiększa obrażenia oraz poziom życia, dobra postać dla kogoś niezadowolonego z podstawowego dmgu knighta.

 

Rycerz/Łotr - dodatkowe obrażenia fizyczne, przydatny bonus do zręczności.

 

Rycerz/Zwiadowca(polecam) - Dobry build do lurowania, dodatkowe skille DoT, bardzo dobry tanker, przydatny bonus do zręczności.

 

Rycerz/Mag - dobry do lurowania, lecz niezbyt dobre połączenie ze względu na ten sam zbiornik many, bonus do poziomu many.

 

Rycerz/Kapłan(polecam) - najbardziej defensywny build, trudny do zabicia, całkiem dobry do levelowania, bonus do many.

 

 

 

Rycerz/Wojonik - nienadający sie do gry, nie przydatny na żadną instancje i odstający od innych klas, tak sami jak i Kapłanem :s

polecam Zwiadowce, ze względu na kwestie lepszego trzymania aggro, jak nie najlepszego tą klasa.

 

 

 

 

Poradnik dotyczący klas nie kąpletyny, brak Strażnika i Druida, co do reszty sie nie wypowiem, bo przeczytaniu połączeń klas przez kolege zrezygnowałem.

 

3/10 - za chęci

89069890.png

Łotr 72 / Zwiadowca 72 / Wojownik 50

Cath

full buff

122k hp 110k patt 21k dex

Opublikowano

eee w tekście są nazwy własne dlatego morze podkreśla a poza tym to nie widzę więcej błędów

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

Ostatnio zaczęłam grać w ROM. Przeczytałam cały poradnik chyba z 3 razy i powiem Wam, że nadal mam problem z ogarnięciem wszystkiego. Czy ktoś mógłby mi na pw albo tutaj na forum generalne opisać takie najpotrzebniejsze rzeczy? Ulepszanie - co, jak, czym... etc.

 

Moją główną postacią jest Strażnik a klasą drugorzędną Łotr i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam wybierając takie zestawienie. W ogóle po co jest ta klasa drugorzędna? Czy ją trzeba expić, aby efektywnie grać?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...