Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zainstalowac poprawnie moda i naprawianie szkód :D


HektoQG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Yo Yo Yo!!!

Dziś chciał bym się z wami podzielić wszelkimi radami itp. związanymi z modami i tak przy okazji ogólnie z minecraftem :)

Ja zacząłem interesować się modami 7miesięcy temu i myślę że już trochę ogarniam :D

Więc tworzę tego posta żebyście mogli znaleść przyczynę waszego problemu i jej rozwiązanie.

Bierzmy się wiec do roboty :)

 

Problem nr. 1

Czarne okno minecrafta, zwane też BlackScreen'em :)

 

Powody: Za duża ilość modów, mody na poprzednią wersję, brak modloadera albo brak Javy / stara wersja Javy lub tez nieusunięcie pliku META-INF w folderze minecrafta :)

Naprawa: W przypadku modów - force update[oryginał - minecraft>nad naciskiem zaloguj [options] klikamy na napis Force Update potem Done :)

W przypadku Javy - trzeba pobrac i zainstalowac link który jest tam------------>Tutaj!

Instalacja Javy nie pomogła? :(, wejc panel sterowania> Usuń lub dodaj programy> Java*> odinstaluj. Potem zainstaluj jeszcze raz :)

 

Problem nr. 2

Często spotykane po formacie, kupnie starego kompa. Logujesz się i co widzisz??? niebieskie tło, białą "kartkę" a na niej napis szczególnie

rzucający się w oczy Bad [VideoCard, Card, Video] Drivers]

 

Przyczyna: Brak, złe, stare sterowniki do karty graficznej!

Naprawa: Teraz musisz niestety znac nazwę twojej karty graficznej :( jak znasz to tylko wpisz "nazwa twojej karty gaff" Driver downlaod,

sterowniki są darmowe :P

 

To są właśnie najczęstsze problemy z modami/minecraftem/naprawą.

 

 

Teraz żeby nie było, tut!! jak zainstalowac poprawnie moda, dla dużej części was ta żadna filozofia, ale zawsze jest ktoś kto zaczyna :)

Screeny są zrobione tylko z Windows XP bo tylko taki posiadam :)

 

Krok Pierwszy

To jest ukryta treść, proszę

Wchodzimy w Start>uruchom

 

Krok Drugi

To jest ukryta treść, proszę

Wpisujemy %appdata% potem naciskamy ok !:D

 

Krok Trzeci

To jest ukryta treść, proszę

wchodzimy w folder .minecraft

 

Krok Czwarty

To jest ukryta treść, proszę

wchodzimy w bin

 

Krok Piąty

To jest ukryta treść, proszę

Znajduje się tam "folder" minecraft. klikamy na niego prawym>Otwórz za pomocą>Archiwizer WinRAR

 

Krok Szósty

To jest ukryta treść, proszę

Tu wrzucamy wszystkie pliki moda, znajduje się tu też folder META-INF zawsze trzeba go usunąc przy instalacji moda (przed wrzuceniem plików moda)

 

Mam nadzieję że pomogłem.

Jeśli masz jakiś inny problem napisz w poście spróbuję pomóc :)

Będę dodawał nowe Problemy i Ich naprawę czyli będę robił Aktualizację

Będę raportował każde głupie komentarze.

Edytowane przez HektoQG
Opublikowano (edytowane)

Możliwe, że komuś się przyda.

Chyba widziałem już takiego Tut'a , ale mniejsza z tym ;)

Masz + ;)

 

@Edit

Weź jeszcze zrób zdjęcia tak, jak możesz ;)

 

10737505.png

 

Edytowane przez Marceloo0

1294477714-U1.png

Opublikowano

Możliwe, że komuś się przyda.

Chyba widziałem już takiego Tut'a , ale mniejsza z tym ;)

Masz + ;)

 

@Edit

Weź jeszcze zrób zdjęcia tak, jak możesz ;)

 

10737505.png

 

jakie zdjęcia?? mama zrobic?

do karzdego kroku jest dodane 1 zdięcie :P

Opublikowano

Jak wgrywać mody? 2496590 poradników o tym,.

Jest TooManyMods również.

Sądzę że lepiej utworzyć ogromne FAQ dot. minecrafta, niż takie tematy tworzyć.

Opublikowano

Dobry, mam pytanie. Czy da się może dodać X-ray, TMI oraz Fly Hack naraz? Wiem, że w 1.7 tak się dało a tutaj to nie wiem

to zależy :) myślę że będzie działac :)

Opublikowano

Dobry, mam pytanie. Czy da się może dodać X-ray, TMI oraz Fly Hack naraz? Wiem, że w 1.7 tak się dało a tutaj to nie wiem

 

 

W każdej wersji się da. Chyba że będzie jakiś mod niekompatybilny z tym, lub jest pod starą wersję.

Polecam instalować programem - Too Many Mods Lite :).

Opublikowano

W każdej wersji się da. Chyba że będzie jakiś mod niekompatybilny z tym, lub jest pod starą wersję.

Polecam instalować programem - Too Many Mods Lite :).

ale jak ktoś ma 512mb ram to komp może nie wytrzymac takiego obciążenia, 3 mody + modloader :)

Opublikowano (edytowane)

Nie no mam 4gb ram to myślę, że pociągnie :D Ale dzięki za programik zaraz zobaczę czy działa i dam edita

 

Niech to niestety chyba jeszcze nie wyszło Tmml na 1.8 a jak tak to niech ktoś podrzuci linka, bo nie mogę znaleźć :angry:

Edytowane przez Krayter
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Mam wielki problem gdy wrzuce modloadera i wyrzuce meta-inf oczywiscie , mam czarne tlo wszysko mam dobrze z java bo mam najnowsza wiec o co chodzi?

  • 4 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...