Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PROBLEM] Inni nie mogą połączyć się z serwerem


Rekomendowane odpowiedzi

Uczeń
Opublikowano (edytowane)

Witam

Wiem było to juz 1000 razy ale juz niewiem co moze byc przyczyna

Czytajac inne tematy tego typu zadna odpowiedz mi nie pomogla

 

Po

1 Postawilem serwer pod hamachi ( networking settings mam zaznaczone na hamachi, sysistall jest tez dobrze ustawione)

2. Robie spol z normalna koncowka i inni nie moga sie polaczyc wyskakuje komunikat Blad podczas laczenie sie z serwerem (Ja sie normalnie loguje i wszystko dziala )

3 Mam router: podlaczone sa 2 kompy pod niego ( porty mam odlbokowane 1000 - 13099 )

4 PortMap jest wlaczony wszystkie kule na zielono

5 Wszystkie zapory, firewalle sa wylaczone

6 Windows 7 sp1

 

Zaznaczam, ze kiedys stawialem tez serwer tak samo tylko byl inny router i wszytko gralo nawet portow w nim nie musialem ustawiac.

Niedawno zmienilem neta na 100mb/s w UPC i wymienili mi modem na nowy z funkcja router + wifi ( Thomson TWG 870U )

 

Moze to wina routera?

Edytowane przez rmx
Uczeń
Opublikowano

Orientuje sie ktos jak poprawnie skonfigurowac ten router?

 

W zakladce forwarding mam przekierowane porty z 11000-14000 ( teraz zmienilem )

 

Teraz kwestia DMZ HOST ( wpisalem tam moje ip czyli 192.168.0.12 <- jest to wewnetrzne ip)

 

 

screenhunter01sep141443.th.jpg

 

DHCP server mam na yes

 

 

screenhunter02sep141451.th.jpg

 

No i Forwarding

 

 

screenhunter03sep141453.th.jpg

 

Opcje mam tak zaznaczone moze cos odznaczyc?

 

 

screenhunter04sep141455.th.jpg

 

Firewall

 

 

screenhunter05sep141457.th.jpg

 

WAN

 

 

screenhunter06sep141458.th.jpg

Opublikowano

Też mam neta z upc i dokladnie ten sam rooter i jednocześnie ten sam problem. Jak znajdę rozwiązanie to się nim podzielę, liczę na to samo ;)

 

Wydaje mi się,że WAN blocking powinno być wylączone....

Uczeń
Opublikowano (edytowane)

Hamachi jest spoko i PortMap tez wszystkie kule mam na zielono

 

Moim zdaniem to router. Czytajac inne fora widze ze duzo ludzi ma problemy z tym routerem.

Sciagnalem program ( Simple Port Forwarding ) i jak chcem odblokowac np. port 1002 to jest blad.

Upload mam dobry 8-10 Mb/s

 

Wan blocking odznaczylem i nadal to samo ( tylko ja sie lacze z serwerem )

 

Zacznijmy moze z innej strony :P

 

W mojej sieci sa 2 komputery podlaczone do tego routera

1 komputer ma ip 192.168.0.11

2 komputer ( czyli ja :) ) 192.168.0.12

i obaj posiadamy zew . ip 84.10.240.230

 

Ustawiajac maszyne vpc wszystko zaznaczylem pod moje wew ip 192..........

 

wiec powinienem miec wszytko dobrze.

 

Spolszczenie tez mam dobrze zrobione czyli bez koncowki .100

 

Bede kombinowal dalej ....

 

 

A tak z innej beczki to np. torrenty dzialaja mi elegancko porty sa odblokowane nawet nie musialem ich w tym routerze odblokowywac

Czyli byc moze trzeba cos ustawic w vpc?

 

@ Homelo5656 moze i masz racje ale co jeszcze mozna zmienic w maszynie procz konfiguracji networking tam mam wszystko dobrze sprawdzalem z 10 razy nie ma bledu.

Edytowane przez rmx
  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...