Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] jak zmienic haslo w Mysql Na Plikach 2010


lyszka26

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam all

 

 

Dzisiaj wam pokażę jak sobie zmienić na inne hasło w Mysql na inne na takie jakie wam pasuje ...

 

Ok

 

Do dzieła

 

Wchodzimy w FileZilla lub WinSCP jak kto woli

 

wchodzimy w

 

 

/var/db/mysql/mysql

 

i tam mamy takie pliki

 

user.MYI

user.MYD

user.frm

 

 

Nas interesuje tylko ten plik

user.MYD

 

otwieramy go przez Notepad ++ jeśli go nie mamy to tu macie do pobrania . Skanu nie będę dawał bo sami widzicie skąd ściągacie :P

http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Program,Windows,12986.html

 

Jeśli zainstalowaliśmy program Notepad ++ to otwieramy ten plik

user.MYD

za pomocą tego programy Notepad ++ i jak otworzymy w Notepad ++ tam będzie takie coś nas tylko to interesuje nic więcej ...

 

localhost root*6BB4837EB74329105EE4568DDA7DC67ED2CA2AD9

i tam dalej jest jeszcze jedno co trzeba zmienic na te same haslo co daliście w 1

root*6BB4837EB74329105EE4568DDA7DC67ED2CA2AD9

 

 

Tutaj macie ling do zmiany hasła w MySql

 

http://www.mysql-passwd.yoyo.pl/?

 

 

Jeśli pomogłem to daj + nie być sknera :)

Opublikowano

1316079275-U330049.jpg

 

 

 

Jaki fail :X .

 

Co rodzaj plików ma do mysql ?!

 

Odp : nic w tym przypadku : > .

 

A nie prościej zrobić to po przez komendy FreeBSD lub używając np navicata? =.=

 

W przypadku FreeBSD leci to tak :

 

mysql -p (podajemy hasło root@localhost)

UPDATE user

SET password=password("haslo")

WHERE user="nazwa-usera";

 

W przypadku navicata np był tut :

 http://www.mpcforum.pl/topic/415649-tutzmiana-hasla-mysql/

 

 

Następnym razem 1000 x pomysł, nim wpadniesz na kolejny "genialny pomysł" =).

Opublikowano

1316079275-U330049.jpg

 

 

 

Jaki fail :X .

 

Co rodzaj plików ma do mysql ?!

 

Odp : nic w tym przypadku : > .

 

A nie prościej zrobić to po przez komendy FreeBSD lub używając np navicata? =.=

 

W przypadku FreeBSD leci to tak :

 

mysql -p (podajemy hasło root@localhost)

UPDATE user

SET password=password("haslo")

WHERE user="nazwa-usera";

 

W przypadku navicata np był tut :

 http://www.mpcforum.pl/topic/415649-tutzmiana-hasla-mysql/

 

 

Następnym razem 1000 x pomysł, nim wpadniesz na kolejny "genialny pomysł" =).

 

 

Badar tak tylko na plikach v2 koleś nie podał pasów do Navicat i jak tam wejdziesz :P .... To raz dwa po myśl tak samo :)

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Próbuję według tego tuta zmienić hasło bo porałem gotowca i nie znam hasła żeby wejść do navikatu ale jak patrze to u mnie jest localhostmt2*1DA96A411E1563FF227A913C4E3161211DD564F4

a root : *ACE63BB05394DD2106CE9472F0CD9ED2C8461E89

Co tu zmienić ???

Daj +++ jak pomogłem to nie boli ;)

 

 

photo-508875.jpg?_r=1346228684?_r=367a215599c3af8cfbe4b54722a4b1a3

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...