Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak wykonać dość dobry escapecraft


MrMarcinMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Dziś opiszę jak zrobić w miarę dobry Escape craft i temat do niego.

A więc zaczynajmy.

Co do mapy i porady!

Polecam wygenerować NORMALNĄ MAPKĘ!!!A nie pobrać płaską.To dlatego że na normalnej możesz trafić do jakichś jaskiń (Cave system) i wtedy możesz dać zadanie ze znalezieniem drogi i ukryte skrzynie.

Początek mapki Escape musi robić dobre wrażenie.Nie może być zrobiony np. z Dirtu.Również najlepiej żeby nie ściągać jakiś dodatków (Texture pack itp). Gdy są jakieś ,,karkołomne" zadania (np. z lawą, TNT) polecam zrobić pokój z obsydianu, i kolejkę z dźwignią.Ale to musi być Minecart with Chest, i żeby przejechało do drugiego pokoju, aby gracz nie stracił itemków.

2.

Również polecam zrobić lekki parkour, i zagadki. Zagadki przeważnie jeśli są, to są związane z minecraftem. Zaskocz ich! Zrób pytanie np. ze sportu. Możesz też dać Cobblestone'a i węgiel, ale to już jest stare...Zaskocz ich po raz 2!.Daj zadanie np. rzucić jakiś itemek na lód, żeby on poleciał na płytkę naciskową a wtedy drzwi się otworzą.

3.

Staraj się chować wszelkie mechanizmy z Redstone, bo wiele mapek jest z całym ,,systemem" na wierzchu.Mapka nie może być za łatwa ani za trudna.Musi być na średnim poziomie, i długa.Inaczej nikt jej nie przejdzie...

4.

Staraj się nie popełniać błędów ortograficznych!Można również dodać Monster Spawnery różnych potworów (Spawner GUI 1.7.3 dam w spoilerze!)i w tym pokoju mogą być ukryte potrzebne rzeczy

5.

Staraj się nie robić od razu śmiertelnych pułapek, ponieważ to może zniechęcić do dalszego grania

6.

Jeśli będą jakieś błędy - nie przejmuj się. Możesz je poprawić i mapkę wrzucić od nowa

7.

Rób ukryte drzwi za obrazami...(Dodam 2 spoiler jak je zrobić)

8.

Pod koniec mapki można zrobić jakiś domek lub uprawę, będzie o wiele fajniej.

9.

Również pod koniec mapek, niektórzy robią TNT.Pamiętaj żeby nie przesadzić z nimi, bo ktoś może kręcić filmik na YT, odpali to TNT, komputer mu się zresetuje i materiał będzie NIE NAGRANY!

Info do tematu

Polecam dać nazwę np. [DL] Mapa Escape by xxx, a w temacie polecam dać kilka SS'ów.

PS. Zbieram plusy i polecam ustawić spawn za pomocą Single Player Comands (Wiem że źle napisałem) w początkowym pomieszczeniu

 

 

 

Drzwi za obrazem robimy w następujący sposób

1. Kładziemy drzwi drewniane/żelazne

2. Drewniane polecam otworzyć od razu, a do żelaznych poprowadzić dźwignie i Redstone

3. Gdy drzwi są postawione, kładziemy obok obraz, aż zakryje drzwi i GOTOWE!Wcale nie takie trudne co nie?

 

13759664181.jpg




' To czysty hip-hop, co będzie trwał wiecznie,

Masz tylko moment by go poczuć, więc spiesz się

Prawdziwy hip-hop, co będzie trwał wiecznie.

Do zobaczenia wkrótce u ciebie w mieście! '

Opublikowano

TuT jest dosyć potrzebny a szczególnie dla tych którzy chcą właśnie zacząć robić mapkę escape i informacja się przyda ,ale jeszcze mógł byś troszkę nad tą estetyką tego Tutoriala popracować ale moim zdaniem fajny tut łap + :)

Pomogłem Kliknij

axyc.png

wub.gif

Opublikowano

Ok już pracuję

13759664181.jpg




' To czysty hip-hop, co będzie trwał wiecznie,

Masz tylko moment by go poczuć, więc spiesz się

Prawdziwy hip-hop, co będzie trwał wiecznie.

Do zobaczenia wkrótce u ciebie w mieście! '

Opublikowano

@refresh :D Pisać posty :P

13759664181.jpg




' To czysty hip-hop, co będzie trwał wiecznie,

Masz tylko moment by go poczuć, więc spiesz się

Prawdziwy hip-hop, co będzie trwał wiecznie.

Do zobaczenia wkrótce u ciebie w mieście! '

Opublikowano

jak na pierwszy tut to nawet,dobry ale dodaj obrazki np jak moze byc zaprojektowany spawn a zostawie tutaj -/+

Twoja reklama tutaj - Pisz na pw xD

Opublikowano

Tutorial ładny, przejrzysty.

Ale wg mnie kompletnie zbędny.

Dlaczego?

Ponieważ nie może być wzoru na mapki escape, bo będą monotonne i takie same.

Każdy powinien trochę pomyśleć, wysilić swą kreatywność i samemu coś zbudować, bo tak na wzorach to lipa.

Ale za tuta masz +

 

 

Opublikowano

Echhh @refresh...

13759664181.jpg




' To czysty hip-hop, co będzie trwał wiecznie,

Masz tylko moment by go poczuć, więc spiesz się

Prawdziwy hip-hop, co będzie trwał wiecznie.

Do zobaczenia wkrótce u ciebie w mieście! '

Opublikowano

@refresh Uch...

13759664181.jpg




' To czysty hip-hop, co będzie trwał wiecznie,

Masz tylko moment by go poczuć, więc spiesz się

Prawdziwy hip-hop, co będzie trwał wiecznie.

Do zobaczenia wkrótce u ciebie w mieście! '

Opublikowano

no kuźwa posty se nabijasz czy co?

Po uj refreshujesz ciągle? skoro temat ginie z 1 strony to znaczy że nie ma zainteresowania nim,i niepotrzebnie odświeżasz...

odświeżać tak jak ty teraz można gdy sie zadało pytanie i nikt nie odpowiedział a nie jakiś zbędny tut.

/link poza MPC

Opublikowano

tut w miarę przejrzysty i czytelny powinieneś też dodać jakieś ss np jak zaprojektować jakąś pułapkę lub coś w tym stylu...

 

niech ci bd masz tego +

mojasygnan.png

Opublikowano

Echh... Z takimi gadać... Refreshowanie nie jest zakazane.

13759664181.jpg




' To czysty hip-hop, co będzie trwał wiecznie,

Masz tylko moment by go poczuć, więc spiesz się

Prawdziwy hip-hop, co będzie trwał wiecznie.

Do zobaczenia wkrótce u ciebie w mieście! '

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...