Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Zmiana czasu leżenia itemów na ziemi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Dzisiaj chciałbym Wam dać kolejną porcję difów mojej produkcji. Jak to w moich tutach bywa, będzie to dif aż na trzy różne wersje game, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie

:D Ten dif umożliwi Wam zmianę czasu leżenia wywalonych przez graczy itemów na ziemi, lub całkowite wyłączanie opcji usuwania ich z ziemi, co oznaczać będzie że póki ktoś ich nie podniesie będą leżeć wiecznie :D Chciałbym jednocześnie przekazać Wam pewną ciekawostkę :> Otóż standardowo itemy nie kasują się po 3 minutach, jak to w stringach pisze a równo po 300 sekundach, co równa się aż 5 minutom! Ja w tym difie zmienię to na 1 minutę :>

 

 

Dif na wyłączenie usuwania itemów z ziemi [GAME 2019]:

This difference file has been created by IDA Pro

game
0004CE6B: E8 B8

 

 

Dif na zmianę leżenia itemów z 5 minut na minutę [GAME 2019]:

This difference file has been created by IDA Pro

game
0004CE64: 2C 3C
0004CE65: 01 00

 

Wytłumaczę jak możecie dodać swój czas. 2C 01 w gejmie = 01 2C w normalnym hexie (zasada odwrotności bajtów) = 300 w dec - to są standardowe sekundy, a dokładnie 5 minut. Ja chciałem dać minutę, więc w kalkulatorze Windows w dec wpisałem 60, przeniosłem się na hex i otrzymałem wynik 3C. Stary wynik był dwucyfrowy, co robimy w takich sytuacjach? Wpisujemy nasz bajt i dajemy po nim nullbyte - 00. Mamy już więc 3C 00 i w takiej tez kolejności wpisujemy w game =) Nie musimy w tej sytuacji nic odwracać, robimy to gdy mamy 2 i więcej bajtów.

 

 

 

Dif na wyłączenie usuwania itemów z ziemi [GAME 1875]:

This difference file has been created by IDA Pro

game
0004C8C1: E8 B8

 

 

Dif na zmianę leżenia itemów z 5 minut na minutę [GAME 1875]:

This difference file has been created by IDA Pro

game
0004C8BA: 2C 3C
0004C8BB: 01 00

 

 

 

Dif na wyłączenie usuwania itemów z ziemi [GAME 2089]:

This difference file has been created by IDA Pro

game
0004D0AB: E8 B8

 

 

Dif na zmianę leżenia itemów z 5 minut na minutę [GAME 2089]:

This difference file has been created by IDA Pro

game
0004D0A4: 2C 3C
0004D0A5: 01 00

 

 

 

Source:

    {
     if ( (unsigned __int8)LC_IsYMIR(v4, 1) )
       CItem::AttrLog(v8);
     v21 = (char *)locale_find((unsigned int)&unk_833EAD0);
     CHARACTER::ChatPacket(a1, 1, v21, v29);
     CItem::StartDestroyEvent(v23, v22, v17, 300);
     if ( !singleton<ITEM_MANAGER>::ms_singleton )
       __assert("instance", "../../common/singleton.h", 26);
     v24 = 0;
     ITEM_MANAGER::FlushDelayedSave(singleton<ITEM_MANAGER>::ms_singleton, v17);
     v25 = *(_DWORD *)(v17 + 68);
     if ( v25 )
       v24 = *(_DWORD *)v25;
     v26 = CItem::GetCount(v17);
     snprintf(&v35, 0x21u, "%s %u %u", *(_DWORD *)(v17 + 68) >= 1u ? *(_DWORD *)(v17 + 68) + 29 : 0, v26, v24);
     if ( !singleton<LogManager>::ms_singleton )
       __assert("instance", "../../common/singleton.h", 26);
     LogManager::ItemLog(singleton<LogManager>::ms_singleton, a1, v17, (int)"DROP", &v35);
     v5 = 1;
   }
 } 

 

Liczę na 5*, plusiki, zdjęcia %% i talony na benzynę, bo trochę pracy było :D Pozdrawiam serdecznie, adriank1410.

 

PS: Co do działania na game 2089 nie jestem pewny. Nienawidzę edytować tego game :D

Opublikowano

Ale się dorwaliście tego game :P

Cały czas jakieś dify sobie tworzycie, ale to dobrze :)

Przynajmniej sami?

Plusa zostawiam i gratuluję :]

 

He he :]

Ja ostatnio zobaczyłem swoje Etapy na innych forach z podpisem że to ich praca :P

No cóż często tak bywa :]

Opublikowano

Ale się dorwaliście tego game :P

Cały czas jakieś dify sobie tworzycie, ale to dobrze :)

Przynajmniej sami?

Plusa zostawiam i gratuluję :]

 

Dzieki za plusa, dostałeś za to w jednym ze swoich topiców =)

 

Co to difów to robię je sam, a jesli zobaczysz na epvp takie same to są moje, wrzucam je tam (nick adriank14101 :D) bo potem nooby z mpc nie znające kompletnie angielskiego profity na nich gromadzą i mnie kompromitują :>

Opublikowano

Kolejny fajny difek i kolejny plusik :D

 

i mam pomysł na kolejny dif

 

jak się uda zrób zmianę czasu leżenia itemku z nazwa gracza na 5/6 minut :D

 

i zaraz dodam do spisu ale oprucz 2089 skoro nie ma pewności że działa

RGVyaW9ueF9fX2V1bmVfX180MTBfX19OVUxMX19fMl9fXzEwMF9fX25vbmUucG5nX19fMTBfX18zX19fMDAwMDAwX19fc29sbw==.png

Opublikowano

Kolejny fajny difek i kolejny plusik :D

 

i mam pomysł na kolejny dif

 

jak się uda zrób zmianę czasu leżenia itemku z nazwa gracza na 5/6 minut :D

 

i zaraz dodam do spisu ale oprucz 2089 skoro nie ma pewności że działa

 

Znaczy wszystkie dify działają, tylko na 2089 jakby coś było źle to napiszcie bo nienawidzę tej wersji : D

 

A długość leżenia itemku z nazwą gracza jest w binie o.O

 

Też myślalem że w game, ale Bambus3k twierdzi, że to bin :)

Opublikowano

Dobra wszystko ładnie pieknie.Ale czemu nie ma do game 2010:???

 

No stary masz tu i tak 3 wersje game, nie narzekaj : D A do game 2010 już nikt nie daje difów bo nikt z niego nie korzysta :> Na upartego mozesz sprobowac wrzucić difa z 1875 do game z 2010, ale nie gwarantuję że będzie działać.

Opublikowano

Heh jakos ja uzywam game v4 2010 rok.A te game 2089 ma exp zryty.Tzn zle poustawiany.Zrob na game 2010 jak juz robisz na wszystkie game.

 

 

@Down

 

Ja nie zajmuje sie difami.

 

Prosze oto link:

 

 

http://www.mpcforum.pl/topic/316891-downloadgame-2010rok-v4/

 

Opublikowano

@UP

 

Dzieki wielkie....Widze że jesteś pomocny lub nie umiesz tego zrobic:P

Opublikowano

Heh jakos ja uzywam game v4 2010 rok.A te game 2089 ma exp zryty.Tzn zle poustawiany.Zrob na game 2010 jak juz robisz na wszystkie game.

 

 

@Down

 

Ja nie zajmuje sie difami.

 

Prosze oto link:

 

 

http://www.mpcforum.pl/topic/316891-downloadgame-2010rok-v4/

 

 

I co może frytki do tego jeszcze, milordzie? I tak jako jedyny chyba na forum robię dify na 3 różne wersje game. To i tak dużo. Masz w difie offsety, kilka sekund i znajdziesz to w każdym game...

Opublikowano

Dify które dajesz na game 2089, to na tą wersję 4 czy 46mb?

 

 

To jeśli jeszcze będziesz publikował dify na to game, to prosiłbym o dodawanie informacji,że to na 4mb(np. Game 2089 (4mb).

  • 1 rok później...
Opublikowano

a jeśli mam już diffa który zmienił z 5 minut na 1 minutę i teraz chce aby z 1 minuty zmieniło na 10 sekund to jak to zrobic ;d?

11573538277329494069.gif

Opublikowano

a jeśli mam już diffa który zmienił z 5 minut na 1 minutę i teraz chce aby z 1 minuty zmieniło na 10 sekund to jak to zrobic ;d?

Wyłącz sprawdzanie bajtów.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...