Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy ten tut jest przydatny?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ten Tut jest przydatny?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam was drodzy użytkownicy!

 

 

 

Jako iż dopiero zaczynam przygodę z MPC Forum tak więć postanowiłem zrobić na dzień dobry poradnik pt.

 

 

"Jak zrobić prostą stronkę na darmowym hostingu + wgranie skryptu PHP Fusion"

 

 

 

 

Hmm....

 

 

Pewnie większość osób zaczynających przygodę z internetem zadaje sobie pytanie: Co to jest PHP Fusion? , Do czego to służy?

 

 

Przybliżę wam w paru zdaniach co to za oprogramowanie.

 

 

PHP-Fusion to tzw. system zarządzania treścią oparty na PHP i MySQL przeznaczony głównie dla stron domowych oraz niewielkich portali. Wersja instalacyjna systemu zawiera szereg najważniejszych modułów, takich jak moduł newsów, artykułów, nawigacji czy panel admina, można jednak bez problemu zainstalować moduły dodatkowe. Wygląd PHP-Fusion można zmieniać poprzez zmienianie stylów graficznych (Themes). PHP-Fusion charakteryzuje szybkość działania oraz prostota obsługi.

 

 

Tak więc zaczynamy instalować stronę i skrypt!!!

 

 

 

 

1

 

 

 

Wchodzimy na stronę:

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

 

instalacja1.jpg

 

 

 

2

 

 

 

Przechodzimy do zakładki "Rejestruj" po czym wpisujemy adres naszej strony i klikamy "Dalej".

 

 

instalacja2.jpg

 

 

 

3

 

 

 

Wypełniamy wszystkie dane zaznaczone gwiazdką tj. nazwa użytkownika , hasło , powtórz hasło , e-mail , powtórz e-mail , potwierdzenie wizualne i akceptacja regulaminu , po czym klikamy przycisk "Załóż Konto"

 

 

 

instalacja3.jpg

 

 

 

4

 

 

 

Po dobrym wypełnieniu wszystkich pól powinniśmy otrzymać taki oto komunikat, który nakazuje nam kliknąć w link który został wysłany na naszą pocztę.

 

 

 

instalacja4.jpg

 

 

 

5

 

 

 

Tak więc klikamy lewym przyciskiem myszy na link aktywacyjny.

 

 

 

instalacja5.jpg

 

 

 

6

 

 

 

Po kliknięciu w link aktywacyjny wyskoczy nam taki oto komunikat:

 

 

 

instalacja6.jpg

 

 

 

7

 

 

 

Następnie przechodzimy do strony logowania. Wpisujemy adres strony, i hasło.

 

 

 

instalacja7.jpg

 

 

 

8

 

 

 

Naszym oczom ukaże się panel zarządzania kontem.

 

 

 

instalacja8.jpg

 

 

 

9

 

 

 

Przechodzimy do zakładki "Zarządzaj SQL" i wypełniamy wszystkie pola.

 

 

 

instalacja9.jpg

 

 

 

10

 

 

 

Po prawidłowym wypełnieniu formularza ujrzymy takie oto okno:

 

 

 

instalacja10.jpg

 

 

11

 

 

 

Teraz przechodzimy do zakładki "Oprogramowanie" po czym wybieramy skrypt 'PHP-Fusion"

 

 

 

instalacja11.jpg

 

 

 

12

 

 

 

Akurat to okno pozostawiamy bez zmian ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

Tutaj wyskoczy nam pytanie w którym dajemy "TAK"

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

Gratulacje! Właśnie ukończyłeś/łaś instalacje oprogramowania PHP-Fusion!

 

Po odczekaniu kilkunastu sekund kliknij w link.

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

Wybieramy język instalacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

 

 

W tym oknie klikamy "Dalej"

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

Tutaj wpisujemy dane które wpisaliśmy w punkcie 9 i 10.

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

 

 

Gratulacje za dobre wypełnienie danych :D

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

 

 

W tym punkcie instalacji wpisujemy nasze własne dane, każdy według swego uznania.

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

 

 

Właśnie zakończyłeś instalacje swojego skryptu! Kliknij przycisk "Zakończ"

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

 

 

Oto domyślny wygląd twojej nowej strony!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

To już jest koniec :(

 

 

Sorki że nie ma ss dodanych w [/img] ale za duży rozmiar jak na forum.

 

 

Myślę że ten Tut przyda się niektórym.

 

 

Jeżeli ty też tak myślisz to daj + to nic nie kosztuje :)

 

 

 

Tut jest w 100% mój. Zabraniam kopiowania go na inne strony i fora bez mojej wyłącznej zgody!

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Bula1905
×
×
  • Dodaj nową pozycję...