Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

stratis imperia - gra przeglądarkowa w realiach II Wojny światowej


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, chciałbym Wam przedstawić nową grę przeglądarkową, którą niedawno odkryłem, mianowicie

To jest ukryta treść, proszę

Na początek co autorzy piszą o grze:

"Witaj w grze Stratis Imperia!

 

To pierwsza tego typu gra strategiczna on-line umiejscowiona na wielkowymiarowej mapie świata.

Gra jest ciągle rozwijanym symulatorem militarnym, gospodarczym i dyplomatycznym państw.

 

W grze znajdziesz:

 

ponad 20 milionów pól, na których rozgrywa się akcja

ponad 11 tysięcy prowincji w 75 historycznie odwzorowanych krajach świata

setki wynalazków technologicznych i sprzętu

ponad 35 typów jednostek lądowych, morskich i powietrznych z okresu II wojny światowej

ponad 15 poziomów rozwoju technologicznego każdego typu jednostki

25 budynków różnego przeznaczenia

5 typów budowanej infrastruktury pól

18 surowców napędzających gospodarkę

7 typów traktatów dyplomatycznych

realistycznie zbudowany silnik prowadzenia walki

tysiące jednostek dowodzonych przez prawdziwych generałów

Poznaj realia funkcjonowania państwa w czasach II-giej wojny światowej.

Współpracuj z setkami graczy w sieci i zmieniaj losy świata."

1. O co chodzi w grze?

W grze wcielamy się we "właściciela" prowincji, zarządzamy jej gospodarką, tworzymy wojski i tym podobne.

Przy rejestracji wybieramy państwo i dostępną prowincje na której będziemy grać.

Bardzo fajne jest to że mapa jest odwzorowana na mapie realnego świata w przede dzień II Wojny Światowej

Gra nie jest nastawiona na zysk, nie widziałem nawet czegoś w rodziaju mikropłatności.

2. Jak zacząć grać?

Wchodzimy na stronę

To jest ukryta treść, proszę

Gdzie piszemy nasze dane i najważniejsze wybieramy kroaj i prowincje. Niestety w Polsce nie ma już wolnych prowincji, ale w innych krajach jest ich jeszcze b.dużo

 

Zaczynamy z prawie pustą prowincją, wśród sąsiadów. Najważniejszy surowce to drewno i cement więc należy zrobic na początek ok 10 tartaków i cementowni. ( wskazówka gdzie je umiejcawiać

To jest ukryta treść, proszę

Na wiki tej gry jest również poradnik :

To jest ukryta treść, proszę

Polecam poczytać tam również o budynkach, jednostkach, systemie walki.

 

Jeżeli potrzebujecie pomocy pytania prosze kierować przez forum/pw. Sam nie jestem jescze bardzo dobrze zapoznany z grą, ale postaram się pomóc.

 

Mile widziane opinie i konstruktywna krytyka mojego tematu/gry

 

Ps. Jeżeli w zalogujecie się z Facebooka otrzymacie dodatkowe 10k ludności

 

Moge jescze dodać że w tej grze liczy się zgranie między prowincjami państwa, każde państwo wybiera prezydenta i ministrów. Niektóre państwa mają własne fora itp.

Edytowane przez przemo143
Opublikowano

Wygląda ciekawie :)

 

Znasz może firmę, która stworzyła tą grę? Czy to taki "jednorazowy" projekt :P

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Kolejna strategia? Zajrzę, bo brzmi ciekawie, ale jakoś muszę zacząć selekcjonować te gry, bo mi życia na nie nie starczy...

darmowe gry online

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...