Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Mapa OX, game99 i działające pytania na hamachi


kopson44

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Otóż próbowałem dodać sobie mapke OX na serwer, troche mi to zajęło więc postanowiłem napisać mini-tut.

 

Krok 1 Dodawanie mapy OX

 

Wchodzimy do:

/usr/home/game/share/locale/germany

otwieramy settings.luta notepadem i edytujęmy,

dodajemy taki wpis

add_goto_info("OXEVENT", 0, 113, 8704, 0)

niektórzy już mogą mieć to w settings.lua

a więc po dopisaniu tego, powinno nam wyglądać tak

beztytuucjt.png

 

następnie

 

Wchodzimy do:

/usr/home/game/share/locale/germany/map

i edytujemy plik "index"

dodajemy do niego

113 metin2_map_oxevent

będzie nam to wyglało tak:

beztytuugum.png

oczywiście możecie to juz mieć zrobione, więc pomijacie ten krok

 

jak już to zrobimy to wchodzimy do:

/usr/home/game/game99

i otwieramy CONFIG

tutaj na końcu dodajemy id mapki, czyli 113

u mnie wygląda to tak:

beztytuuzcq.png

 

Teraz mamy wgraną mapke na serwer powinna nam działać, a więc wchodzimy do gry

wpisujemy warp 8704, 0

jeśli was przeteleportuje to znaczy, że wszystko zrobiliście dobrze, a jeśli was nieprzenosi i macie takie coś:

beztytuupr.png

 

to możliwe że przy starcie serwera nie uruchamia się wam game99

w tym właśnie był mój problem, opisze jak to zrobiłem

 

Krok 2 Uruchamianie game99

 

A więc, żeby wam się uruchamiało game99 przy starcie, musicie dodać skrypt do start.sh

a dodaje się go tak:

otwieramy start.sh

powinien się znajdować tutaj:

/usr/home/game

gdy już go otworzymy to mamy coś takiego:

 

beztytuurrt.png

po sleep 2 dodajemy to:

cd /usr/home/game/game99/
./game99 &
sleep 2

powinno to wyglądać tak:

beztytuucok.png

 

teraz już mapa powinna śmigać bez przeszkód

 

 

Krok 3 Pytania

 

Wiele osób pisało, że im nie działają pytania, przede wszystkim na hamachi.

No mi działają, a zrobiłem tak.

 

Do tej ścieżki:

/usr/home/game/share/locale/germany

dodałem dwa pliki, a raczej 1

tutaj powinien być plik

translate.lua i oxquiz.lua

jeśli ich nie macie to musicie je wkleić

(Linki podam poniżej)

nadajecie im prawa 777

jeśli to zrobicie to pytania nie mają prawa nie działać

 

mały dowód:

 

beztytuuoyk.png

 

 

Krok 4 Download

 

1. Gotowce "start.sh" wklejamy tu

/usr/home/game

 

ch2

http://www.multiupload.com/HUGCB8PRY3

ch4

http://www.multiupload.com/W8YF5ZE28O

 

To pliki txt więc skan chyba niepotrzebny.

 

2. Paczka z Pytaniami

 

translate.lua i oxquiz.lua

 

http://www.multiupload.com/TSYOEK4S35

 

spolszczony quest OX

 

 

quest oxevent_manager begin
state start begin
when 20011.chat."OX Event" begin

if game.get_event_flag("oxevent_status") == 0 then
say("Obecnie nie ma OX")
say("")

say("")
elseif game.get_event_flag("oxevent_status") == 1 then
say("Chcesz wziac udzial?")
say("Czy chcesz tam byc?")
say("")

local s = select("Tak", "Ogladaj", "Anuluj")

if s == 1 then
say("Przeteleportuje Cie...")
say("")

wait()

pc.warp(896500, 24600)
elseif s == 2 then
say("Ahhh...[ENTER]Chcesz sie tylko przygladac ?")
say("Przeteleportuje Cie...")
say("")

wait()

pc.warp(896300, 28900)
end
elseif game.get_event_flag("oxevent_status") == 2 then
say("Nie mozna brac udzialu")
say("Mozesz popatrzec")
say("")

local s = select("Ogladaj", "Nie...")
if s == 1 then
say("Przeteleportuje Cie...")
say("")

wait()

pc.warp(896300, 28900)
end
end
end

when 20358.chat."OX Event" with pc.is_gm() begin

local stat = oxevent.get_status()

if stat == 0 then
say("OX Event")
say("")

local s = select("Rozpocznij OX", "Nie")

if s == 1 then
local v = oxevent.open()

if v == 0 then
say("Rozpoczac OX Event?")
say("")
elseif v == 1 then
say("OX rozpoczety")
say("")

notice_all("Event OX rozpoczety")
else
say("Blad...")
say("")
end
end
elseif stat == 1 then
say("Ilosc"..oxevent.get_attender().."Graczy")
say("Zamknac dostep?")
say("")

local s = select("Zamknij dostep", "Nie")

if s == 1 then
oxevent.close()

say("Dostep")

say("")
end
elseif stat == 2 then
say("OX Event")
say("")

local s = select("Pytanie", "Wyjscie", "Stop", "Nie")

if s == 1 then
local v = oxevent.quiz(1, 30)

if v == 0 then
say("Wydarzenie sie rozpoczyna")
say("")
elseif v == 1 then
say("Pytanie w dordze...")
say("")
else
say("Pytanie wyznaczone...")
say("")
end
elseif s == 2 then
oxevent.end_event()

notice_all("OX zakonczone!")

say("Event Zakonczony")
say("")
elseif s == 3 then
oxevent.end_event()

notice_all("OX zakonczone")

say("Impreza zakonczona")
say("")
end
elseif stat == 3 then
say("Prosze czekac")
say("")
else
say("Wystapil Blad")
end
end

when 20358.chat."OX Beenden" with pc.is_gm() begin
say("Zakonczyc Event??")
say("")

local s = select("Tak", "Nie")

if s == 1 then
oxevent.end_event_force()

say("Ox zakonczony")
end
end

when 20358.chat."Nagrody" with pc.is_gm() begin
say("Itemy?")
say("")

local item_vnum = input()

say("Gracze otrzymuja nagrody ?")
say("")

local item_count = input()

oxevent.give_item(item_vnum, item_count)

say("Musisz"..oxevent.get_attender().."podac nick i id przedmiotu.")
say("")
end
end
end

 

 

 

Mam nadzieje, że tut zrozumiały, więm, że jest dużo tutków o OX, ale zrobiłem go bo nigdzie nie znalazłem jak zrobić to game99, nie jestem jakimś specem.

Myśle, że może się to komuś przydać, jeśli nie to trudno.

Prosiłbym o zrobienie skana, paczki z translate.lua i quizox.lua

 

Mały dodatek:

Jak poprawnie odpalić OXa.

 

http://www.mpcforum.pl/topic/98844-how-to-event-ox/

Opublikowano

Dużo od siebie nie dodałeś...

http://www.mpcforum.pl/topic/345563-tutodbugowanie-mapy-ox-dzialajace-pytania/

No dobra dam tego +, ale od ciebie tam dużo nie było...

 

To nie jest w ogóle potrzebne :

otwieramy settings.luta notepadem i edytujęmy,
dodajemy taki wpis
add_goto_info("OXEVENT", 0, 113, 8704, 0)

Krok 2 Uruchamianie game99

A więc, żeby wam się uruchamiało game99 przy starcie, musicie dodać skrypt do start.sh
a dodaje się go tak:
otwieramy start.sh
powinien się znajdować tutaj:
/usr/home/game

To jest raczej prawie tylko do plików od mcncc.pl.

Oni tylko mogli o tym zapomnieć...

Opublikowano

ja korzystam z plików sherer bo na zwykłym mcncc miałem zbugowane niektóre obszary map i nikt nie był w stanie mi pomóc

 

@ kwiatmix

Krok 1

wiem, że tam się powtarza z tamtym tematem, no ale powiedz co mogłem tam innego napisać??

jakbym nie napisał to potem było by gadanie, a czemu nie opisałeś tego? jak to zrobić??

  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...