Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mpcq.png

Często na naszych serwerach wyskakują nam błędy, crashuje serwer czy mamy lagi i inne problemy.

W tym temacie przekażę Wam kilka cennych wskazówek nt. tworzenia własnego serwera HLDS lub dedyk-a.

 

1. Po wgraniu mapki nie ma jej w amxx menu lub serwer się wyłącza.

- Sprawdzamy czy w pliku maps.ini dopisaliśmy prawidłową nazwę mapy.

-Przeglądamy katalogi i patrzymy czy oby na pewno wszystkie pliki leżą we właściwym miejscu.

 

2. Przed wgraniem pluginu/modyfikacji na nasz serwer upewnij się czy odblokowałeś wszystkie moduły.

modules.ini powinien wyglądać tak :

To jest ukryta treść, proszę

3. Chciałbym wgrać na serwer amx mod x, skąd pobrać najnowszą wersje ?

- Odwiedzamy stronę

To jest ukryta treść, proszę

następnie pobieramy najnowszą wersje.

 

4. Podczas zmiany mapki crashuje mi serwer.

- Wchodzimy w logi serwera :

To jest ukryta treść, proszę

następnie patrzymy czy na serwerze nie brakuje pliku i czy wszystko jest jak pisze w instrukcji.

 

5. Serwer się przycina, laguje oraz wolno zmienia się mapka.

- Najczęstszym problemem są pluginy. Nadmierna ilość pluginów na serwerze zbytnio go obciąża co w związku z tym wolniej działa.

- Wina również może leżećpo stronie hostingu lub jeśli mamy serwer HLDS naszego komputera. W tym przypadku trzeba się skontaktować z supportem lub zainwestować w lepszy sprzęt.

- Jeśli mamy boty na serwerze trzeba je usunąć.

 

6. Po dodaniu admina/flagi wyskakuje błąd "You no have acces for this comand"

- Upewniamy się, że dobrze dodaliśmy flagi,nick, hasło czy SID.

- Zmieniamy mapke.

- Wchodzimy do naszego CS-a następnie wpisujemy poprawnie hasło:

To jest ukryta treść, proszę

Ta opcja jest na "nick".

 

7. Gdzie dodać cvary ?

Cvary dodajemy w pliku amxx.cfg na samym dole. Musimy również zwrócić uwagę na ";" lub "//" przed wyrazem/komendą.

 

8. Jak hosting jest najlepszy, ma najwięcej promocji ?

Polecam ten poradnik : Wybieranie hostingu

 

9. Jak zablokować broń na danej mapce ?

Proponuje skorzystać z tego poradnika :Restirect broni.

 

10. Po wgraniu amx bans lub modyfikacji która potrzebuje użycia bazy mySQL serwer crashuje.

- Patrzymy pkt. 2.

- Upewniamy się, że nadaliśmy dostęp w bazie dla naszego serwera.

- Oraz upewniamy się czy daliśmy dobre dane w ustawieniach połączenia do SQL.

11. Włamują mi się na serwer a przecież nikt nie zna hasłą do ftp ?

-Najczęstszym i chyba jedynym łatwym sposobem na włamanie jest "RCON".

Aby temu zabezpieczyć musimy wejść w server.cfg i zmienić hasło. Odpowiada za to ta oto linijka :

To jest ukryta treść, proszę

12. Co zrobić aby mój serwer stał na protokole 47 & 48 ?

-Ściągamy najnowsze dProto następnie resetujemy serwer.

 

13. Gdzie moge skompilować plugin ?

Poprzez program który pobierzemy z :

To jest ukryta treść, proszę

lub tutaj WEB :

To jest ukryta treść, proszę

 

Polecam również :

 

Spis wszystkich poradników do Countera.(by Ventos) :

To jest ukryta treść, proszę

 

Poradnik tworzony na bazie własnego doświadczenia, uwagi i niejasności zgłaszać w temacie. Będą aktualizacje.

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...