Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co będę potrafił po Technikum informatycznym


Rekomendowane odpowiedzi

Specjalista
Opublikowano

Witam was :):)

Mam do was takie pytanie, za rok będę musiał wybrać szkołę ...

Jestem bardzo napalony na informatykę i na razie nie wyobrażam sobie, abym mógł iść w innym kierunku.

I mam takie pytanie do jakiej szkoły iść ?

Technikum ? jakie ? Bardzo mi zależy żeby było związane z informatyką.

Czy są jakieś podobne szkoły do technikum informatycznego ?

Co osiągnę po danej szkole ?

Czyli co będę potrafił robić ?

Co po technikum informatycznym będę potrafił robić ?

Czy studia są konieczne?, może wystarczą jakieś studium 2 letnie + kursy ?

Opublikowano

To do czego przywiazesz najwieksza wage, ty wybierzesz sobie dziedzine w ktorej chcesz byc najlepszy.

everythingfou - sprawdź to.

Opublikowano

Up, Hah rozwaliłeś mnie tym :D

Aby być dobrym informatykiem trzeba skończyć maturę. A że matura z informatyki nie jest wcale z niej tylko z matmy to większa połowa jej nie zdaje. Nie idź na informatyka tylko na jakiegoś Mechatronika lub na robotykę ewentualnie na programistę. Składać kompy i grać będziesz po pracy ;)

OndteAw.png
Opublikowano

@UP: Sam podobnie idę :) - technikum elektroniczne, a później studia mechatroniczne, elektroniczne, automatyka lub chuj wie co ^^.

Opublikowano

Opiszę ci co ja miałem w 1 tech

Co to jest i jak uruchomić komputer,klasyfikacja komputerów,system komputerowy itp

Co to jest windows

Korzystanie z windows -> Dopiero od drugiej klasy zaczyna się nauka i praca w linuxie

Eksplorator plików

Wyszukiwanie plików

System Operacyjny Dos -> Sama jebana konsola

Korzystanie z wyszukiwarek internetowych

Licencje

Zakładania i korzystanie z poczty elektronicznej

Budowa logiczna i fizyczna dysku twardego i dyskietki

Uprawnienia NTFS i Fat32 , na co pozwalają itp.

Systemy binarny,ósemkowy,szesnastkowy zamiany dziesiętny na bin , bin na dziesiętny etc, kod u2 i działania w nim

Ms Word,Excel 2003 Formatowanie tekstu itp

Grafika Rastrowa i Wektorowa (Gimp,Inkscape)

Oprogramowanie Antywirusowe, firewall co to jest dlaczego używać itp.

Rejestr windows poruszanie się po nim,edycja kluczy , defragmentacja rejestru

Partycjonowanie dysku i defragmentacja

Więcej nie chce mi się wypisywać ale większość to takie pierdolenie że spaliśmy na lekcji podstawowe rzeczy o których każdy wie,które każdy umie (taki jest program nauczenia i nauczyciele muszą go realizować czy im się to podoba czy nie)

Niewiele mnie nauczyli większość czasu były podstawy które każdy zna

s2c77Oa.png

Opublikowano
W trakcie nauki w obrębie tego oddziału nauczysz się:

- pisać własne programy komputerowe,

- projektować aplikacje internetowe,

- administrować systemami Windows, Linux, Novell,

- obrabiać cyfrowo filmy i dźwięk,

- zabezpieczać systemy komputerowe przed wirusami i atakami z zewnątrz,

- tworzyć bazy danych i nimi zarządzać.

 

W ostatniej klasie technikum wybierasz specjalizację zgodnie z Twoimi zainteresowaniami:

- administrowanie sieciami komputerowymi,

- systemy zarządzania bazami danych,

- aplikacje internetowe,

- grafika komputerowa.

 

 

Nie wiem czy tak jest w kazdej szkole. Tu masz przyklad z najlepszego technikum w Polsce :P

 

Tu juz masz z 'troche' gorszego.

 

Jeśli interesuje Cię informatyka i chcesz zdobyć poszukiwany na rynku pracy zawód, to po ukończeniu tej klasy nauczysz się:

- instalować, administrować i nadzorować pracę różnych systemów operacyjnych oraz urządzeń i sieci komputerowych,

 

- projektować i wykonywać sieć komputerową,

- projektować, zakładać, administrować oraz nadzorować bazy danych,

- programować w wybranych językach: Pascal, C/C++, Java,

- posługiwać się oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym,

- tworzyć grafikę rastrową i wektorową oraz tworzyć i obrabiać pliki multimedialne.

 

Po maturze naukę możesz kontynuować na wszystkich uczelniach technicznych, między innymi: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechnice, Akademii Ekonomicznej.

Things have changed. Forever.


314x177-many-faces-of-aj-lee.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...