Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Szukam programu który w pliku .txt wyszuka powtarzające się linie.

Polecą + i 5* Chyba że ktoś woli - ^^

Opublikowano (edytowane)

To jest ukryta treść, proszę

 

Nie piszcie że jestem za miły, bo miałem czas, a mi samemu może się coś takiego przydać. Pisane w autoit. Jak nie masz jak skompilować/uruchomisz to pisz to Ci skopmpiluje

 

plik w którym ma szukać to lol2.txt na pulpicie, a juz wyszukane wiersze które się powtarzają są w nowo stworzonym pliku lol.txt

 

@edit dodałem okienko z paskiem postępu, żebyś się nie martwił czy działa czy nie :D

@edit2 taka mała optymalizacja

Edytowane przez Sopelek997
Opublikowano

Jest stary program Raptor, który może przefiltrowac .txt i wywalić powtarzające sie linijki :)

Opublikowano

Wczytaj plik po linijce. Ostatnią zawsze zapisuj i porównuj z tą nową wczytaną...

 

Ale wy macie problemy z wymyśleniem takich algorytmów...

mateq

 

Wideo kurs programowania w c++

TU

Opublikowano

@UP No pewnie bo każdy zna się na programowaniu i to jest banał -.-

O hardware ci powiem wszystko co chcesz prawie ...

jakbyś jeszcze dodał możliwość wyboru pliku tzw. "Przeglądaj" i możliwość nazwania stworzonego pliku to byłbym wniebowzięty! Narazie + i 5* potem leci limit jak to zrobisz :D

No i jeszcze jakbyś skompilował do exe i wrzucił na Multiupload ^^

Nie jestem wygodny ale jestem taki obeznany w programowaniu jak w budowie wektora obrotowego z kątem 278 stopni z termostatem i Zintegrowanym kiblem ^^

Opublikowano

jest 6978 linijek a pasek postępu nic nei idzie... to błąd programu czy co? ;p

Opublikowano (edytowane)

Przy tylu linijkach może to troche potrwać :D zaraaz sprawdze i dam edita

@edit. Noo to może trwać bardzo długo...

@edit2. Zrobiłem, aby zapisywał do zmiennych na początku, bo ciągle wykonuje operacje na prawie tych samych i musiał je na nowo sczytywać, co bardzo spowalniało działanie sryptu. Przez to było tak wolno, zaraz dam exe.

najpierw w takim jakby pasku przy myszce pokazuje ilosc zczytanych linii a potem ilosc sprawdzoncyh. 7k llinii zrobil w minute :)

 

 

To jest ukryta treść, proszę

 

EXE

To jest ukryta treść, proszę

 

@down Wydaje mi się, że co najwyżej n^2

tak. Qsort byłoby szybsze, nie pomyślałem o tym.

Edytowane przez Sopelek997
Opublikowano

Ale przecież linie nie muszą ze sobą sąsiadować żeby być takie same? Np:

To jest ukryta treść, proszę

i już twoja metoda nie znajdzie powtarzającej się linii 'abcd'.

No chyba że się mylę.

Nie siłą, a młotkiem.

Opublikowano (edytowane)

Ale jak posortuje to koło siebie będą takie same -.-

 

@aggr. po wyeliminowaniu errorów, nie działa

 

To jest ukryta treść, proszę

 

@edit2

Działa...

To jest ukryta treść, proszę

exe.

To jest ukryta treść, proszę

Edytowane przez Sopelek997
Opublikowano

no a ja właśnie chcę zeby tekst był niezmienny... o to mi chodzi. raptor mi pomógł ^^ ciężko było znaleźć go na necie ale udało mi się :D

Ale i tak dostaniesz limit dzisiejszy za fatygę ;)

Opublikowano (edytowane)

Edytowałem, wstawiłem działającego. 6k linii w czas_wczytania + 1 sek

 

PS. Dzieki, agrr za podpowiedzi, i example

@edit2. Tekst się w pliku nie zmienia, on sortuje tylko w pamięci

Edytowane przez Sopelek997
Opublikowano
Ale przecież linie nie muszą ze sobą sąsiadować żeby być takie same? Np:

abcd

ghjk

abcd

 

i już twoja metoda nie znajdzie powtarzającej się linii 'abcd'.

No chyba że się mylę.

 

Od tego włąśnie jest qsort.

 

@olokos1:

Ostateczne rozwiązanie sopelka jest najlepsze. Plik z którego wyszukuje linie pozostaje niezmieniony.

 

@sopelek:

Do usług. Sorry za dziwną składnię :P

Ta sygnatura jest pusta.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...