Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Trochę o Icconomy + Jak poprawnie zrobić SHOP


Slayer16

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

 

Przedstawie Wam, trochę o Iconomy , oraz jak zrobić stoisko sprzedaży.

 

 

 

Zacznijmy od sklepu.

 

 

 

 

Robimy, tak jak jest na screen shoc'ie.

 

63278shop.jpg

 

 

Trochę informacji...

 

1. Twój nick

2. ilość wystawionego przedmiotu.

3. Cena przedmiotu.

4. ID przedmiotu, znajdującego się w szkrzynce.

 

 

Jak się zabezpieczyć?

 

Wymagany jest plugin 'LWC', aby nikt nam nie 'okradł' skrzynki.

Gdy już posiadamy owy plugin, wpisujemy komendę: /lwc create private

I kliknij prawym przyciskiem myszy na skrzynkę.

 

 

 

 

 

Jak zmienić nazwę z Coins na 'każdą inną'.

 

 

Krok pierwszy: Wchodzimy w folder plugins, następnie szukamy naszego pluginu, w tym przypadku " Iconomy ". I wybieramy 'config'

 

 

 

 

Krok drugi:

 

Szukamy owej linijki:

 

        Bank:
           Name: iConomy                             # Default Bank Name
           Currency:
               Major: [ 'Dollar', 'Dollars' ]
               Minor: [ 'Coin', 'Coins' ]
           Account:
               Fee: 20.0                             # Default cost to register an account
               Holdings: 30.0    

 

I w:

 

 

 
    Major: [ 'NazwaMONETY, 'NazwaMONETYs' ] - s obowiązkowe!
               Minor: [ 'Coin', 'Coins' ]

- Tu powtarzamy krok, jaki jest wyżej. Obowiązkowe s.

 

 

 

 

Jak zmienić tabelę kolorów, kolory podczas kupna etc.

 

Krok pierwszy: Wchodzimy w folder plugins, następnie szukamy naszego pluginu, w tym przypadku " Iconomy ". I wybieramy 'Template'

 

Tutają mamy całą tabelę kolorow:

 

# Color Mapping:

# &c `c Color &c `c Color

# -- -- ----- -- -- -----

# &0 `k black &f `w white

# &1 `B navy &a `g lime

# &2 `G green &b `a aqua

# &3 `A teal &c `r rose

# &4 `R red &d `p pink

# &5 `P purple &e `y yellow

# &6 `Y gold

# &7 `s silver

# &8 `S gray

# &9 `b blue

 

 

Linjka taka:

 

tag:

money: "<green>[<white>Pieniadze<green>] "

bank: "<green>[<white>Bank<green>] "

 

Oznacza, kolor monet. Możemy zmienić, za pomocą wpisania innych kolorów, z wyżej wymienionej tabeli.

 

 

 

A tutaj:

 

player:

balance: "<green>+name's Balance: <white>+balance"

rank: "<green>+name's rank: <white>+rank"

reset: "<white>+name's <rose>account has been reset."

set: "<green>+name's balance has been changed to <white>+amount"

credit: "<white>+name's <green>account had <white>+amount<green> credited."

debit: "<white>+name's <rose>account had <white>+amount<rose> debited."

bank:

balance: "<green>+name's Balance with +bank: <white>+balance"

recieved: "<white>+name's <green>account had <white>+amount<green> credited."

 

Zmieniamy kolor, Player'ów, którzy np. Przelewają, oddają, sprzedają , kupują, resetują Sobie pieniądze.

Robimy, jak chcemy, według innych kolorów z tabeli.

 

 

 

 

To na tyle! Będzie dodane, jeszcze troszeczkę inforamcji, nt. Kolorów oraz konfiguracji 'Iconomy + Jobs' (:

 

Dziękuje za uwagę.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano

Chyba _Shad zrobił podobny temat ale nie jest pewien :P

 

Zaraz dam Edita

 

Tak tyle że ty masz bardziej rozwinięte:

http://www.mpcforum.pl/topic/371423-tut-jak-zrobic-wlasny-sklep/page__p__2633652__fromsearch__1#entry2633652

15005964.jpg

Nie zbieram ani minusów ani plusów... Ja po prostu się udzielam.

Opublikowano

up@

Całkiem możliwe, lecz nie widziałem.

 

Dwie osoby prosiły mnie, o pomoc jak zrobić sklep, więc wrzuciłem dla nich tut'a.

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano

1. Nie jest wymagane LWC, iConomyShop, (teraz ChestShop) ma swoje zabezpieczenie.

2. ChestShop napisał 15letni polak :)

Opublikowano

Geoning@ Może i tak, ale LWC też się przydaje. Akurat to sprawdzałem, na plikach Krzysztofy. Działa all jak należy.

 

Hell@ No może i tak, ale mam zamiar ten poradnik aktualizować, co jakiś czas. Dodawać, poprawić estykę.

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano

Przydatny ale nie lepiej w LWC napisać /cprivate i LPM na skrzynke? łatwiej :) minusik leci

Nie, bo iConomyChestShop sam blokuje LWC lub jeżeli go nie ma, sam blokuje.

Opublikowano

Geo@ A może i masz rację. Ale gdy ktoś w tym przypadku nie ma 'IconomyChestShop' wtedy, właśnie potrzebuje LWC.

I po to jest ten tutek. (:

 

 

 

 

Edit@

 

Masz rację. (:

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano

Geo@ A może i masz rację. Ale gdy ktoś w tym przypadku nie ma 'IconomyChestShop' wtedy, właśnie potrzebuje LWC.

I po to jest ten tutek. (:

Jak ktoś nie ma iConomyChestShop to nie ma kłopotu, bo sklep się nie stworzy, a LWC sam MOŻE blokować skrzynki ^^

Opublikowano

Ładnie napewno się przyda Dla POCZA. :)

entisttag.png

 

Użytkownik Który Został Zbnowany :Napewno

Okres Bana: Perm

Moderator / Admin Który Nałozył Blokade : Lord Makin

Powód :Spamer/idiota/grozi administracji/dureń (Za coś tekigo Max 72h Ban A Nie Perm )

 

Link Do Tematu :

 

 

http://www.mpcforum.pl/topic/247974-napewno/

 

Lub Przenieś Mnie !

 

Zasłużyłem To Poproszę Plusika O To Jego Wygląd : add.png

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...