Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wraz z pojawieniem ssię nowej wersji mc nastała era tłoków.Oglądałem filmik o 1.7 i jakiś admin zrobił genialne przejście. Pomyślałem sb, że tez takie zrobię gdyby nie to ze schodki działają tylko 1 raz a przejście się zamyka zamiast otwierać..

 

Chodzi mi o przejście z filmiku (gdzies ok. 2.37)

 

 

 

@edit i jak zrobić taki "automat" z ostatnich chwil filmiku :)

Opublikowano

Do przejścia to koniecznie Sticky Piston ( ten co się lepi ) ponieważ może on przyciągać klocki :>

Hmmm ze zrobieniem to nie za bardzo wiem jak :< Zaraz sporboje to u siebie zrobić :>

Opublikowano

Jest to proste:

- te pochodnie co widzisz z tyłu zgaszone są ustawione poprzez negacje - kiedy przycisk jest wyłączony one są zgaszone.

- pistony są ustawione tak jak widać. Są 6 sticky pistony po jednej stronie. Jeden na górze, drugi na dole powodujące wysunięcie dwóch pistonów na przód.

- Kolejne 2 pistony są przed tymi pierwszymi ukryte w ścianie, zwrócone do drugiej ściany. Po naciśnięciu przycisku wysuwają się dwa kolejne pistony do przodu z blokami cooble

- Pistony w punkcie 2, te co wysunęły się ze ściany popychają blocki cooble stona do przodu.

- takim sposobem powstaje ta brama

- a czerwony proszek to już trzeba ogarnąć, aby pistony wysunęły się w odpowiedniej kolejności

 

Wiem, że napisane chaotycznie ale inaczej się nie dało ;)

Mam nadzieję, że zrozumiesz i docenisz moje starania :D

Opublikowano

drzwi ogarnęłem już schody też ;) ma ktoś pomysł na automat ? :)

 

@edit może wrzuce ss'y :)

automat?? na jakiej zasadzie on ma działać może coś wykombinuję :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...