Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam tworzę bota do pewnej gry przeglądarkowej. Jednak bot działa poprawnie tylko w mojej rozdzielczości ekranu. Jeżeli ktoś ma większą lub mniejszą rozdzielczość to bot nie trafia w odpowiednie miejsca.

 

Bot ma głównie zjechać paskiem po prawej stronie przeglądarki w dół aż pokaże się okno gry a następnie klikać w pola (jest około 400 pól). Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić aby bot działał też na innych rozdzielczościach??

 

myślałem o FF.au3 ale gra jest we flashu więc chyba do tego FF.au3 się nie nada...

Opublikowano

dodac opcje rozdzielczosci ;d

wlaczasz program i masz do wyboru np:

1. 800x600

2. 1024x768

3. 1280x800

itd. itd.

 

musisz napisac funkcje dla tych 3 rozdzielczosci osobno ;p

Opublikowano (edytowane)

Jeżeli po zwiększeniu rozdzielczości położenie zmienia się proporcjonalnie to zrób tak

np. @desktopwidth/1920*$pozycja_kliknięcia ; 1/1920 szer ekranu * pozycja pobaw się tym

albo przez pixelsearch

ew. jeszcze imagesearch

Edytowane przez Sopelek997
Opublikowano

Sopelek997, niezły pomysł tyle że nie wiem jak go wykorzystać... wszystko zmienia się proporcjonalnie w sensie że okienko gry dalej pozostaje na środku ekranu i ma tą samą rozdzielczość...

 

możesz dać jakieś przykłady??

Opublikowano (edytowane)

To jest ukryta treść, proszę

jak za szybko to sobie zwiększ sleepa. Chodzi o to że nie ważne na jaką roz. zmienisz to 2 ostatnie wartości w tooltipie (@ szer i wys ekranu gdzie padlo kliknięcie) będzie takie samo albo minimalnie inne.

Jak dalej nie rozumiesz to pisz. Coś wymyśle żeby Ci to lepiej wytłumaczyć.

Edytowane przez Sopelek997
Opublikowano

Przepraszam wprowadziłem Cię w błąd okienko gry się nie powiększa (rozdzielczość okienka gry jest taka sama) i jeżeli rozdzielczość jest większa od mojej to trzeba dodać kilka pikseli na osi X i chyba Y. Myślę że ten wzór byłby odpowiedni do tego ("nowa rozdzielczość_X" - "moja rozdzielczość_X")\2 w sensie że nowa szerokość odjąć moja szerokość i wynik podzielić na 2. W ten sposób chyba wyszłoby ile trzeba dodać do mojego kodu

 

Dałoby się coś takiego zrobić nie koniecznie z moim być może bez sensu pomysłem??

Opublikowano

heh ale nie takie okienko... Źle się wyraziłem na danej stronie jest gra flash i to o nią chodzi. W nią ma klikać bot w sensie zjeżdża w dół strony (z tym sobie poradzę) i klika w dane pola (w grze flash)

Opublikowano

WinGetPos spróbuj sprawdzić w AU3Info czy ma ten objekt flash jakąś nazwe class. Wtedy zamiast nazwy okna daj [CLASS:nazwa class]

Jeśli nie ma to pozostaje pixelsearch

Poczytaj o nim w helpie powinien ci wystarczyć.

Opublikowano (edytowane)

Dzięki za pomoc... sprawdzę to

 

//Edit

 

Pixelsearch odpada ponieważ gra polega na sianiu i zbieraniu plonów (pola są takie same więc ta funkcja chyba się pogubi i będzie klikała bez sensu we wszystko). Mam na swojej działce ponad 500pól w które normalnie mój bot klika lecz gdy zmienię rozdzielczość to się gubi. Na osi X sobie poradzę bo do tego wystarczy wzór ale co robić na osi Y.

 

1. Chodzi mi o to czy można użyć funkcji np imagesearch aby znalazła określony obrazek (ustawiłbym na taki który jest tylko jeden w grze) w sensie że zjeżdża suwakiem przeglądarki w dół dopóki nie zobaczy obrazka

 

2. Następnie porównuje jego wysokość z wysokością która jest w kodzie. Jeżeli obrazek jest niżej to odejmuje tyle pikseli na osi y (we wszystkich poleceniach mouseclick/mouseclickdrag) w całym kodzie jeżeli wyżej to dodaje w całym kodzie...

Edytowane przez HPTD
Opublikowano (edytowane)

Zrób żeby użytkownik sam sobie zaznaczył gdzie się zaczyna okienko, grafika tej gierki. np. po najechaniu myszką na pierwsze pole i kliknięciu np. scrolllocka

To jest ukryta treść, proszę

Zapisuje kordy myszy. Wtedy już łatwo Ci się uda zrobić żeby klikał w odpowiednie miejsca

Edytowane przez Sopelek997
×
×
  • Dodaj nową pozycję...