Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Najczęściej zadawane pytania - odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Hejka! Na forum powtarzają się pytania, a więc piszę listę takich pytań z odpowiedziami.

 

 

Najczęściej występujące błędy

 

 

1.Wyskakuje mi błąd "Hs.err.pid"

 

-Tutaj masz TuTa

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

2.Wyskakuje mi błąd "Bad video Card Drivers"

 

-Musisz wgrać najnowsze sterowniki karty graficznej

 

 

3.Gdy włączam świat mam błąd "Out of Memory"

 

-Oznacza to, że masz za mało RAMu. Powyłączaj zbędne programy, które zżerają najwięcej pamięci, tj Skype czy GG

 

 

Ogólne pytania o serverze

 

 

 

1.Czy da się wgrać moda na server?

 

-Nie wszystkie, ale jest taka możliwość. Potrzeba do tego moda na multi (MP) oraz ModLoaderaMP

Niestety, ale można wgrać mody tylko na pliki z minecraft.net. Otwieramy minecraft_server za pomocą WinRara i wklejamy tam moda i modloadera.

 

 

2.Jak dać sobie kolorową wełnę?

 

-Kolorową wełnę, można dać sobie, jedynie gdy ma się Bukkita lub CanaryModa. Gdy posiada się:

 

a) Bukkita - trzeba wgrać plugin CommandBook lub FalseBook i wpisać komendę

To jest ukryta treść, proszę

lub

To jest ukryta treść, proszę

 

Gdy masz CanaryModa nie musisz nic wgrywać, piszemy komendy jak przy bukkicie.

 

 

3.Mój kolega chce wejść na server, ale wyskakuje mu "Connection to the server". Mi wszystko działa. Co zrobić?

 

-To znaczy, że server dla niego jest wyłączony. Wyłącz firewalla, antyvirusa. Sprawdź czy masz odlobkowane porty, czy kolega podłączył się do hamachi.

 

 

4.Kolega chce wejść na server, ale wyskakuje mu "java.net.SocketTimeoutExeption". Co zrobić?

 

-To samo co wyżej, zainstalujcie także najnowszą Javę

 

 

4.Jak założyć serwer?

 

-Jest wiele tematów opisujących to

 

To jest ukryta treść, proszę

 

To jest ukryta treść, proszę

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

Pluginy

 

 

1.Szukam pluginy o nazwie [...] na bukkita

 

-Wejdź tutaj

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

2.Szukam ciekawych pluginów na serwer

 

-Wejdź tu może znajdziesz

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

3.Nie znam komend do [...]. Może ktoś podać?

 

-Zwykle komendy są w temacie, wystarczy otworzyć spoiler (najczęściej) i przetłumaczyć.

 

Mody

 

1. Jak wgrać moda [...]?

 

 

- Zwykle instrukcja wgrania jest w temacie, ale możesz skorzystać z tego

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

2.Wgrałem poprawnie moda i pokazuje mi się czarny ekran/niebieski ekran z napisami. Co zrobić?

 

-Oznacza to, że niepoprawnie wgrałeś moda lub koliduje z innnym modem. Przykładem jest

 

Mo Creatues - More Creeps

 

 

3.Szukam moda [...]

 

Istnieje na forum kilka spisów, do różnych wersji minecrafta

 

Do 1.5_01

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Do 1.6.4

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Do 1.6.6

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

Na razie tylko tyle przychodzi mi do głowy, piszcie tutaj,co jeszcze można dodać

Edytowane przez Mordeeek
Opublikowano

mam takie oto pytanie Co Do MineCraft'a jak gram i jest dzień to się nie tnie ale jak się zmienia na noc to mi się po chwili zacina i nie mogę nic robić dopiero aż się wszystko ustatkuje no czyli mody wyjdą i noc będzie dopiero bd mógł wszystko robić ale tak to trochę lipa tyle czekać ... od czego to zależy od komputera czy co ? bo mam 1g ramu i win 7 ( gram w minecrafta bo cs mi sie też tnie jak pare razy go włącze..) i to jest popierdziałe ..

Jak sie ta nuta nazywa PW -http://w242.wrzuta.pl/audio/6lcuNfQqKLz/jak_sie_to_nazywa_bo_potrzebne_bardzo_do_przetestowania_bassu

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@1234512345seba

1GB ramu to za mało na samego Windowsa 7 jeszcze pewnie 64 bit. Ja mam Win XP 32bit i 1GB ramu i lata mi aż miło tylko jak większe eksplozje robię to się zacina

Opublikowano

Ja bym polecał skąd można ściągnąć/kupić minecrafta

-czyli z minecraft.net/allegro/konta gier

wikmk9.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...