Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Serwer hamachi/EasyVPN na plikach by sherer FreeBSD 9.0


sherer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema all!

Widziałem, że macie problem z odpaleniem serwera hamachi na moich nowych plikach - wywalało wam (mi też):

bladpw.jpg

Wyjasnienie:

Dzieję się tak, ponieważ system nie może przyznać plikom adresu ip, którym łączymy się z serwerem. Jednak baza, ftp i strona działa bez zarzutu...

Jak naprawić?

Wystarczy, że po sysinstall i przed każdym uruchomieniem plików nie wpiszemy komendy /etc/rc.d/netif restart - ponieważ ona powoduje całe zło ;)

Jednak jeśli chodzi o szybsze działanie mysql, czy też ftp - możemy użyć tej komendy, jednak po tym (jeśli chcemy odpalić serwer - musimy zresetować serwer komendą shutdown -r now)

TUTORIAL DLA MOICH PLIKÓW SERWEROWCYH

http://www.mpcforum.pl/topic/382385-tutorialdl-nowe-pliki-serwerowe-by-sherer-freebsd-90-6432-bit/
Opublikowano

a jak wgram własne Questy bedziesz chodzić ? ;P

bo na tych starych mcncc.pl serwer się walił jak coś nie tak było wgrane.

Opublikowano

Bez wątpienia większości się przyda, ja miałem również ten problem, lecz sobie z nim poradziłem, własnie przez nie wpisywanie owej komendy

/etc/rc.d/netif restart

Jednak wszystkim, tym którzy na to nie wpadli przyda się, dlatego łap +sika ;]

Poszukuje pluginu Gr2 do 3Ds max 2012.

haac.jpg

 

Jestem jaki jestem i tego NIE zmienię!

 

 

 

Moje Tut'y

 

Video tut jak dodać mapę na swój serwer:

http://www.mpcforum.pl/topic/416201-videotut-jak-dodac-mape-na-wlasny-serwer/page__gopid__2960589#entry2960589

Texture Mod:

http://www.mpcforum.pl/topic/406659-download-texture-mod/page__p__2892270__fromsearch__1#entry2892270

Znaczek GM:

http://www.mpcforum.pl/topic/367597-dl-znaczek-gm/page__p__2603024__fromsearch__1#entry2603024

Nowe Zbroje By Baso:

http://www.mpcforum.pl/topic/478940-dltutzbroje-by-baso/

 

Opublikowano

Cały czas tak jak miałem... Z ftp nie mogę się połączyć wgl... Więc z gry nici bo w game (moim) mam inny pong w cliencie również. Rozjaśnisz mi może jak ogarnąć to ftp? Z navicatem nie ma problemu. Port 22 odblokowany...

@EDIT

Po /start bez netif restart piszę operation timed out.

11573538277329494069.gif

Opublikowano

Cały czas tak jak miałem... Z ftp nie mogę się połączyć wgl... Więc z gry nici bo w game (moim) mam inny pong w cliencie również. Rozjaśnisz mi może jak ogarnąć to ftp? Z navicatem nie ma problemu. Port 22 odblokowany...

@EDIT

Po /start bez netif restart piszę operation timed out.

To znaczy, że działa :P

Opublikowano

Nie masz komendy /etc/rc.d/netif restart...

Przy włączonym serwerze nie możesz korzystać z ftp...

 

 

To żeś do...ebał xD .

 

Można przy włączonym serwerze z FTP korzystać . Nie raz robiłem tak na testowym no-hamachi jak i dedyku =).

 

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd =P

Opublikowano

To żeś do...ebał xD .

 

Można przy włączonym serwerze z FTP korzystać . Nie raz robiłem tak na testowym no-hamachi jak i dedyku =).

 

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd =P

Tak, ale przy DHCP to co innego :D

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Zrób ktoś pełnego tutka na hamachi na tych plikach bo kurwa wiecznie mi coś nie działa i cały czas mam zostaniesz połączony z serwerem.

Rozjebię to zaraz.

classes06.png

Opublikowano

@Sherer

o dziwo xD działa mi i serwer i baza mySQL i FTP (ogólnie wszystko)

 

mogę robić wszystko

 

mam twoje pliki , serwer hamachi , klient 2010

 

wszytko poprawnie ... Network is unreachable :)

 

wprowadzasz coś ludzi w błąd xD

gogame.png

Opublikowano

Ja mam Operation Timed Out , Ale na serwie stoi z Zostaniesz połączony z serwerem...

Robie intra/avatary/tła dla Youtuberów!  :)
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV


GG 50528323! :ninja: 

Opublikowano

Ja mam problem: jak robię all zgodnie z poradnikiem na YT i jestem przy wpisywaniu kodu "/usr/local/etc/rc.d/lighttpd restart" i /usr/locale/etc/rc.d/mysql-server restart" i jak po tym wpisuje moje IP hamachi (5.96.202.218) do wyszukiwarki to mi strona nie odpala. A w configure w sysinstall wpisałem pierwsze IP : 5.96.202.218, drugie 5.96.202.100 i netmask 255.0.0.0. HELP ME!

 

 

 

### edit

 

jak w VBoxie ustawić kartę sieciową : Hamachi?? BO w wyborze nie mam jej a to tego wina chyba.

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Pliki się bugują:< Nie wpisuje /etc/rc.d/netif restart a mimo to mam ten error, ma ktoś może stabilne pliki no bugged do edycji na 64 bitówe? jak tak to proszę o linka

 

 

A co do ustawiania sieciówki na hamachi to wybierz Mostkowaną kartę sieciową (briged) czy jakos tak, automatycznie pod spodem będziesz miał Hamachi interface :)

 

Pomoglem? +:)

9uIymOb.png


Chętnie pomogę w sprawach: League of Legends, World of Warcraft.


W razie pytań PW.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...