Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[SZUKAM] Tutów/Informacji na temat dodawania wpisów do bazy, ustawiania tp, npc i miejsca zaczynania po teleportacji


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie :)

Szukam tutów lub informacji jak napisać własne query do bazy (może nie tyle co napisać, ale jak edytować hp, dmg, bony w itemkach itd). - Już nie trzeba.

Szukam też tuta, jak ustawić tp skądś dokądś oraz jak to zapisać w queście np. dla teleportera oraz wpisać wymagany lvl na dostanie się tam.

Chcę się też dowiedzieć, jak edytować npc NA NOWYCH MAPACH, a dokładniej to, gdzie będą stać (nie umiem się obsługiwać npc.txt :unsure: ).

No i jeszcze pozostaje edycja miejsca zaczynania na danej mapie, bo jak dogram nową to zaczynam na 0, 0 (nie umiem obsługiwać town.txt :unsure: )

 

Jeżeli ktoś w jakimś stopniu pomoże, to bardzo będę wdzięczny ;)

Jak nie możecie znaleźć tutów, to napiszcie mi chociaż na PW co nieco, to się połapię :P

 

Ps. Zapomniałem o usunięciu możliwości wywalania yang, żeby nie dupcyć mapek. Need tut :rolleyes:

Opublikowano

NPC się nie ustawia...

 

http://img607.imageshack.us/img607/3673/beznazwy3m.png

 

Town też coś nie idzie:

 

http://img196.imageshack.us/img196/6858/beznazwy2dt.png

 

Reszta jest git ;)

 

Teraz jeszcze pytanie, bo np. w player->mob_proto nie mogę edytować locale_name. Jak to edytować, czym, gdzie?

Tak samo w item_proto nie mogę zmieniać locale_name, tylko że tu jeszcze name. - Już nie trzeba.

I mam prośbę ogromną do was ;)

Jakby ktoś miał clienta bez żadnych dodatków, najlepiej z wyglądu taki sam jak na PL, poprawnie działający, to prosiłbym o link do niego :P

 

Edit: Podmieniam questy w /usr/home/game/share/locale/germany/quest, reboot'uję serwer i dalej mam stare, mimo tego że są już podmienione na serwerze w ftp. Trzeba je jakoś inaczej restartować? Może reload? Jakaś komenda w stylu reload all, lub restart?

Edit2: Z questami sobie poradziłem ;)

Opublikowano

ten sam problem mam

na plikach 2006 jak sie zmmienilo kordy pojawienia postaci to dzialaly a na plikach 2010 nie idzie.:(

Moze kto sie odezwie i powie co jest nie tak.

bez YT

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...