Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[WEB] Strona pod serwer - obróbka i połączenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, zastanawiacie się jak zrobic stronkę pod serwer ?

 

Pozwólcie, że wyjaśnie większość.

Co to jest php ?

 

- PHP jest językiem skryptowym służącym do rozszerzania możliwości stron internetowych.

Jego składnia jest bardzo podobna do popularnych języków programowania C/C++, lecz jest bardzo uproszczona – programista PHP zazwyczaj nie musi przejmować się poprawnością typów zmiennych, przydzielaniem dla nich pamięci itp.

Dodatkowo wbudowana obsługa wielu popularnych baz danych ułatwia twórcy operacje na tych bazach.

Dzięki połączeniu z biblioteką GD możliwe jest także dynamiczne tworzenie obrazków GIF lub PNG.

 

W jakim pliku połącze rejestracje z rejestracją na stronie oraz połączenie serwera ze stroną aby działał RANKING, TOP5 itd. ?

 

- Najczęściej jest to plik config.php

Połączamy w nim serwer poprzez poprawne dane z serwera.

 

Co to jest plik .psd i czym go otworzyć ?

- Jest to czysty obrazek do obróbki. Otwieramy go takimi programami jak :

Real-Draw

PhotoShop - każda część.

Skąd wezmę darmowe szablony i gotowce ?

 

- Pobierzesz je z naszego spisu:

To jest ukryta treść, proszę

 

Czy dobra grafika to wszystko ?

 

-Sama grafika nie wystarczy, gracz wchodząc na stronkę musi znaleźć najważniejsze informacje o serwerze.

Jeśli naprawdę chcesz użyc tylko grafiki to proponuje dodać ci button który przeniesie Cie do forum.

 

Jak zrobić darmowe forum ?

 

- Forum zaraz po stonce jest podstawą, gwarantuje dobry kontakt z administracją lub innymi użytkownikami.

Czy informacje o przerwach technicznych czy naborze na GM-a lub Mod-a.

 

1. Najłatwiejszym i darmowym silnikiem forum jest phpBB proponuje : by Przemo.

2. Pobieramy go z strony producenta :

To jest ukryta treść, proszę

lub spolszczony z strony jakże sławnego "Przema"

To jest ukryta treść, proszę

3. Aby zainstalować forum potrzebujemy bazy MySQL.

Darmowa lecz powolna :

To jest ukryta treść, proszę

Lub skuteczna i tania za SMS(tzn. xaa):

To jest ukryta treść, proszę

 

Po instalacji przechodzimy do tworzenia działów i wgrywania grafiki/stylów itd.

 

Odnośnik do zbanowanych graczy z powodem na naszej stronie ?

 

- A więc tworzymy odnośnik na naszej stronie i wgrywamy ten oto skrypt :

To jest ukryta treść, proszę

dokładnie musimy uzupełnić !

 

 

 

Wszelkie pytania proszę kierować do mnie odnośnie tematu. Jeśli o czymś zapomniałem przypomnijcie !

 

Poradnik tworzony na bazie różnych kursów, własnego doświadczenia.

Co Cię chłopaku nie zabije, to Cię wzmocni !

 

Chcesz mnie nagrodzić ?

Daj -

Opublikowano
.psd można też otworzyć programem GIMP.

w celu nie zmieniania jakości zalecane jest uzycie PS'a ale mysle, że GIMP też może być.

Co Cię chłopaku nie zabije, to Cię wzmocni !

 

Chcesz mnie nagrodzić ?

Daj -

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...