Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pomocy]Jak skutecznie zwalczyć lagi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , mam taki problem z minecraftem od pewnego czasu ...

 

 

Mianowicie gra mi się strasznie zacina ...

Sterowniki mam wszystkie zgodne z płytą główną .

Mam Windowsa XP .

Pamięć Ram (1GB)

Internet bardzo dobry ...

Ogólna pamięć 850 GB.

Mam wersję jakąś Bete ....

Nie mam zamiaru szukać w 260 kartach spamu - Proszę o linka do poradnika ..

lub o skuteczną odpowiedź.

dominiq.png

Sygnatura & avatar zrobiony przez

Equ.

 

- - - - -

Opublikowano

Zaaktalizuj grę, nie zmieniaj wogóle ustawień. Są na minimalnym wtedy i nie powinno tak zacinać się.

 

 

 

@

 

Zaznaczasz przy włączeniu gry " Force Update ", niech się wgra. Wyłącz i włącz grę.

Nie zmieniaj nic w ustawieniach , tylko graj na tych, co Ci ustawiło.

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano

Tylko że nie wiem w jaki sposób mam to zrobić ..

ciemny jestem w tych sprawach ...

jeżeli mógłbyś proszę o opisanie krok po kroku

byłbym dozgonnie wdzięczny .

dominiq.png

Sygnatura & avatar zrobiony przez

Equ.

 

- - - - -

Opublikowano (edytowane)

Masz za słabego kompa na tą grę ale można te lagi zmniejszyć, oto sposób:

Wejdź w ustawienia gry i ustaw grafikę na "Fast" a widoczność na "Far" i zostaw kompa z włączoną grą na jakieś 4 min aby się mogła mapa załadować.

Edytowane przez RydeR_PL


Opublikowano

Jakieś tam force mam tylko

to oznacza że mam tylko to zaznaczyć

potem to zaznaczyłem i nie wiem coś się upa.

dominiq.png

Sygnatura & avatar zrobiony przez

Equ.

 

- - - - -

Opublikowano

Tak niech się UP'nie do końca. Wyłącz i włącz grę.

 

Zobacz czy będą ścinki.

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano

Przyczyną może być że powili generuje się świat. Pochodź po okolicy, wyłącz minecraft i znów włącz. Nie oddalaj się za daleko.

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

Opublikowano (edytowane)

robiłem już to kilka razy i nic w ogóle nie pomogło ;/

 

czyli po pierwsze

defragmentacja dysku

 

po drugie ogarnięcie kompa czyli np. z programem CCleaner

 

po trzecie

można wgrać jakiś przyśpieszacz do gier

 

po czwarte

wyłącz gadu, skypa, aresa i inne nieużywane wtedy programy

 

po piąte

zwiększ plik stronicowy do 2Gb (2048kb)

 

po 6

grafika na fast, mgła na normal lub na short, włącz max FPS w performance

advanced openGL = off smooth ligtning = off

 

A jaki masz procesor? Bo dużo od procesora zależy.

Edytowane przez ArhiX

wikmk9.jpg

Opublikowano (edytowane)

czyli po pierwsze

defragmentacja dysku

 

po drugie ogarnięcie kompa czyli np. z programem CCleaner

 

po trzecie

można wgrać jakiś przyśpieszacz do gier

 

po czwarte

wyłącz gadu, skypa, aresa i inne nieużywane wtedy programy

 

po piąte

zwiększ plik stronicowy do 2Gb (2048kb)

 

po 6

grafika na fast, mgła na normal lub na short, włącz max FPS w performance

advanced openGL = off smooth ligtning = off

 

jak up, zrób od 1 do 4 punktu , podaj pełne parametry kompa ( najważniejszy procek jest tutaj )

 

sam mam 1gb ram procek 2,1 - 2,3 GHz i k.graf 7600GS ustaw sobie Render distance : normal i nic innego ( ja tak mam i nie mam lagów + texturki 32x) powinno zadziałać

Edytowane przez FoxRox

1367303118-U250803.png

Wszystko trzeba od nowa...

Opublikowano

Ja mam 512 ram-u procek 2,1 karta Radeon X600 i działa mi na normalnej mgle przy szybkiej grafice.

Max FPS może dać nawet 30 fps więcej. A plik stronicowy też trzeba zwiększyć. 2Gb to podstawa.

 

No niestety yo taka gra, że poszła by na karcie graficznej z tostera, a jeśli chodzi o procesor to wymaga tego co używają

przy wielkim zderzaczu hadronów..... o.O

wikmk9.jpg

Opublikowano (edytowane)

Osobiscie polecam ten poradnik http://www.mpcforum.pl/topic/350774-dloptymalizacja-minecrafta-wiecej-fpsow/page__p__2473341__hl__optifog__fromsearch__1#entry2473341

na moim starym kompie o podobnych parametrach zmienilem ustawinia diametralnie :)

Jeszcze jedno:

chłopie jak to ci nie pomoże to :O

Edytowane przez holyghost

sygnataker.jpg

Człowiek to rzeczownik a rzeczownikiem rządzą przypadki...

Możesz Dać Plusika

:)

Żartowałem TY MUSISZ DAĆ PLUSIKA !!!!!!!!!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...