Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak zrobić własny sklep?


Gość Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Shadowlord
Opublikowano

Hej, w kolejnym dzisiejszym poradniku pokażę wam jak zrobić własny sklep.

 

1. W dowolnym miejscu postaw skrzynkę (chest).

 

78035526304172560808.png

 

2. Dokładnie nad skrzynką, podstaw tabliczkę. Wpisujesz :

 

59273278671813370207.png

 

1 linijka : Twój nick, czyli np. Shadowlord

2 linijka : ilość przedmiotów po pierwszym zakupie, 1 lub np. 64.

3 linijka : Tutaj wpisujesz ilość za którą chcesz sprzedać itemy. Przykład B 200:S 300

B - buy (czyli w tym wpisujesz za ile chcesz sprzedać)

S - sell (czyli za ile chcesz kupować itemy)

4 linijka : Angielska nazwa, lub ID przedmiotu.

Id przedmiotów :

 

180px-ItemslistV110.png

 

 

Końcowa tabliczka :

 

38806053748588647825.png

 

3. Następnie uzupełniamy nasz sklep.

 

71523606274756221969.png

 

4. Gdy chcemy sprzedać materiał budowlany, polecam nad tabliczką postawić go.

 

 

69589642455363343062.png

 

 

Do tworzenia sklepów, wymagany plugin iConomychestshop.

By kupić dany item wpisujemy /buy (tryb kupowania) a jak sprzedać to /sell (tryb sprzedawania).

 

To tyle. W następnym poradniku postaram się opisać całe iConomy.

Opublikowano

Należy Ci się plusik za pomoc co po niektórym .. ;d

Temat przejrzysty zrozumiały należy Ci się + ;)

 

Pozdrawiam Michał ;)

21f2062358c74f18a11421c9184376da.0.gif

 

 

Posty

[+]-10

[+]-20

[+]-30

[+]-40

[-]-50

[-]-60

[-]-70

[-]-80

[-]-90

[-]-100

 

Gość _Shadowlord
Opublikowano

@up

 

Dzięki, poprawiłem.

Pomyliło mi się. :)

Opublikowano

Zrób video-tut - dla bardziej nie kumatych z przybliżeniami.

 

Po za tym, bardzo mi się podoba. Ładnie, estetycznie.

//Nieregulaminowa sygnatura.
Miyoshi

 

 

 

Bo to kurwa Sygna z 2k11 nagle sie jej uczepili. :O

Slayer -.-

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Był tutaj, ładnie opisany poradnik:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/353881-tutjak-zrobic-sklep-na-serwerze/

WALNIJ +

[/b]

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja jak wpisze /buy to mi sprzedaj ; / aa /sell też sprzedaje jak to naprawić !!

sygnaavril.png

Sygnatura by Suffi_PL

 

minusy.png

 

 

Proszę o zdjęcie chociaż 10 % Będę bardzo wdzięczny

Gość _Shadowlord
Opublikowano

@Majchel

 

Jak napiszesz /buy, to kupujesz.

 

A jak /sell, to sprzedajesz. Klikając w tabliczke oczywiście.

Gość SynekMTG
Opublikowano

Fajny poradnik :) Polecam użytkownika :P

Opublikowano

W 1 linijce nie trzeba nic wpisywać, można pustkę zostawić. Po co wpisywać /buy ?? można tylko kliknąć prawym na tabliczkę.

Gość _Shadowlord
Opublikowano

@up

 

W 1 linijce trzeba wpisać swój nick, bo bez tego nie będzie kasa przechodzić.

 

Zresztą opcja kupowania jest standardowa, a jak ktoś chcę zmienić to /sell, i później ponownie /buy.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

super poradnik. Mam tylko trzy pytanka:

1. Jeśli chcę tylko sprzedawać to na tabliczce w 3 linijce wpisuję tylko B cena?

2. Na kilku serwerach korzystałem ze sklepu i żeby kupić wystarczyło kliknąć na tabliczkę prawym przyciskiem myszy, a żeby sprzedać klikam lewym. Nie trzeba było żadnych komend typu /buy, /sell. Czy to też tak działa?

3. Na innym forum czytałem o tym, żeby wszystko działał jak należy trzeba edytować jakieś linijki w plikach pluginu. Prawda to?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...