Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak zmienić rozmiar ekranu w Metin2


Arsenic

Czy ten poradnik był pomocny ?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ten poradnik by? pomocny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pewnie wydaje się to banalne, jednak w wielu przypadkach jest z tym problem.

A czemu? Ponieważ ludzie z małymi ekranami w komputerach mają często ( nie zawsze! ) problem z uciętym dolnym paskiem gry.

Problem ten się zdarza najczęściej w Windowsie 7.

 

Tradycyjna zmiana rozmiaru ekranu

 

Krok 1- Wystarczy wejść do Folderu gdzie mamy zapisanego Metina2.

Odnaleźć plik: config

 

 

sposob1r.jpg

 

 

 

Krok 2 - Klikamy w ten plik i wyskakuje takie coś:

 

 

powinno.jpg

 

Krok 3 - Następnie wybieramy jedną z opcji .

Zależy czy chcemy pomniejszyć ekran czy powiększyć .

 

Krok 4 - Aby pomniejszyć:

 

 

maet.jpg

 

 

Aby powiększyć:

 

 

duege.jpg

 

 

Krok 5 - Następnie klikamy Ok i już

 

 

46755889.jpg

 

 

Potem wystarczy włączyć grę i cieszyć się nowym rozmiarem.

 

Jeśli jednak to nie zadziała, proszę skorzystać z tego:

 

 

 

 

Inny sposób na zmianę rozmiaru ekranu

 

Krok 1 - Wchodzimy do Folderu z Metin2 i odszukujemy pliku: metin2 , który jest plikiem CFG.

 

 

folderplik.jpg

 

 

Krok 2 - Otwieramy plik klikając na niego dwukrotnie lub też PPM/Otwórz za pomocą/Notatnik

Po otworzeniu pojawi się takie coś:

 

 

plike.jpg

 

 

Krok 3 - Na górze są wymiary:

 

 

plikwybrane.jpg

 

 

Krok 4 - Zmieniamy rozmiary na takie jakie chcemy.

W moim przypadku będzie to:

 

 

konieck.jpg

 

 

Krok 5 - Klikamy w Plik/Zapisz jako/ i zapisujemy nasz nowy plik: metin2.cfg

Następnie przenosimy go do folderu z Metinem .

 

Mały bonus - W pliku metin2.cfg są też inne opcję.

Najlepsze to:

 

 

dodatek.jpg

 

 

 

Jeżeli temat już był , to przepraszam i proszę o usunięcie tego .

 

 

Liczę na pozytywne komentarze i +'y ;)

Opublikowano

Dałeś tuta jak otworzyć metka w okienku :D

no i z tą rozdzielczością to w pliku config po lewej masz do wyboru ...

No i dabl post :P

Opublikowano

Dałeś tuta jak otworzyć metka w okienku :D

no i z tą rozdzielczością to w pliku config po lewej masz do wyboru ...

No i dabl post :P

 

 

Zauważ , że w tym okienku w pliku cofing nie ma dużego wyboru. U mnie nawet z najmniejszą rozdzielczością ucina mi dolną część ekranu .

Pozdrawiam :rolleyes:

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Chodzi o to, że możesz ustawić dowolne wymiary...

 

400x253

416x843 itp.

Tutaj już akurat niekoniecznie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...