Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Błędy w zakładaniu serwera - jak się pozbyć


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W tym tutorialu postanowiłem zamieścić większość błędów , które napotykamy przy stawianiu serwera . Mam nadzieję , że poradnik okaże się przydatny . Pozdrawiam i zapraszam do lektury ;> .

 

 

FreeBSD

 

Network is uncreable

Wyłącz i włącz FreeBSD [wpisz ./stop->wpisz logout->action->close>turn off]

 

/bin/sh

We FreeBSD wpisz fsck i przy każdym pytaniu napisz y a gdy pytanie cały czas się powtarza napisz n. Na końcu zostaniesz poproszony o reset serwera[./stop>logout>action>reset>potwierdź]

 

Connection Rufused

To znaczy, że bawiłeś się w navi z włączonym serwerem lub coś w tym programie pomieszałeś... jeżeli nie wiesz gdzie popełniłeś błąd serwera nie da się z tego wyleczyć...

 

Nie możesz się zalogować [cały czas wyświetla się "zostaniesz połączony z serwerem"]

Sprawdź Netmast[musi być 255.0.0.0] oraz Port Map[wszystkie muszą być włączone oraz muszą podlegać pod twoje IP]

 

ad0: WARNING - READ_DMA UDMA IRCR error (retrying request) LBA 8323744

ad0: WARNING - READ_DMA UDMA IRCR error (retrying request) LBA 8323744

ado0: FALIURE - WRITE_DMA status 51 <READY,DSC,ERROR> error=80<IRCR> LBA 33226720

g_vfs_done():ad0s1f[READ(offset=11368857600, lenght=16384] error=5

handle_workitem_freeblks: got error 5 while accessing filesystem

Tzn., że masz niepełne pliki serwerowe

 

Xampp

 

Apache[nie chce się włączyć]

Sprawdź czy masz włączone: GG, skype itp. Jeżeli tak to wyłącz.

Jeżeli folder z xampp-em zainstalowałeś na dysku C lub innym, to nie ruszaj go z tego miejsca, gdyż wtedy apache nie może znaleźć plików.

 

Sysinstall

 

Błędne IP

Gdy w IPv4 Gateway wpisujesz swoje IP Hamachi, a IPv4 Address wpisujesz IP z końcówką .100, lecz mimo to pisze, że złe IP. Musisz przeinstalować Hamachi by mieć nowe IP.

Wpisz swoje nowe IP i wszystko będzie działać.

 

Netmask

Jeżeli pisze, że podałeś zły kod w netmask, musisz to zmienić!!!

Netmask musi być 255.0.0.0, a jeżeli masz router wpisz 255.255.255.0

 

Spolszczenie

 

Błąd po kliknięciu SAVE

Jeżeli zakładając spolszczenie, po kliknięciu SAVE wyskakuje Ci błąd, przyczyną jest to, że przed rozpoczęciem musisz kliknąć file->open->wybrać jakieś inne spolszczenie, które zastąpimy[w folderze connect changer jest spolszczenie], następnie wpisać IP serwera:

1 rubryka-4 cyfry, 2 rubryka-4cyfry, 3 rubryka-3cyfry, 4 rubryka-4cyfry [jeżeli twoje IP ma mniej niż 15 cyfr wraz z kropkami, wtedy zastąp cyfry SPACJAMI. PORT: 11002

Na koniec wystarczy kliknąć SAVE

 

Port Map

 

Port 13004 po włączeniu świeci się na czerwono

Porty 13004 są dwa i jeżeli jeden z tych portów świeci się na zielono a drugi na czerwono tzn., że wszystko jest dobrze, lecz jeżeli oby dwa palą się na czerwono tzn., że coś jest źle i wtedy sprawdź pod jakie IP podlega dany port oraz wyłącz i włącz Port Map, a nawet komputer jeżeli to też nie pomoże.

 

Temat będzie aktualizowany [Jeżeli znajdę jakiś inny ERROR lub przyczynę błędu] .

 

 

Pomogłem ? Odwdzięcz się + :) .

 

Moderatora proszę o zdjęcie paru % .

Temat można by podpiąć , bo jest większość błędów zamieszczona w jednym temacie - może to pomóc nie jednej osobie .

jesse_pinkman_v2_by_seb3tears-d5s8er0.pn


Gold Member | Blue Member | exModerator Counter-Strike

Opublikowano
Network is uncreable

Wyłącz i włącz FreeBSD [wpisz ./stop->wpisz logout->action->close>turn off]

WT Kurwa F ?

Jak jest Network Is unreachable, to oznacza że działa :huh:

 

 

Błędne IP

Gdy w IPv4 Gateway wpisujesz swoje IP Hamachi, a IPv4 Address wpisujesz IP z końcówką .100, lecz mimo to pisze, że złe IP. Musisz przeinstalować Hamachi by mieć nowe IP.

Wpisz swoje nowe IP i wszystko będzie działać.

Hihi, jasne.

Prędzej złe spol/s.info.py

 

Port 13004 po włączeniu świeci się na czerwono

Porty 13004 są dwa i jeżeli jeden z tych portów świeci się na zielono a drugi na czerwono tzn., że wszystko jest dobrze, lecz jeżeli oby dwa palą się na czerwono tzn., że coś jest źle i wtedy sprawdź pod jakie IP podlega dany port oraz wyłącz i włącz Port Map, a nawet komputer jeżeli to też nie pom

Ew. zły port o.O

Albo jest już uruchomiony

 

Błąd po kliknięciu SAVE

Jeżeli zakładając spolszczenie, po kliknięciu SAVE wyskakuje Ci błąd, przyczyną jest to, że przed rozpoczęciem musisz kliknąć file->open->wybrać jakieś inne spolszczenie, które zastąpimy[w folderze connect changer jest spolszczenie], następnie wpisać IP serwera:

1 rubryka-4 cyfry, 2 rubryka-4cyfry, 3 rubryka-3cyfry, 4 rubryka-4cyfry [jeżeli twoje IP ma mniej niż 15 cyfr wraz z kropkami, wtedy zastąp cyfry SPACJAMI. PORT: 11002

Na koniec wystarczy kliknąć SAVE

Kiedy komuś wyskoczył taki błąd ?

 

We FreeBSD wpisz fsck i przy każdym pytaniu napisz y a gdy pytanie cały czas się powtarza napisz n. Na końcu zostaniesz poproszony o reset serwera[./stop>logout>action>reset>potwierdź]

1. Nie logujesz się do FreeBSD

2. Wpisujesz fsck -y potem shutdown -r now/reboot / whatever

 

Nie możesz się zalogować [cały czas wyświetla się "zostaniesz połączony z serwerem"]

Sprawdź Netmast[musi być 255.0.0.0] oraz Port Map[wszystkie muszą być włączone oraz muszą podlegać pod twoje IP]

Zazwyczaj jest ustawione poprawnie, chyba, że ktoś wali ostre epic faile :ninja:

 

Connection Rufused

To znaczy, że bawiłeś się w navi z włączonym serwerem lub coś w tym programie pomieszałeś... jeżeli nie wiesz gdzie popełniłeś błąd serwera nie da się z tego wyleczyć...

Niekoniecznie.

Złe wyłączenie serwera podczas edycji.

Co pomieszać ?

Naprawa to najczęściej account/player : )


Reszta w miarę poprawnie

Opublikowano

Zgromadziłem tutaj błędy , z którymi mieli problem użytkownicy forum i ja sam . Rozwiązania które także podałem pomagały zazwyczaj ;> . Jeśli macie lepszy pomysł na rozwiązanie , to proszę podać inne rozwiązania , a ja edytuję temat .

jesse_pinkman_v2_by_seb3tears-d5s8er0.pn


Gold Member | Blue Member | exModerator Counter-Strike

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...