Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Najłatwiejszy sposób zmiany adresu MAC na Win 7/Vista


Devins__xd

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Cześć!

 

 

W tym poradniku chciałbym zaprezentować jak zmienić adres mac (karty sieciowej) w windows 7 lub vista.

 

1. Wchodzimy do ''Panelu Sterowania'' i wchodzimy zakładkę ''Wyświetl stan sieci i zadania''

 

 

asdyja.png

 

 

2. Następnie przechodzimy do ''Zmień ustawienia Karty Sieciowej''

 

 

27429686.png

 

 

3. Klikamy (LPM) na ''Połączenie Lokalne'' ,a następnie ''Właściwości ''

 

4. Wchodzimy w ''Konfiguruj''

 

5. Następnie zakładka ''Zawansowane''

 

 

fdgkt.png

 

 

6. I musicie mieć ustawione tak jak ja czyli :

a ) Adres Sieciowy

b ) Wartość

 

 

 

Dziękuję liczę na plusy. Jeżeli temat o zmianie adresu mac w WINDOWS 7 LUB VISTA był to proszę o zamknięcie lub usunięcie smile.gif

 

 

logo_pajacyk.gif

 

Jeżeli nie dałeś plusa to chociaż wejdź tu i kliknij na

PAJACYKA.

 

Pozdrowienia Devins.

 

 

 

 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

Sposób Strucla

 

Witam dziś pokażę wam jak uruchomić program do zmiany Adresu Mac Smac ,20

 

1.Gdy pojawi nam się okienko klikamy:

 

smac1.png

 

2.Następnie opcje "Random":

 

smac2.png

 

3.Gdy pojawi nam się opcja "Update Mac" (można w nią kliknąć) to klikamy na opcje .

 

smac3.jpg

 

4.Czekamy ok. 2 min,gdy zmieni się adres mac koniecznie trzeba zresetować komputer..Gdy nie zadziała,powtarzamy to jeszcze raz..:

 

 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

Sposób Omka

 

Ostatniego czasu NEXON zrobił się sprytny i zaczął banować adresy MAC karty sieciowej .

O to sposób jak zmienić ten adres .

 

Automatycznie informuję was iż te informacje nie są moje .

Ja je po prostu przekopiowałem na nasze forum aby rozwiązywać tego typu problemy.

 

Każdy post typu: "Ale noob! Przekopiował z innej strony" będą automatycznie karane.A dlaczego ?

Polecam przeczytać moją wcześniejszą wypowiedź

 

Metoda nr 1

 

Metoda ta jest zależna od typu karty sieciowej jaką dysponujemy. Jeżeli nasza karta nie obsługuje software’owej zmiany adresu MAC, to musimy się posłużyć metodą 2.

 

1. Przechodzimy do Start --> Ustawienia --> Panel Sterowania --> Połączenia sieciowe i telefoniczne

2. Klikamy nasze połączenie lokalne prawym przyciskiem myszki i wybieramy Właściwości

3. Przy karcie sieciowej wybieramy przycisk Konfiguruj

4. Przechodzimy na zakładkę Zaawansowane i z dostępnej listy wybieramy Network Adress (Adres sieciowy) i po prawej możemy już wpisać nowy adres MAC dla naszej karty.

5. Zazwyczaj wpisujemy ten adres bez znaków myślnika pomiędzy numerami, tak jak to przedstawiłem na zrzucie:

 

mac01.jpg

 

Klikamy OK. i możemy sprawdzić poleceniem ‘ipconfig /all’ lub ‘net config rdr’ czy nasze ustawienia się zmieniły. Musimy zrestartować kompa, aby mieć pewność, że wszystko działa.

 

Metoda nr 2

 

Ta metoda polega na wprowadzeniu odpowiednich zmian w rejestrze systemu Windows 2000/XP.

 

1. Wyświetlamy konfigurację sieci przy pomocy polecenia ‘ipconfig /all’

Zapisujemy nazwę naszego połączenia oraz adres fizyczny (phisical address):

 

mac02.jpg

 

U mnie nazwa połączenia to INET a adres MAC to 00-05-2D-00-3D-27.

 

2.Następnie należy wykonać polecenie ‘net config rdr’

 

mac03.jpg

 

Zapisujemy dane znajdujące się pomiędzy znakami {}, to jest tzw. GUID. U mnie, dla karty o adresie MAC 080039010748 ciąg GUID jest następujący: {BCE8814F-678B-4009-937A-BA16780A928D}.

Kopiujemy sobie te dane do Notatnika i jedziemy dalej....

 

3. Uruchamiamy edytor rejestru Windows 2000 poleceniem ‘regedt32’

4. Przechodzimy do klucza ‘HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}’. Klikamy 2 razy w celu dalszego rozwinięcia i widzimy tam klucze składające się z 4 liczb, począwszy od klucza 0000, 0001….

 

mac04.jpg

 

5. Przeglądamy te klucze i odnajdujemy interesujący nas. Klucz dotyczący naszej karty sieciowej będzie zawierał dane typu: DriverDesc gdzie znajduje się dokładna nazwa naszej karty oraz NetCfgInstanceID gdzie znajduje się nasz GUID.

6. Jeżeli wśród naszych danych znajduje się np. NetworkAddress, to wystarczy to zedytować, a jeżeli nie mamy takiej wartości to należy ją utworzyć.

 

Z menu Edit wybieramy Add Value i wpisujemy nową wartość dla naszego adresu MAC

 

mac05.jpg

 

 

mac06.jpg

 

Zamykamy edytor rejestru i mamy 2 metody aktywowania naszych zmian:

 

M1: Restart Komputera

M2: Start / Ustawienia / Panel Sterowania / Połączenia sieciowe i telefoniczne

Trzeba wybrać odpowiednie połączenie, kliknąć na nim prawym przyciskiem myszki i wybrać Wyłącz, po czym powtórzyć to samo i wybrać Włącz. Wszystkie połączenia zostaną zerwane w ten sposób !!!

 

Metoda nr 3

 

Ta metoda jest najłatwiejsza i najpewniejsza. Wystarczy mieć odpowiedni program, który zmiany zrobi za nas. Takim programem jest dla przykładu program SMAC.

Wystarczy tylko program rozpakować, zainstalować i uruchomić. Wypełniamy pole MAC dla odpowiedniej karty i klikamy przycisk Update MAC (tak jak na rysunku).

 

mac07.jpg

 

 

 

Mam nadzieje iż te informacje wam pomogą

Źródło :

To jest ukryta treść, proszę

Edytowane przez PiecuPL
Devins.png

Opublikowano

Moim zdaniem jest to najłatwiejszy sposób zmiany na 7/Vista .

 

Zostawcie do jutra zastanowię się co z tym zrobić

9368_gold.png

Opublikowano

Mała aluzja:

 

mógłbyś dodawać zdjęcia w link[/.img] (bez kropki0 ?

 

Wtedy userom zdjęcie ukaże się na stronie

sygnatura_old.png
 

| 2x Kidmod | Exmoderator | ExMPC Media Team | 3x Combat Arms Private | Banned | ExMPC Modder Team | Blue Member |

  • 3 lata później...
Opublikowano

Grafika wygasła, poradnik nieczytelny i już nieprzydatny. Kosz.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...