Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cóż kolejny temacik :) rozkręcam ten dział chociaż :)

 

ale do rzeczy

 

pisząc grę nie chce mi się każdego bohatera oddzielnie łączyć z tłem - jest to nudne i czasochłonne

 

z tego co zauważyłem GuiCtrlCreatePic obsługuje tylko format bmp - a w takowym nie mogę zapisać obrazka z przezroczystością...

 

Jest jakiś sposób na użycie GuiCreatePic z przezroczystością nie stosując innych funkcji (jak np. SplashImageOn czy podobne) ?

 

jutro dojdą nowe pytania - dzis nie mam czasu.

Pomogłem? Natychmiast zgłoś to administracji, że mi ktoś włamał się na konto!

Opublikowano

Odpaliłbyś waszmości egzampla z wymienionego właśnie GuiCtrlCreatePic, to byś szanowna waszmość wiedział, iż istnieją na ziemi sposoby, obsługujące takie formanty jak .gif i .png

 

I jakbyś był łaskaw na przyszłość nazywać "przezroczystość" tak, jak mądrzy ludzie przykazali, to jest "kanałem alfa".

Ta sygnatura jest pusta.

Opublikowano

Lub po prostu GDI+ :)

 

wiedziałem, że mi ktoś to poleci mimo, iż napisalem że chce użyć GUICtrlCreatePic :)

 

idę się pobawić :)

 

zobaczymy co wyjdzie ;d

Pomogłem? Natychmiast zgłoś to administracji, że mi ktoś włamał się na konto!

Opublikowano

Bez GDIPlus niestety nie da się tego zrobić.

 

Wszystko będzie w helpie, nawet w GCCPic.

 

I polecam GCCPic, gdyż wiem, o rzeczach, o jakich hfauie się nie śniło!

 

I nie mów tak brzydko o swoich pytaniach, są bardzo zasadne naprawdę!

Ta sygnatura jest pusta.

Opublikowano

Wyniki moich prac:

 

Wkleja się gif, który ma przezroczystość... lecz zamiast przezroczystości wychodzi białe tło :<

Pomogłem? Natychmiast zgłoś to administracji, że mi ktoś włamał się na konto!

Opublikowano

gif nie obsługuje kanału alfa , ma 8 bitową przeźroczystość gdzie biały zdefiniowany jest jako nieprzeźroczysty a czarny przeźroczysty , tylko format PNG go obsłuży właściwie

jeśli chciał byś właściwie gifa obsłuzyć z przeźroczystością to juz tylko zabawa z directx

 

i znowu wracami do GDI+

 

To jest ukryta treść, proszę

 

tylko przerobić i działa jak należy

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Oczywiście, że gif obsłuży przezroczystość i prawidłowo się wyświetli w AutoIcie!

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Także ten... khh khh... ekhem. Nie wiedziałem, że tak dobrze potrafię DirectX'a.

 

 

Do hfauy:

Masz szczęście.... > . <

 

Ta sygnatura jest pusta.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...