Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[GTA:SAMP][Tutorial] Tworzenie domowego serwera - SAMP 0.3c


DoraN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

 

Pierwsze co, to musimy pobrać pliki serwerowe ze strony sa-mp.com:

 

http://team.sa-mp.com/files/samp03csvr_R2-2_win32.zip

- pod windowsa.

http://team.sa-mp.com/files/samp03csvr_R2-2.tar.gz

- pod linuxa.

 

Skanu nie daję, gdyż jest to oficjalna strona SAMP.

Następnie, wypakowujemy te pliki w osobny folder, obojętnie gdzie.

 

Kolejnym krokiem będzie otworzenie pliku server.cfg za pomocą notatnika - będzie to nie zbędne do prawidłowej konfiguracji serwera.

 

Robimy to w ten sposób:

 

echo Executing Server Config...
lanmode 0
rcon_password TU WPISUJEMY HASŁO RCON - ADMINISTRATORA - JAKIE CHCEMY MIEĆ
maxplayers 500
port 7777
hostname SA-MP 0.3 Server
gamemode0 WPISUJEMY NAZWĘ GAMEMODU Z FOLDERU GAMEMODES - NP. lvdm [b]1[/b]
filterscripts base gl_actions gl_property gl_realtime gl_mapicon ls_elevator
announce 0
query 1
weburl WPISUJEMY ADRES STRONY - format www.xxx.xxx
onfoot_rate 40
incar_rate 40
weapon_rate 40
stream_distance 300.0
stream_rate 1000
maxnpc 0
logtimeformat [%H:%M:%S]

 

Następnie klikamy Plik>Zapisz.

 

Serwer tak naprawdę jest już gotowy, wystarczy wyłączyć teraz plik konfiguracyjny i odpalić samp-server.exe

 

 

Odnośnie folderów (tych wypakowanych):

 

filerscripts - skrypty napisane w języku pawn, ważne by były wgrane w formacie .amx

gamemodes - wgrywa się tutaj gotowe gamemody, również w formacie .amx

include - mniej istotna rzecz, wam jak na razie raczej nie potrzebne

npcmodes - boty - np, autobusy

scriptfiles - bardziej potrzebne pod mapki Role Play.

pawno - program pawno, w którym piszemy skrypty, etc.

 

Jeśli mielibyście jakieś problemy proszę pisać tutaj, chętnie pomogę.

1317454587-U195480.png

Opublikowano

Wow postarałeś się :P

 

Może w niedalekiej przyszłości skleje coś swojego ^^ Thx za Tuta na pewno się przyda

sygnatura_old.png
 

| 2x Kidmod | Exmoderator | ExMPC Media Team | 3x Combat Arms Private | Banned | ExMPC Modder Team | Blue Member |

Opublikowano
Serwer tak naprawdę jest już gotowy, wystarczy wyłączyć teraz plik konfiguracyjny i odpalić samp-server.exe
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ładnie napisane ale mogłeś trochę jaśniej bo widać posty typu skąd ip itp : ) a taki serwer łatwo zrobić

Opublikowano

Każdy kto ma duży staż w samp napewno będzie umiał sam zrobić serwer bez żadnego poradnika ale zawsze może być ktoś, poradnik może się przydać ; ) +

Δ ( ͡º ͜ʖ ͡º)  ಠ_ಠ Δ

 
Opublikowano

Kto potrafi dobrze pisać będzie dobrze pisać ; ) radzę ci poprawić ortografię i interpunkcję.

Co do poradnika to bardzo dobrze, że go wstawiłeś.

bez linków

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...