Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PROBLEM] łączenie z FTP na podstawie tuta PanaZagłady


Gość Fszeker

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Otóż tworząc serwer no-hamachi na VMWARE WORKSTATION na podstawie Tut'a przez PanZagłady...

Natknąłem się na problem w etapie IV a dokładnie w punkcie 8

 

Nie potrafiłem skonfigurować przez co ma się łączyć VMWARE... A w sysinstall nie mam podanego IPv4 mam tylko Name server który wygląda jak IP, a jak go wpisuje to jest błąd...

 

Proszę o pomoc!!!

Opublikowano

Dobre ip wpisujesz ?

Prot map dopalony ? (port 22)

 

8. W kliencie FTP podajemy:

+ twoje ip

+ root

+ hasło do serwera

+ PORT: 22

Opublikowano

Dobre ip wpisujesz ?

Prot map dopalony ? (port 22)

 

8. W kliencie FTP podajemy:

+ twoje ip

+ root

+ hasło do serwera

+ PORT: 22

 

 

 

Aaaa mam port map odpalić???

Opublikowano (edytowane)

Nadal nie potrafię ...

Czy mógłby ktos wytłumaczyc krok po kroku??????????????

 

A przede wszystkim skąd dokładnie wziąć IP

Edytowane przez Fszeker
Opublikowano (edytowane)

@Fszeker

Po pierwsze nie spamuj tyle.

Po drugie aby połączyć się z FTP musisz mieć odpalony port 22, czyli pobierasz portmapa zmieniasz pod swoje ip rutera odpalasz 22 i wchodzisz do FTP. Ot cała filozofia.

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

 

 

@DOWN

Racja może i 21. :)

Edytowane przez kierzek1

1348162346-U215643.png

by Baksiu

 

Opublikowano

@Fszeker

Po pierwsze nie spamuj tyle.

Po drugie aby połączyć się z FTP musisz mieć odpalony port 22, czyli pobierasz portmapa zmieniasz pod swoje ip rutera odpalasz 22 i wchodzisz do FTP. Ot cała filozofia.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Może się czasem połączyć poprzez port 21 :)

Opublikowano

Jeśli wchodzi u siebie na komputerze to nie musi odpalać żadnych portów. Nawet nie musisz mieć portmapa. Po prostu na VMware musisz wybrać swoją kartę sieciową.

Kliknij ppm na swoja maszynę w VMware i zmień z nat na brigidnet. Potem tylko sysinstall ---> networking ---> em0 ---> ipv6(No) ---> DHCP(Yes)

Następnie tylko tabami idziesz do ok i naciskasz enter. Po czym wpisujesz:

/etc/rc.d/netif restart

No i masz skonfigurowane pod no hamachi :) Oczywiście dzięki temu zainstalujesz wszystko to co jest opisane w tucie.

Poza tym sftp --> 22 ftp --> 21 porty.

Opublikowano

@UP

Całkiem możliwe. Nie stawiałem jeszcze serwerów no-hamachi i nie wiem jak wygląda to z portami, jednak wydaje mi się, że port powinien byc odblokowany, no ale może na no-hamachi.

1348162346-U215643.png

by Baksiu

 

Opublikowano

Jeśli autor stawia na swoim komputerze(localhoście) to nic nie musi mieć odblokowane. Jeżeli jacyś ludzie chciliby wbić na serwer to wtedy jak najbardziej trzeba odblokować porty (nie trzeba 22, 21, 3306), żeby inni mogli grać.

Opublikowano

Refresh robimy co 24h. Warn.

Ale to chyba jest czepialstwo bo ja zrobiłem refresh po 21h , niewielka różnica :(

 

 

Opublikowano

Czyli podsumowując:

 

IP: Moje zewn, IP (np. z twojeip.wp.pl)

User: root

Pass: Ustalone przy sysinstall

Port: Zostawiam pusty (czyli domyslny 21)

 

Nic nie odblokowywać i nic nie robić...

 

Czy to dobrze??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...