Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić windę? Różne rodzaje.


Stifmeister.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

W tym poradniku pokażę wam jak zrobić windę w MineCraftcie. Bez żadnych modów! Pokażę jak zrobić różne rodzaje wind.

 

 

W spoilerach są ss'y ;)

 

 

 

1. Najprostsza winda czyli drabinki i woda.

 

Co potrzebujemy?

 

* ok. 64 drabinki

* 2 wiadra wody

* tabliczkę (niekoniecznie)

 

 

1) Na początku wykop dół 2x1 na dowolną głębokość.

2) Potem ułóż drabinki normalnie cały pasek drabinek.

3) Teraz na co drugiej położonej drabince po lewej lub prawej stronie wykop dziurę w ścianie na 2 kratki.

 

2mrxthg.png

 

4) Teraz na samej górze do pierwszej dziurze w ścianie wylej wodę.

5) Następnie w każdej dziurze, która jest niżej rozwal górny klocek (ten głębiej) tak aby woda wlała się do tej dziury.

6) Wszystko powinno wyglądać tak:

 

23wmz9c.png

 

7) Teraz na dole, na 2 klocku od dołu postaw tabliczkę lub drabinkę. (osobiście polecam tabliczkę, ponieważ na drabince można się zabić)

8) Nad tabliczką/drabinką wylej wiadro wody.

 

142vs7l.png

 

 

 

Gdy chcesz zejść to po prostu wskocz do zbiornika z wodą, który jest na dole. Gdy chcesz wejść do góry to wspinaj się po drabinkach i musisz być blisko ściany gdzie jest woda.

 

 

 

 

2. Winda z łódką i "wodospadem".

 

Co potrzebujemy?

 

* 2 wiadra wody

* łódkę

* troszkę szkła (nieobowiązkowe)

* kilka drabinek (nieobowiązkowe)

 

 

1) Na początku wykop dziurkę 2x5 o głębokości 1.

2) Obszar 2x2 zostaw na głębokości 1, tam będzie źródło wody.

3) Obszar 2x3 wykop na dowolną głębokość.

 

28ivjix.png

 

4) Teraz wylej wodę w obszarze 2x2 UWAGA! wylewaj ją na przeciwko siebie, tak jak byś chciał zrobić nieskończone źródełko wody.

5) Winda już działa ale możesz jeszcze wprowadzić poprawki aby łódka nie wypadała z wody, aby nie wyskakiwać za wysoko.

 

a) na początek zrób tak jak na ss'sie, nie zapomnij o drabinkach

 

qxryo9.png

 

B) zrobić tak aby łódka sama spadała w dół i wracała na górę - sorry ale nie umiem tego opisać, zrobię zaraz filmik i dam go tutaj

 

Plusy tej windy - jest bardzo szybka, jak fajnie udekorujesz to ładnie wygląda

Minusy - gdy jedziesz do góry to musisz wyskoczyć z łódki

 

 

 

 

3. Winda wodna bez wody.

 

Co potrzebujesz?

 

* 1 wiadra wody

* łódkę

* kilka drabinek

 

 

1) Na początek wykop dół co najmniej 3x3 (myślę, że starczy) na dowolną głębokość.

 

2jdltsz.png

 

2) Teraz wykop dół 1x1 na taką samą głębokość taką jak tamten. (najpierw czytaj pkt 4)

 

2zfjyfb.png

 

3) Wylej do tego dołu wodę.

4) UWAGA! dziura ta musi być skierowana na północny wschód tak aby działał bug, że można "pływać". Jak nie wiesz gdzie to, to po prostu wykop w każdym narożniku i zobacz czy da się płynąć do góry.

5) Teraz drabinkami na górze zabezpiecz tak aby łódka nie wyskakiwała do góry.

 

2gw70wh.png

 

6) Pozostaje ci tylko na dole zamontować łódkę i gotowe!

 

Uwagi:

 

a) gdy chcesz spłynąć na dół to po prostu odpłyń troszkę od ściany

B) gdy chcesz wpłynąć do góry to podpłyń do ściany

 

 

 

 

Na razie są tylko 3 rodzaje wind ale jak wpadnie mi coś do głowy nowego to od razu dodam. Potem jeszcze dodam kolorki i popracuje aby temat wyglądał bardziej estetycznie.

 

 

Myślę, że ten poradnik przyda się niektórym osobom. Pomogłem to daj mi plusika +++

elo jak tam rzycie?

Opublikowano

Jak juz dopisz w 1 jaki ma mieć kierunek woda :x (N lub W) bo inaczej zadzała jak zwykła drabina...

 

Och dziękuje za plusiki ;) jestem tak mile zaskoczony :D

chuje

Oddajcie minusy! :(

Opublikowano

3. Winda wodna bez wody.

 

Co potrzebujesz?

* 1 wiadra wody

To mnie rozwalilo :D

Gram teraz pod nickiem Somlagi :]

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Te dwie ostatnie w 1.6.6 mi nie działały, a drabiny wodnej już nie robiłem ;/ W tej "bez wody" z żadnej strony nie mogłem wpłynąć. A w tej z łódką mi łódki nie wyciągało w góre. Ma ktoś jakąś działającą winde w 1.6.6?

Opublikowano

W 1.6.6 BETA Żadna nie działa, ponieważ orientacja w terenie się zmieniła. Teraz jak mamy klocek to Północ jest tak jak by na rogu tego klocka, nie tak jak w poprzednich wersjach na ściance.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...