Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Czy można zabezpieczyć serwer Metin2 przed DDos


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Tak jak w temacie czy mozna zabezpieczyć serwer Metin2 przed DDos.

Jeżeli tak, o jak.??

Jeżeli mi nie jebniesz - pójdę za tobą do domu i zatłukę cię jak PSA.!!!

Opublikowano

@up można;d na serwerach dedykowanych OVH masz np. możliwość zakupienia firewalla który blokuje ataki ddos wadą jest natomiast koszt instalacji który to wynosi 600 zł + 80 zł opłaty miesięcznej ;]

Opublikowano

tak jak up pisał. firewall od firmy udostępniającej Ci serwer. był na forum jakiś niby " sposób " z e*pvp ale nie daje gwarancji że to działa a naprawdę warto wydać te pln na firewall'a. zrób tak że przez pierwszy miesiąc - 2 miesiące pociągniesz bez firewalla' a jak z is ci się uzbiera sumka to na firewall dasz =)

antig.png

Opublikowano

@ 2x Up

Jak tylko przeczytałem 2 posta to od razu o tym pomyślałem, przypłynie kasa z is to kupie.

Ale prawda jest taka że od razu ktoś mnie nie będzie wkużać DDos'em.

Ale i tak masz +.

 

 

@ 3x Up

Tobie też należy się +.

Jeżeli mi nie jebniesz - pójdę za tobą do domu i zatłukę cię jak PSA.!!!

Opublikowano

Po pierwsze pamiętaj, żeby na stronie serwera używać funkcji PHP, które dodają do zapytań ukośniki (/).

Usuwaj z pól formularzy wszelkie znaczniki HTML i funkcje PHP, by nikt nie mógł zmienić sensu zapytania.

Także ten

  • 2 lata później...
Gość Noresta™
Opublikowano

Nie można zabezpieczyć się przed DDOS można je jedynie minimalnie ograniczyć ;)

Opublikowano

Nie można zabezpieczyć się przed DDOS można je jedynie minimalnie ograniczyć ;)

Można ograniczyć prawie w 100%.

 

Kupujesz firewalla wew i zew. kupujesz drugi serwer i na nim stawiasz mysql pod serwer, wyłączasz ruch tcp (minusem jest nieprawidłowe pokazywanie statusu chanelli) i kupujesz proxy http://www.ddos-shield.net/

 

Koszta są, ale jesteś bezpieczny.

Opublikowano

Pomyśl sobie że to drogie , ale patrz ile Metin2 Pl musiał wydać szmalu na najlepsze zabezpieczenia , ponad 25 serwerów ;d. Tak , Firewall .

5xap3w.jpg


Opublikowano

Pomyśl sobie że to drogie , ale patrz ile Metin2 Pl musiał wydać szmalu na najlepsze zabezpieczenia , ponad 25 serwerów ;d. Tak , Firewall .

Pomyśl ile oni zarabiają.

I oni wcale nie mają jakichś super wyjebistych zabezpieczeń.

 

Nie wiem czy wiesz, ale u nich każdy chanell stoi na innym serwerze.

Opublikowano

Trudno jest się zabezpieczyć przed atakami 100% ale jakiś sposób pewnie istnieje

fearless :
zaczęcie przygody z nimi : 23 sierpnia 2012
zakończenie przygody z nimi : 6 sierpnia 2013

Pozdrawiam osoby które w gildii są od początku - tylko te osoby tworzą tą gildie

Opublikowano

Pomyśl ile oni zarabiają.

I oni wcale nie mają jakichś super wyjebistych zabezpieczeń.

 

Nie wiem czy wiesz, ale u nich każdy chanell stoi na innym serwerze.

No jednak mają , cały czas aktualizują po to żeby zabezpieczać .

DDoS'a im napewno nie wgrasz , nawet nie draśniesz .

5xap3w.jpg


Opublikowano

No jednak mają , cały czas aktualizują po to żeby zabezpieczać .

DDoS'a im napewno nie wgrasz , nawet nie draśniesz .

Nie masz pojęcia co oni robią.

DDoS'a się wgrywa? I nie wiem czy wiesz, ale ostatnio łapali pakiety i siadali ;)

 

@Top

Najlepiej jeszcze nie stawiaj strony/ts3 na tym samym dedyku co serwer.

Opublikowano

No jednak mają , cały czas aktualizują po to żeby zabezpieczać .

DDoS'a im napewno nie wgrasz , nawet nie draśniesz .

Nie dotkniesz? całkiem nie dawno wrzucili na forum taką notkę

 

Serwery gry pod wpływem ataku DDoS
Jak zauważyliście, od kilku dni dostęp do serwerów gry jest chwilami niemożliwy a sama gra utrudniona przez lagi.
Źródłem problemów jest atak DDoS .
Na chwilę obecną pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i przeczekać chwilowe niedogodności.
Zespół Metin2PL.

 

1378747514-U216092.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...