Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Jak ustawic stałe ip do założenia Priv serwera


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Moje pytanie brzmi , jak zrobic stałe ip kiedy posiadam router . Jestem zielony w tym więc bez spinek . Wiem że potrzebuje zewnetrzne ip , a nie wiem jak to zrobic . Mam zablokowany port 3306 , który tagże potrzebny jest do postawienia serwera. Prosze o pomoc ;)

Opublikowano

Jezeli chodzi o stale ip to no-ip.pl

 

Zewnetrzne IP ma kazdy kto ma dostep do internetu.

 

 

 

 

Tutaj masz jak ustawic IP w serwerze :

 

 

Wchodzisz w VirtualPC czy tam VirtualBox uruchamiasz serwer, logujesz sie do roota

 

Wpisujesz : sysinstall zjeżdżasz do configure > networking > de0 > no > no

 

 

 

Host : Nazwa_serwera.localhost

 

Domain : localhost

 

IPv4 gateway : Twoje IP routera (sprawdz w polaczeniach sieciowych. powinno zaczynac sie od 192.168.)

 

Name server : IP musisz sobie wymyślic tzn. jezeli twoje IP to 192.168.1.5 to w "name server" oraz w "IPv4 address" musisz wpisać 192.168.1.6 (UWAGA! takie ip moze posiadac inna osoba z twojej sieci wiec dobrze sprawdz czy jednak takiego nie ma, a jezeli ma to musisz wymyslic inne.)

 

IPv4 address : wyzej masz wyjasnione

 

Netmask : 255.255.255.0

 

Extra options : nie ruszasz

 

 

Teraz zjezdzasz tabem do "Ok" dajesz ENTER po tym wyswietla komunikat, wybierasz "yes" i ENTER

 

 

 

Jak sprawdzic IP w polaczeniach :

 

Start>panel sterowania>polaczenia sieciowe>ppm (polaczenie lokalne)>Stan>zakladka obsluga>szczegoly>

 

Brama domyslna (ten adres wpisujesz w IPv4 Gateway)

5RlaVGt.png

Opublikowano

@up jakie bzdury piszesz...

 

Zewnetrzne IP ma kazdy kto ma dostep do internetu.

 

To jest tak jakbym powiedział że każdy kto żyje ma samochód...

 

Bez sens totalny...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...