Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wypracowanie z Jezyka polskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie ,

 

Chciałbym was prosić o pomoc z wypracowaniem .

 

a oto temat :

 

Uzasadnij twierdzenie ze literatura polska na przestrzeni wieków XV-XVIII była wyrazem troski o ojczyznę.

 

Wybierz dowolne teksty potwierdzające te tezę .

 

minimum 2 autorów.

 

Dodam że uczę się w I LO

 

 

z góry dzięki :D

4.png

Opublikowano

Nie chce pisac wypracowania ale dam wskazowki zeby jakos ruszyla praca :) :

1. Pamietasz sarmatyzm? Szlachic uwazal sie nie wiadomo za kogo - poeci to zauwazali i pisali ku przestrodze. Poszperaj na pewno znajdziesz cos co krytykowalo takie postawy.

2.Jan Kochanowski pisal piesni a w jednej z nich byla mowa o tym, że nad rzadzacymi w panstwie jest jeszcze Bóg i zeby o tym pamietali, rozumiesz - ku przestrodze rzadzacych Polska a co za tym idzie troska o nasza Polske jest :) Chyba pieśń XIV.

3.Andrzej Frycz Modrzewki - "O poprawie Rzeczypospolitej". W ramach czasowych miesci sie :)

4.Podalem juz wystarczajaco ale jak malo to znalazlem jeszcze cos do poczytania: LINK

 

Powodzenia i jesli jest zle to wybacz ale jestem na mat-geo-fiz nie na polskim roszerzonym ;p

Opublikowano

O takie coś własnie mi chodzilło

 

Dzięki wielkie :D

 

Ja sie ucze na profilu geograficzno - informatyczny :D

4.png

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...