Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Archiwalny][Inne]Pomoc w skonfigurowaniu iChat'a i Permissions


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Chciałbym poprosić o pomoc w skonfigurowaniu pluginu iChat i Permissions pod niego. Patrzyłem po wielu forach i tematach oraz robiłem wszystko ze wskazówkami i nic nie działało. Jeśli to w czymś pomoże to wrzuce mój Permission:

# System is no longer used, but may become used in the future
# Copies is for multiple-world support
#   Put the name of the world you wish for it to be a clone of, otherwise leave it empty.
#   If this file is for your default world (the one in server.properties) then you must
#   leave copies blank.
#  Example: copies: Derp    -  This will clone the permissions of the world Derp
#
# Make sure to rename this file to the name of the world that is in sever.properties under
# level-name.  So if it is level-name: world  then this should be world.yml and in the 
# plugins/Permissions directory (ie. plugins/Permissions/world.yml)
#
# NOTE: Do not use tabs while editing this document.  Use only spaces.  A good way to avoid
# doing this is to use Notepad++ and replace the tab with 4 spaces.
plugin:
   permissions:
       system: default
       copies: 

##        
# AntiBuild is included with this.  To disable a group from being able to build then
# set the build: flag to false (build: false).  If you want a group to be able to build
# then set it to true. 
##
# Groups can contain inheritance.
#   To make a group inherit the permissions from another
#   group simply place the groups name in the "inheritance:" like so:
#
#   Example:
#       inheritance:
#           - Default
##
#   All permissions including the asterisks must be placed in single quotes.
#   like so:
#
#       - 'foo.bar'
#
#   Otherwise errors will happen!
##
#   Globalized Permission settings:
#
#       If a permission contains periods (.) you can denote a globalized parameter:
#
#           - 'foo.*'
#
#       This will allow you to use all general commands.
#
##
#   Single Asterisk denotes all commands:
#
#       - '*'
#   If you give a group this permissions, do not have the group inherit any permissions
#   from other groups.  Any users assigned to this group should NOT be given any additional
#   permissions either.
##
#   To exempt a node use the - prefix like so:
#       - '-foo.bar'
##
#   prefix: and suffix: do not do anything on their own.  You need another outside plugin
#   such as iChat or HeroChat in order for these to do anything.
groups:
   Default:
       default: true
       info:
           prefix: '&f'
           suffix: ''
           build: true
       inheritance:null
       permissions:
           - '/rules'
           -'foo.bar'
   Moderator:
       default: false
       info:
           prefix: '&2'
           suffix: ''
           build: true
       inheritance:null
       permissions:
           -'foo.bar'
   Admins:
       default: false
       info:
           prefix: '&4'
           suffix: ''
           build: true
       inheritance:null
       permissions:
           - '*'

##
# Users denote which users are included in which group.
# TheNo1Yeti is in the Admin group
# Herpina is a member of the Moderator group but also has access
# to the herp.derp permissions
# Derpina is a member of the admin group but does not have access
# to the derp.derp permission node
# Users can also have a prefix and suffix as seen with Herpina
##
users:
   TheMouder:
       group: Admins

   GregyJoJo:
       group: Admins

   Z_i_m_o_n:
       group: Admins

P.S.

Proszę o nie podawanie linków do ostów z plikami Krzysztofa i Nismons, ponieważ sprawdzałem ich pliki i nie dzialały jak powinny, przynajmniej u mnie.

Proszę o jaknajszybszą pomoc.

reflinki

Opublikowano

A możesz wyjaśnić co w moich plikach działa nie poprawnie, to postaram się temu zaradzić, a co do premissions, to nic prostszego :)

 

W permissions ustaw tak:

 

 

 

przykładowo ranga donator powinna mieć takie coś poniżej info:

 

 
          prefix: '&3[Donator]&7 '
           build: true
           suffix: ''

 

 
           prefix: '&a[KidMod]&7 '
           build: true
           suffix: ''

 

Oczywiście kolorki można sobie dostosować

 

To są przykłady :)

 

A w plugins/iChat/config.yml

 

masz takie coś jak: message-format

 

tam znajduje się format wiadomości, który możesz sobie dostosować:

 

+prefix - Prefix gracza przed nazwą

+suffix - Suffix :)

+name - Nick gracza

+displayname - Wyświetlana nazwa gracza

+group - Grupa (np admin)

+healthbar - Pasek HP

+health - Liczba HP

+message - Wiadomość

+world - Gdzie znajduje się gracz

+time - Godzina

 

Domyślny format to:

 

message-format: '[+prefix+group+suffix&f] +name: +message'

 

Domyślny format daty:

 

date-format: 'HH:mm:ss'

 

Mam nadzieje, że pomogłem :)

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Zrobiłem jak kazałeś i nie działa, dalej pokazuje mój nick w <nick> i bez prefixów i kolorów.Jeśli możesz, proszę daj Permissions i iChat.yml to ja spróbuję to jakoś skonfigurować. I dziękuję za fatygę.

P.S.

Pisze mi, że nie może załadować Permissions i PermissionsSupport jeśli chcesz ss`a to wołaj.

reflinki

Opublikowano

Najlepiej to wywal se Ichat i wrzuć HeroChat :)

 

Jest lepszy i aktualizowany, noi chyba to samo. Oraz bardzo fajnie mi działa.

 

oto paczka mojego Permissions oraz mojego heroChata:

 

http://www.multiupload.com/KB3W9KBDAK

 

skan:

 

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=cb80049cd6bcbcc038522a8b438d753cabaaab2c2e9562b0683532c3fefc81f4-1304969373

 

Ichat wywal :)

 

razem z konfiguracją itp, a wrzuć to, co wrzuciłem ci powyżej .

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Od jakiegoś czasu wywala mi też takie błędy, one mogą być przyczyną niedziałania 'kolorków'

http://img710.imageshack.us/i/permissionssupporterror.png/

Jeśli wiesz dlaczego tak się dzieje, to proszę pomóż, bardzo chcę mieć te kolorki.

P.S.

Permissions już działa, tylko mam mały problem z PermissionsSupport jeżeli wiesz o co w nim chodzi to proszę o pomoc, a jeżeli nie to dziękuję za już uzyskaną. I tak dziękuję.

reflinki

Opublikowano

Też dołączam się do prośby, aby ktoś skonfigurował plugin odpowiadający za prefix. Z góry dzięki. Pzdr ;)

 

2xUp: Przetestuje, jak wejdę na kompa :P

1339163822-U301909.png

 

Opublikowano
Od jakiegoś czasu wywala mi też takie błędy, one mogą być przyczyną niedziałania 'kolorków'

 

http://img710.imageshack.us/i/permissionssupporterror.png/

 

 

Jeśli wiesz dlaczego tak się dzieje, to proszę pomóż, bardzo chcę mieć te kolorki.

 

Raczej nie wiem jak to naprawić, tzn wiem :D

 

Wywal to PermissionsSupport, moje pliki działają bardzo dobrze bez tego, ja sam pierwszy raz o tym takim czymś słyszę :D

 

Więc wywal to cuś i powinno ci wszystko działać.

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

Dzienki za pomoc, jak będę miał czas to przetestuję wszystko czy działa. Jeszcze raz dzienki.

 

0 errorów-chłopie ty się na tym znasz jak nikt

reflinki

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...