Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Jakie Eq Na Jaki Lvl?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Grając na globalu napewno macie dylemat typu : Jakie mam miec eq na ten lvl. Otóż mam nadzieję, że po tym Tucie ułatwię Wam wybór. Jest to poradnik dla początkujących graczy

:).

 

A więc zaczynajmy !

 

1.Na początek przedstawię Wam przedział levelowy, który przyda nam sie do dalszego opisania tematu :

 

- 1 lvl -18 lvl

 

- 18 lvl - 34 lvl

 

- 34 lvl - 54 lvl

 

- 54 lvl - 61 lvl

 

- 61 lvl i większe

2. Jakie EQ na przedział levelowy : 1 - 18 ?

 

- Na ten level aby dobrze zacząć gre polecam eq : Mnisia zbroja +6, Miecz +9, Tradycyjny hełm +6, drewniana branza +6, drewniany naszyjnik+6, drewniane kolczyki+6, bojowa tarcza +6.

 

Dlaczego mnisia +6 ?

- Mnisia +6 posiada 42 deffa. Jest to wystarczająca ilosc w zbroii, ktora powinna nam starczyc do wbicia 18 lvl'a.

 

Dlaczego miecz +9 ?

- Miecz +9 jest dosyc częsty i tani. Dropi on w grocie, tak więc nie bedzie problemu z jego kupnem, poniewaz doswiadczeni gracze posiadają je na swoich sklepach i sprzedają za dobrą cenę.

 

Dlaczego bojowa tarcza +6 ?

- Tarcza musi być +6, poniewaz tarcza to jeden z głownych oraz najwazniejszych czesci naszego ekwipunku. +6 daje nam 39 deffa, tak więc z nią posiadamy juz wystarczająco deffa by wbic bez problemu 18 lvl i cieszyc sie możnością załozenia lepszego eq.

 

* Bizuteria oraz buty nie muszą byc +6, lecz napewno ułatwiło by nam to grę.

3. Jakie EQ na przedział levelowy : 18 - 34 ?

 

- Po wbiciu 18 levela mamy do wyboru inne, lepsze bronie, zbroję itp. Patrząc ogolnie na ten przedział levelowy polecam eq : srebrna branza+9, ebonitowy naszyjnik ,Smiertelna zbroja+9, pięciokątna tarcza +7/8/9, ebonitowe kolczyk+9i, FMS/ RIB, zelak.

 

Dlaczego srebrna branza+9 oraz ebonitowe kolczyki +9 ?

- Ta branza oraz kolce posiadają wbudowany w siebie bonus, który oferuję nam wiekszą ilosć hp. Przydaje się nam to, poniewaz wieksza ilosć PŻ pozwala nam na wziecie wiekszej ilosci mobów co prowadzi do szybszego expa.

 

Dlaczego ebonitowy naszyjnik ?

- W zaleznosci od jego ulepszenia daje on nam szybkosc zaklecia. Im jest ona wieksza tym szybciej ładują nam sie skille.

 

Dlaczego smiertelka +9 ?

- Gdy wbijamy 18 lvl kupujemy tygre +9. Wbijamy z nią bez problemu 34 lvl i kupujemy smiertelke +9. Ta zbroja na poziomie 9 daje nam aż 101 deffa co pozwala nam wyexpic w niej sporo wyzszych lvl'i.

 

Dlaczego pięciokątna tarcza +7/8/9 ?

- Jest to jedyna dobra tarcza na ten przedział levelowy, tak wiec musimy ją miec. Gdy już ją mamy np na +9 mozemy w niej chodzic az do 54 lvl. Nie proponuję kupna tarczy na 41 lvl poniewaz na ulepszenie jej potrzeba juz perły, ktore chodzą po kosmicznej cenie.

 

Dlaczego FMS lub RIB ?

- W zaleznosci od klasy postaci( body/mental ) kupujemy koniecznie broń ze srenimi. Im wieksze srednie tym wieksze obrazenia ta broń zadaje.

 

Dlaczego zelak ?

- W zelaku +9 mozemy chodzic do konca gry, lecz w ostatnim czasie wprowadzono do gry lepsze hełmy. (Wiecej o nich w dalszych pkt)

 

** Buty mogą zostac bez zmian.

 

4. Jakie EQ na przedział levelowy : 34 - 54 ?

 

Gdy juz jestesmy bardziej ogarnięci w tej grze w tym przedziale levelowym mozemy sobie pozwolic na : Naszyjnik z niebianskich łez, deszczowe buty, Złota zbroja.

 

Dlaczego Naszyjnik z niebianskich łez ?

- Jest to bardzo dobry naszyjnik do expa jak i do metkow. Daje on nam szybkosc zaklecia oraz szanse na przeszywające uderzenie, ktore to w wielkim stopniu ułatwia nam gre.

 

Dlaczego deszczowe buty ?

- Zmieniamy buty wyłacznie dla szybkosci ruchu.

 

Dlaczego Złota zbroja ?

- Ta zbroja ma sporo deffa . Powinna nam starczyc na wbicie tych siedmiu leveli, po ktorych załozymy Zbroje Boga smokow.

 

*** Hełm, Bron,tarcza, Kolce oraz branze pozostawiamy bez zmian.

5. Jakie EQ na przedział lvlowy : 54 - 61 ?

 

Gdy wbijamy ten chyba najbardziej wymazony do tej pory lvl (61) zakładamy EQ : Zbroja Boga Smokow, Tarcze na 61 lvl (lwia, sokoła, tygrysa, smoka).

 

Dlaczego Zbroja Boga smokow ?

- Powinna oczywiscie byc +8/9. Wyexpiamy w niej juz powazne levele dlatego ta wlasnie zbroja jest tak wazna w grze.

 

Dlaczego tarcza na 61 lvl (...) ?

- Są to tarcze najlepsze w grze, dlatego poprostu MUSIMY jedną z nich miec. Na +9 dają one 153 deffa czyli dosyc sporo.

 

**** Bizuteria, bron (jezeli ma dobre srednie), buty pozostawiamy bez zmian.

*****Hełmu naprawde nie oplaca sie zmieniac na ten na 60 lvl, poniewaz zelak naprawde nam wystarcza.

 

6. Jakie EQ na przedział levelowy : 61 i wyzsze ?

 

W tym przedziale mamy do wyboru bardzo wiele naprawde dobrych itemow. Na ponad 61 lvl polecam :

 

- Do pvp : Nimfa

- Do pvm : Parta

- Inne : Zbroję mozemy zmienic na stalke, lecz gdy widzimy ze posiadalibysmy w niej mniej deffa niz w boga nie zmieniamy.

 

****** Reszta bez zmian.

 

Mam nadzieję, ze chociaz w małym stopniu tym początkującym graczom pomogłem.

 

Pozdrawiam ;DD

Za duża.

By pegas10

Opublikowano

Mi by się nie chciało tyle pisać:P poradnik estetyczny i przejrzysty:P +

satans.jpg

Dusza LuCka jest nieśmiertelna!!! Czerwony to krew i piekło więc zbieram-

Opublikowano
- Na ten level aby dobrze zacząć gre polecam eq : Mnisia zbroja +6, Miecz +9, Tradycyjny hełm +6, drewniana branza +6, drewniany naszyjnik+6, drewniane kolczyki+6, bojowa tarcza +6.

 

Mnisia ok, hełm ok, bransoleta niepotrzebna, naszyjnik +4 styknie, kolczyki niepotrzebne, tarcza ok.

Na miecz +9 początkującego gracza nie stać ;)

 

- Po wbiciu 18 levela mamy do wyboru inne, lepsze bronie, zbroję itp. Patrząc ogolnie na ten przedział levelowy polecam eq : srebrna branza+9, ebonitowy naszyjnik ,Smiertelna zbroja+9, pięciokątna tarcza +7/8/9, ebonitowe kolczyk+9i, FMS/ RIB, zelak.

 

Zbroja na 18 +6, na 26 +4, na 34 +4 - zbieramy na +7/8 na 42lvl. Bransoleta, buty, naszyjnik najlepiej +500hp, tarcza zostaje ta bojowa +6, chyba ze stać na lepsza, ale lepiej zaoszczędzić na okrąglaka +7/8, ebony max +7 - na lepsze nie stać, zelak +7 (kupujemy +5 ulepszacze z pustyni), fms ok.

 

Gdy juz jestesmy bardziej ogarnięci w tej grze w tym przedziale levelowym mozemy sobie pozwolic na : Naszyjnik z niebianskich łez, deszczowe buty, Złota zbroja.

 

Zbrojka na 54 jest za droga, na 42 +9 wydamy mniej niż na 54 +6. łzy są za drogie - naszyjnik 1-1,5, butki tez z hp.

 

Gdy wbijamy ten chyba najbardziej wymazony do tej pory lvl (61) zakładamy EQ : Zbroja Boga Smokow, Tarcze na 61 lvl (lwia, sokoła, tygrysa, smoka).

 

Zgadzam się :)

 

 

 

W tym przedziale mamy do wyboru bardzo wiele naprawde dobrych itemow. Na ponad 61 lvl polecam :

 

- Do pvp : Nimfa

- Do pvm : Parta

- Inne : Zbroję mozemy zmienic na stalke, lecz gdy widzimy ze posiadalibysmy w niej mniej deffa niz w boga nie zmieniamy.

 

 

Nimfa i parta, to strata kasy ;)

Do expa starczy dobry rib, pvp jeżeli mamy słabe eq odpuszczamy sobie broń do pvp. Później kupujemy trute +6 sr 26+ a do pvp bojowego.

 

Oczywiście po jakimś czasie ulepszamy żelaka do +9

 

Jeżeli to poradnik dla początkującego gracza, to radziłbym CI go poprawić, jeżeli dla osoby która trochę już gra, to poradnik jest nie potrzebny, bo żeby znać wszystkie bronie/zbroje/tarcze/buty/wisiory/kolce/bransy wystarczy nam z tydzień.

 

Pozdrawiam, mam nadzieje, że pomogłem/pomogę tym postem.

52287137559562145640.png

Opublikowano

@Up pomogłes, pomogłes, lecz teraz nie mam pomysłu jak to zmienic. Dobrac w zdania itp ;p. Niech zostanie jak jest, uzytkownicy MPC napewno zuwazą twój wklad :). Co do początkujących graczy i miedzy innymi do miecza +9 na 1 lvl - oni jak kazdy z resztą teraz kupią sobie yangi na allegro :). Teraz praktycznie nikt nie gra uczciwie NIESTETY ;d

Za duża.

By pegas10

Opublikowano

Widze,że 4 ziomki z DST w jednym temacie ^^

 

No, no.

 

Tut zawiera pare ciekawostek, nasrałeś troche tymi kolorkami ale przyjemnie się czyta.

 

 

No i co najważdziejsze (dziwne) nie ma błędów :D.

 

 

Good Job cycu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...